Засекречений Пукач

Учора в Печерському райсуді було оголошено перерву до 26 травня в попередньому засіданні за обвинуваченням Олексія Пукача у вбивстві журналіста Георгія Гонгадзе. Самого екс­генерала міліції до суду не привозили, але від його імені було заявлено клопотання щодо перерви, оскільки обвинувачений не встиг ознайомитися з усіма матеріалами справи. Тож, Феміда дала Пукачу ще місяць, але при цьому було допущено помилку: термін його утримання під вартою не подовжено. Саме засідання проходило за закритими дверима, оскільки на обвинувальному висновку стоїть гриф «таємно».

Арсенал інваліда

Слідчі прокуратури Чернівецької області більше тижня тому провели санкціонований обшук будинку колишнього голови Заставнівської райдержадміністрації Михайла Бойчука. Але досі всіляко замовчували результати обшуку, посилаючись на таємницю слідства. Лише коли у пресі з подачі місцевого осередку партії «Батьківщина» почали циркулювати чутки (мовляв, знайшли там і автомати, і гранати), прокуратура області підтвердила, що вдома у колишнього голови району таки знайшли арсенал зброї. Але винятково легальні «стволи»!

«Червона картка» на зятя

Міністерство внутрішніх справ неабияк стурбували закиди вітчизняної преси, нібито МВС аж ніяк не зацікавлене в міжнародному розшуку каналами Інтерполу зятя мера Києва Леоніда Черновецького В’ячеслава Супруненка. Через два тижні після порушення проти Супруненка кримінальної справи за фактом розбійного нападу та затримання іншого підозрюваного у цьому злочині — лідера фракції блоку Черновецького у Київраді Дениса Комарницького — МВС вирішило заспокоїти громадськість. Мовляв, не кожен охочий може побачити «червону картку» навпроти портрета підозрюваного на сайті Інтерполу.

Реанімуйте від арешту

Реанімуйте від арешту

Уже більше тижня лікується після гіпертонічного кризу в приватній клініці «Медіком» колишній глава Шевченківського району Києва Віктор Пилипишин. Минулого четверга до нього в палату ввірвалося кілька десятків бійців ГУБОЗ МВС разом зі слідчими, які й висунули Пилипишину обвинувачення в рамках порушеної проти нього кримінальної справи. Як повідомили «УМ» у прес–службі прокуратури Києва, пана Пилипишина обвинувачують у перевищенні влади і службових повноважень. Згідно з ч. 3 ст. 365 Кримінального кодексу, екс–главі району, який мав амбіції стати столичним мером, «світить» до десяти років позбавлення волі. Йому закидають незаконну передачу комерсантам будівлі на проспекті Перемоги, 8, що завдало збитки громаді столиці на суму близько 15 млн. гривень.

Де кінь, де бричка, де газ?

Учора колегія суддів Печерського райсуду столиці розпочала, а вже за кілька годин припинила розгляд по суті відомої «газової» справи про спричинення шкоди Україні за наслідками розгляду позову «Росукренерго» до «Нафтогазу» у Стокгольмському арбітражі. Справу, в якій підсудними є колишній перший заступник голови правління НАК «Нафтогаз України» Ігор Діденко та колишній голова Державної митної служби Анатолій Макаренко, повернуто на дорозслідування Генпрокуратурі. Нагадаємо, що обвинувачення у неправомірному митному оформленні природного газу також пред’явлені екс–заступнику Енергетичної регіональної митниці Тарасу Шепітьку та іншим екс–посадовцям нижчого рангу — Сергію Гарячому, Олександру Конєву та Олегу Борділовському.

Голодна Паска

Апеляційний суд Києва вчора ухвалив рішення продовжити термін утримання екс–міністра Юрiя Луценка під арештом ще на місяць — загалом до п’яти місяців. Тож сподівання Юрія Віталійовича зустріти Великдень у колі родини не справдилися. Відсьогодні він розпочинає голодування у СІЗО, про що попередив присутніх на судовому процесі ще до того, як судді пішли до нарадчої кімнати.

І Паска за ґратами?

Сьогодні Апеляційний суд Києва має розглянути подання слідчого ГПУ Сергія Войченка про подовження строку утримання екс–глави МВС Юрія Луценка під вартою до п’яти місяців. Наразі лідер «Народної самооборони» провів за ґратами СІЗО майже чотири місяці. Учора Луценко повністю завершив ознайомлення з матеріалами 47 томів кримінальної справи, порушеної проти нього, про що повідомила прес–служба «НС».

По колу — до Миколи

Учора слідчі Генпрокуратури у справi Гонгадзе провели очну ставку між екс–Президентом Леонідом Кучмою та колишнiм главою СБУ Ігорем Смешком. На переконання Кучми, нічого нового під час слідчих дій не відбулося, обидва лише згадали давні часи.

«Дерибан» не пройшов

«Дерибан» не пройшов

На цьому тижні Господарський суд столиці задовольнив три позови Генпрокуратури щодо незаконності кількох земельних рішень Київради, прийнятих ще три з половиною роки тому. Йдеться про скандальну жовтневу сесію 2007 року, коли депутатська більшість Київради передала сумнівним структурам чимало земельних ділянок природно–заповідного фонду та історико–культурного призначення столиці. Зокрема, такі ділянки надавалися на Жуковому острові та на території Національного музею архітектури i побуту в Пирогові. Але в понеділок та вівторок Феміда повернула державі цінну землю загальною площею понад 230 гектарів.

Феміда розсудить...

Слідчий відділ Донецького обласного управління СБУ завершив розслідування кримінальної справи за фактом вибухів у Макіївці, що сталися 20 січня. Як повідомили «УМ» у прес–центрі СБУ, у ході розслідування пред’явлено звинувачення двом мешканцям Донеччини, які наразі завершили ознайомлення з матеріалами справи. У межах досудового слідства проведено понад 40 слідчих відтворень, більше 30 експертиз, понад 20 очних ставок. Учора матеріали справи направлено до обласної прокуратури для затвердження обвинувального висновку з метою подальшої передачі до суду.