День Валентина «по-флотськи»
У вівторок, саме на День святого Валентина, в Україну приїде росiйська половина президентської комiсiї. Однією з ключових тем, які обговорюватиме комiсiя, стануть військові об'єкти росіян, розташовані в Україні. Ця тема дискутуватиметься i на засіданні підкомісії. «Ми дуже відповідально ставимося до першого засідання комісії, — зазначив на вчорашньому брифінгу глава секретаріату Президента Олег Рибачук. — Така увага до цього процесу говорить про те, що його не можна буде, як «перестройку», забовкати. Цього просто не відбудеться, це є чітка позиція Президента України».
«Пора вилізти з окопів і подати один одному руки»
Відмовитися від сварок і шукати шляхи взаєморозуміння для формування ефективної політики — до цього закликав усіх політиків України Президент Віктор Ющенко у своєму зверненні до Верховної Ради України, представляючи Послання до ВР «Про внутрішнє і зовнішнє становище України у 2005 році». «Ми разом з вами належимо до одного могутнього народу, який наділив нас владою. Водночас, ми, можливо, належимо до різних гілок влади, маємо різні ідейні уподобання. І хоча це відрізняє нас, але не робить противниками. Ми тісно пов’язані одним обов’язком, який маємо виконувати перед нашим суспільством і нашим народом. Досить сваритися, роботи вистачить усім, — звернувся глава держави до парламентаріїв. — Сьогодні не можна допустити, щоб привиди минулого визначали наші мотиви та політичні цілі».
ЦИТАТИ ТИЖНЯ
«...Моє дружнє посланіє»
Учора Віктор Ющенко вперше звернувся до Верховної Ради із посланням. Це спеціальна процедура, яка виписана Конституцією: глава держави зобов'язаний щорічно виступати перед парламентом. За часів Кучми такі акції часто оберталися різними перформенсами: то Кучмі дарували лапті (цим відзначився теперішній міністр внутрішніх справ Луценко), то масово «здавали» йому на трибуну брошурки з текстом послання.
ПОРА «помаранчевої» єдності
Минуло два тижні відтоді, як у середовищі демократичних політичних сил почалося обговорення проблеми створення демократичної коаліції ще до виборів у Верховну Раду. Проте Громадянський блок «ПОРА» — ПРП не влаштовує закритість, та й узагалі загальмованість процесу формування «помаранчевої» коаліції. «ПОРА» та ПРП пропонують своїм соратникам по Майдану підписати угоду про коаліцію вже нині, причому без будь-яких попередніх умов. Так буде чесно.
Від кафедри до Київради — одні вибори
На вибір політичної сили, що представлятиме інтереси конкретного киянина у Київраді, впливає кілька чинників. Зокрема, політична програма партії. Адже кожному з нас цікаво знати, якими шляхами розвиватиметься місто, яким бачать його чільники політичних сил. Утім постаті цих «чільників» теж є дуже важливим фактором, що впливає на прийняття рішення про підтримку (або ж непідтримку) конкретного блоку чи партії. Навіть більше — часом авторитет цих особистостей є орієнтиром, який переконує киян у серйозності політичної сили, її досвіді і раціональності.
НОВИНИ ПЛЮС
Чи ахіллесова «п'ятірка»?
Переговори про об'єднання сил, які разом пройшли минулорічну революцію, продовжуються чи не щодня. Уже сьогодні очікувалися деякі конкретні домовленості. Принаймні напередодні голова ради блоку «Наша Україна» Роман Безсмертний висловив припущення, що «станом на середу можна сподіватися на якісь домовленості, які вже можна буде оприлюднити». Річ у тім, що вчора мали зустрітися представники «НУ», БЮТ і СПУ, і саме від цієї розмови багато в чому залежала доля коаліції. Відтак до діалогу мали приєднатись «Пора»-ПРП і УНБ Костенка-Плюща.
Спочатку було яйце. І наприкінці також
Пересічний виборець уже, мабуть, призабув численні анекдоти, які розійшлися, мов кола по воді, після «яєчного» замаху на Віктора Януковича в час його прем'єрства восени 2004 року. Недавно, коли в Україні з'явився курячий грип, автори анекдотів продовжили тему: це, мовляв, помста Януковича за той самий удар яйцем. А в самих «регіоналів», яких очолює Віктор Федорович, схоже, почуття гумору немає. Принаймні вони дуже жорстко відреагували на нову «яєчну» пригоду свого шефа.