Франція отримала «свого Буша»

Франція отримала «свого Буша»

16 травня президентську присягу прийматиме висуванець правоцентристів Ніколя Саркозі. У другому турі виборів, які відбулися минулої неділі, Саркозі підтримали 53 відсотки виборців, а його суперниця, представниця лівого табору Сеголен Руаяль, заручилася підтримкою 47 відсотків виборців. Варто зазначити, що активність виборців була дуже високою — 85,5 відсотка (у першому турі 22 квітня — 85 відсотків), що є найвищим показником з часу президентських виборів 1965 року. Це свідчить про те, що більшостi громадян Франції не байдуже, яким шляхом йтиме їхня країна найближчі п'ять років.

«Виноградна» революція

«Виноградна» революція

Політична еліта Ізраїлю впродовж останніх місяців перебуває у стані перманентного збурення: ось-ось має дійти розв'язки судовий процес у справі звинувачень президента Моше Кацава в згвалтуванні кількох жінок, перебувають у провадженні судові справи за звинуваченнями високих урядовців у корупції. Олії у вогонь додав оприлюднений 30 квітня проміжний звіт незалежної комісії на чолі з відставним суддею Еліягу Виноградом про причини поразки Ізраїлю у Другій ліванській війні (так у Тель-Авіві називають провальну 33-денну інтервенцію до Лівану влітку минулого року). Вибуховий ефект, який був спричинений звітом комісії Винограда, в Ізраїлі вже охрестили «виноградною» революцією.

Зі світу по нитці — гамівна сорочка Іраку

Учора в єгипетському курортному місті Шарм-aль-Шейх завершилася міжнародна конференція під патронатом ООН за участю дипломатів із 50 країн світу, на якій було розроблено п'ятирічний план допомоги Іраку. Конференція стала найбільшим дипломатичним заходом із метою порятунку Іраку.

Російський екскаватор і естонський пензель

Адміністрація підмосковного міста Хімки заборонила проведення мітингу 9 травня на місці щойно зруйнованих пам'ятника та поховання загиблих в Другій світовій війні льотчиків-героїв, повідомляє інтернет-сайт радіостанції «Ехо Москви». Один з організаторів мітингу під назвою «Росії – здоровий глузд» Микола Москвиченко повідомив, що міська влада порекомендувала провести цей мітинг у лісі. Пам'ятник та поховання шести воїнів Великої Вітчизняної війни, які розташовувалися перед місцевим НВО ім. Лавочкіна, були ліквідовані за рішенням адміністрації Хімок 18 квітня.

Турецькі метаморфози

Конституційна комісія парламенту Туреччини вчора призначила дату дострокових парламентських виборів на 22 липня, підтримавши так пропозицію ЦВК. Правляча Партія справедливості і розвитку напередодні пропонувала провести дострокові парламентські вибори (чергові мали відбутися 4 листопада цього року) 24 червня. Рішення комісії ще має затвердити парламент.

Дежа вю Росії

Президент Росії Володимир Путін позавчора виступив зі щорічним зверненням до Федеральних зборів. Його виступ був довшим від семи попередніх — тривав одну годину і 14 хвилин та цілком у дусі брежнєвщини, як відзначили російські медіа, «46 разів переривався оплесками».

Холодний пам'ятник і гарячі естонські хлопці

Холодний пам'ятник і гарячі естонські хлопці

У ніч із четверга на п'ятницю було повністю демонтовано пам'ятник радянському солдату в Таллінні та постамент під ним. Це була ніч найбільших у новітній історії Естонії заворушень. Молодий чоловік загинув від ножових поранень, отриманих під час бійки зі своїм колегою, 44 особи отримали поранення та 273 були заарештовані поліцією, повідомила вчора естонська газета «Делфі». 13 поліцейських також отримали поранення.

Прощавай, бронзове минуле

Прощавай, бронзове минуле

Учора вранці в Таллінні розпочалася підготовка до ексгумації та ідентифікації останків 13 радянських солдат, які поховані біля пам'ятника Воїну-визволителю на пагорбі Тинісмягі. Як повідомляє РІА «Новості», о 4.30 ранку машини з поліцейським спецназом заблокували зону навколо скверу на Тинісмягі, перекрили сусідні вулиці та відтіснили від пам'ятника групку людей з проросійської організації «Нічний дозор», які мали організовувати захист бронзового монумента.

Турецький гамбіт

Турецький гамбіт

У Туреччині 16 квітня стартував марафон з обрання нового президента країни, оскільки спливає семирічний термін повноважень Ахмета Недждета Сезера. Найвірогіднішим наступним главою держави називають нинішнього міністра закордонних справ Абдуллу Гюла.

«Я не є ні царем, ні диктатором»

Перший президент Росії Борис Єльцин помер позавчора о 15.45 у Москві в результаті раптової зупинки серця. Йому було 76 років. 25 квітня оголошене в Росії днем загальнонаціональної жалоби. Церемонія прощання відбудеться у храмі Христа Спасителя. Першого президента Росії поховають сьогодні на Новодівичому цвинтарі. (Це перший за останнi 100 рокiв правитель Росiї, якого поховають по-християнськи, тобто вiддадуть землi). Від української влади на похоронах Бориса Єльцина буде присутній Прем'єр Янукович.