На своєму місці

На своєму місці

Відповідне рішення цього тижня ухвалила Верховна Рада. У постанові ВР сказано, що на цьому цвинтарі ховатимуть «ветеранів Великої Вітчизняної, війни в Афганістані, учасників інших військових конфліктів, військовослужбовців, у тому числі звільнених у запас або у відставку, членів їхніх сімей, а також інших осіб, які здійснили героїчні подвиги в ім’я українського народу». Місцем для цвинтаря обрали околиці села Биківня під Києвом. Уряду доручили за два тижні створити оргкомітет зі спорудження цвинтаря. Комітет складатиметься з представників Міноборони, мерії Києва, Київської облдержадміністрації та Держкомітету у справах ветеранів. Відповідальність за розробку проекту, будівництво та функціонування меморіального цвинтаря поклали на Міністерство оборони.

Щастить же людям!

Джоан Гінтер, мешканка Лас–Вегаса, нещодавно отримала лотерейний виграш — $10 млн. без вирахування податків. Цей факт уже сам по собі свідчить про надзвичайне везіння колишньої професорки одного з університетів Каліфорнії. Але що ви скажете, коли дізнаєтеся, що для Джоан це вже четвертий джекпот за 17 років, відколи вона грає в лотереї?!

Ровер для Федоровича

Учора українському Президенту виповнилося 60. Як запевняють в адміністрації Президента, у свій день народження Віктор Янукович працював у звичному режимі, зокрема вчора у нього відбулася зустріч із президентом Європейської Ради Германом ван Ромпеєм, який прибув в Україну з офіційним візитом. А вже ввечері тости за здоров’я глави держави піднімали на території державної резиденції «Залісся».

Щастя вимірюється в євро

В Україні мало кому пощастило бачити перший ігровий фільм відомого документаліста Сергія Лозниці «Щастя моє», тому що у прокат кінокартина вийде лише у вересні. Але слава про нього поширилася на всю Європу. Адже у травні увага кінознавців із різних країн була прикута до 19–ти претендентів на «Золоту пальмову гілку» в Канні. На жаль, «Щастя моє» не отримало жодної нагороди, та світова прем’єра відбулася на гідному рівні. У червні Сергій почав збирати перші нагороди. Варто підкреслити, що «Щастя моє» хоча й висилали на різні міжнародні кінофестивалі, але призи фільм отримує поки що лише в Росії. Може, тому, що події розгортаються в цій країні. У стрічці йдеться про далекобійника, що губиться в глухомані російської провінції.

Ще не президент, уже не депутат

Броніслав Коморовський, обраний минулої неділі президентом Польщі, вчора офіційно склав повноваження маршалка Сейму і депутатський мандат. Відтак Коморовський автоматично втратив статус виконувача обов’язків глави держави, який, згідно з Конституцією, перейшов до нього після трагічної загибелі в авіакатастрофі попереднього президента Леха Качинського.

Між Вашингтоном та Москвою

Між Вашингтоном та Москвою

Народ достойний тих політиків, яких обирає, а заяви про разючі відмінності між Сходом і Заходом України — фікція. У цьо­му переконаний третій Президент України Віктор Ющенко. В інтерв’ю телеканалу ICTV, яке вийде в передачі «Факти» напередодні Дня Незалежності, лідер «Нашої України» розповів про своє бачення перспектив держави і зробив оцінки власного президентства. «Мені дуже хотілося б, щоб позитивні процеси у нашій державі відбувалися швидше. Хтось винуватить у цьому політиків. Я — не прихильник такого підходу, — наголосив Ющенко. — Політики завжди достойні своєї нації, і нація достойна своїх політиків. Кожному з нас потрібно пройти складний шлях усвідомлення, що за ним стоїть його мова, власна історія (а не «общая история»), власні традиції, власна система цінностей. Коли утворюється система цінностей, тоді є система цілей».

Іменинник у гніві

Це сьогодні Віктор Янукович відзначатиме 60–річчя, буде привітний і лагідний, приймаючи вітання й дари. А вчора він метав громи й блискавки. Підставою для президентського невдоволення стала поїздка в Крим минулими вихідними — там Верховний Головнокомандувач брав участь у святкуванні Дня флоту в Севастополі, а заодно проінспектував стан армійських частин. Ще в понеділок пресі стало відомо, що за наслідками тієї інспекції президент приготувався зробити серйозні кадрові висновки: бо що ж це таке, коли з 20 винищувачів бригади в повітря здатен знятися лише один?

«Роксолана» — це так неромантично

Операцію зі звільнення проводила міліція Київської області разом із посольством України в Індонезії, Міжнародною організацією міграції та українським бюро Інтерполу. За два тижні вдалося викрити й затримати двох жінок з України та чоловіка з Узбекистану, які запрошували дівчат віком до 22 років до столиці Індонезії Джакарти нібито щоб працювати фотомоделями. 17 українських дівчат визволили і доправили додому.

Смертельний Азов

Азовське море вважається наймілкішим у світі. Але й воно може бути дуже небезпечним. Учора в Росії біля Єйської коси, неподалік кордону з Україною, сталася страшна трагедія: під час купання загинуло щонайменше шестеро людей. П’ятеро з них — учні московської школи №1065, три хлопчики і дві дівчинки, яким було 12 та 16 років. Ще одну дівчинку досі не знайшли. На порятунок своїх підопічних, які відпочивали в краснодарському дитячому таборі «Азов», кинувся 27–річний вихователь, але йому нічого не вдалося зробити — він теж потонув.

Брат за брата

Учора поїздкою до Хмельницького лідер ініціативи «Оновлення країни» Валентин Наливайченко завершив своє презентаційне турне по регіонах, яке стартувало більш ніж місяць тому. Як і в інших областях, на Хмельниччині колишній голова СБУ подавав себе як політик патріотичного, навіть націоналістичного середовища. Створити координаційний центр патріотичних сил — цю пропозицію, озвучену Наливайченком під час спілкування з журналістами у Хмельницькому, можна вважати підсумком першого етапу його діяльності як політика «в полі».