Джин із косовської «пляшки»

Держсекретар США Кондоліза Райс під час візиту минулого тижня до Москви запевнила, що провінція Косово вже ніколи не буде частиною Сербії. Держдеп робить усе можливе, аби Косово отримало суверенітет. Марті Ахтісаарі, спецпредставник ООН, отже, зробив свою недобру справу, переконаши Захід у невідворотності надання Косову незалежності. При цьому знехтувано резолюцією ООН від 1999 року, яка гарантує належність цієї провінції до Сербії, і фактично започатковано новий переділ кордонів у Європі, жахливість наслідків якого зараз ще важко уявити.

Годівничка для колишнього і перспективного

Годівничка для колишнього і перспективного

Фонд колишнього президента Польщі Александра Кваснєвського Amicus Europae прийняв упродовж минулого року від українського олігарха Віктора Пінчука 892 тис. 822 злотих (близько 1,6 млн. гривень). Таку інформацію, яку першим подав польський телеканал TVN24, повторила вчора впливова газета «Жечпосполита». Видання зазначає, що інші спонсори внесли до Фонду Кваснєвського лише по п'ять тисяч злотих, тому напрошується висновок, що без грошей Пінчука Фонд Кваснєвського просто не міг би існувати.

Естонія попереджає про нову війну...

Естонія попередила своїх союзників по Європейському Союзу та НАТО, що проти неї розпочато нову форму війни — кібернетичну. Кількість атак на естонську інтернет-мережу з боку російських хакерів упродовж останнього часу різко збільшилася. Естонці вважають руйнування своєї веб-мережі актом помсти Росії за перенесення в Таллінні з центру міста на військовий цвинтар пам'ятника радянським військовослужбовцям. «Беручи до уваги те, що тепер відбувається в естонському кібернетичному просторі, як ЄС, так і НАТО повинні перейнятися цією проблемою і більш тісно співпрацювати з нами для розробки практичних шляхів боротьби з атаками хакерів», — заявив учора в інтерв'ю агенції «Франс пресс» міністр оборони Естонії Яак Аавіксоо.

За п'ять хвилин до опівночі

Позавчора, буквально за кілька хвилин до опівночі, коли спливав визначений Конституцією 90-денний термін формування влади, парламент Сербії затвердив новий, прозахідний уряд, створений на базі коаліції чотирьох демократичних сил: Демократичної партії (ДП), Демократичної партії Сербії (ДПС), «Г17 Плюс» та «Нова Сербія», повідомила вчора сербська газета «Бліц». Таким чином, країна уникла загострення політично-владної кризи та дострокових парламентських виборів. На чолі уряду залишився 63-річний поміркований націоналіст Воїслав Коштуніца (ДПС).

Новини на продаж. Разом із журналістами

Новини на продаж. Разом із журналістами

Канадська фірма «Томсон Корпорейшн» придбає за 8,7 млрд. фунтів стерлінгів (17,23 млрд. доларів США) британську агенцію «Рейтер», повідомила вчора з Лондону сама агенція «Рейтер». Ця угода означає створення найбільшої у світі фінансової групи в галузі інформації та баз даних. Завдяки злиттю обидві компанії будуть щороку заощаджувати приблизно 500 млн. доларів.

Угода за п'ять хвилин до дванадцятої,

Угода за п'ять хвилин до дванадцятої,

Президент Сербії Борис Тадич, який одночасно очолює Демократичну партію (ДП), прем'єр-міністр Воїслав Коштуніца, який є лідером Демократичної партії Сербії (ДПС), та лідер третьої найбільшої демократичної партії «Г17 Плюс» Младжан Дінкич у п'ятницю дійшли компромісного рішення про створення владної демократичної коаліції та... усунення з посади спікера парламенту обраного минулого вівторка за підтрики ДПС, — ультра-націоналіста Томіслава Ніколича. Як повідомила сербська інформагенція «Бета», Коштуніца того ж дня зустрівся з Ніколичем та повідомив його про скликання нової сесії парламенту, на якій буде затверджено нову коаліцію. Ніколич заявив, що сам подасть у відставку. Після дводобового парламентського марафону, на якому було обговорено все — від політичної кризи до перемоги Сербії на пісенному конкурсі «Євробачення», у неділю Ніколич таки подав у відставку. Він пробув на посаді спікера лише п'ять днів.

Вірменське радіо повідомляє...

ЦВК Вірменії повідомила попередні результати парламентських виборів, які відбулися 12 травня. Отже, п'ятивідсотковий бар'єр подолали Республіканська партія Вірменії, партія «Процвітаюча Вірменія», АРФ «Дашнакцутюн» та партії «Орінац єркір» і «Спадщина». Остаточні результати виборів до Національних Зборів Вірменії будуть надруковані не пізніше, ніж 19 травня, сповіщає агенція «Армен-прес».

У Кракові — планують, у Середній Азії — ділять

У Кракові — планують, у Середній Азії — ділять

Учора в польському місті Краків розпочався дводенний енергетичний саміт. На запрошення президента Польщі Леха Качинського прибули його колеги — Віктор Ющенко з України, Валдас Адамкус — із Литви, Михаїл Саакашвілі — із Грузії, Ільхам Алієв — з Азербайджану. Президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв не відгукнувся на запрошення президента Польщі і до Кракова не прилетів, натомість прислав до Польщі свого представника в ранзі заступника міністра, повідомляє польська інформагенція ПАП. Президенти п'яти країн зустрілися на території колишнього королівського замку Вавель, потім відбувся обід в історичному містечку Величка. Сьогодні президенти розповідатимуть про результати саміту на спільній прес-конференції, яка відбудеться в Ягеллонському університеті.

Як демократи «профукали» Сербію

Як демократи «профукали» Сербію

8 травня після 15 годин безперервних дебатів, взаємних образ і навіть бійок Скупштіна (парламент Сербії) обрала своїм главою Томіслава Ніколича з Радикальної партії Сербії (РПС). Як повідомила сербська інформагенція «Таньюг», під час відкритого голосування за нього віддали голоси 142 з 250 депутатів, які належать до парламентських фракцій РПС, Демократичної партії Сербії, «Нової Сербії» та Соціалістичної партії Сербії, лідером якої свого часу був Слободан Мілошевич. Демократична опозиція залишила залу засідань. У своїй першій промові на посаді спікера лідер сербських націонал-радикалів заявив, що за його головування «Скупштіна стане найдемократичнішою з усіх попередніх скликань».

Голлівуд та інші

Голлівуд та інші

Цьогорічний 60-й Міжнародний Каннський кінофестиваль відбудеться з 16 по 27 травня. Хоча цей найшанованіший форум світового кіно входить у «пенсійний вік», він сумлінно намагається тримати молодечу форму. Iз більш, як півтори тисячі стрічок, які були запропоновані з 95 країн світу, комісія відібрала 21 для головного конкурсу та 49 для показу в рештi офіційних програм. За головну фестивальну нагороду «Золоту пальму» змагатимуться фільми переважно вже відомих майстрів світового кіно.