«2000» і одна січ

Парламентський комітет із законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності позавчора своїм рішенням рекомендував Верховній Раді створити тимчасову слідчу комісію для перевірки можливих корупційних дій і зловживання службовим становищем міністром внутрішніх справ Юрієм Луценком. Про це агенції «Українські новини» повідомив голова комітету, «нашоукраїнець» Володимир Стретович. Таке рішення комітет прийняв у середу.

Лебідь, щука, рак і п'ятиколісний віз

Засідання робочої групи зі створення «широкої» коаліції перенесено на кінець тижня. Між переговірниками залишаються розбіжності, і їм треба погодити протокол протиріч. «Це серйозні розбіжності, і якщо наші партнери, котрі хочуть увійти до «антикризової» коаліції, не будуть iти на компроміс, це дуже ускладнить процес прийняття остаточного рішення», — говорить лідерка фракції Партії регіонів Раїса Богатирьова.

Знають що, де й коли. А от хто?

Знають що, де й коли. А от хто?

Генеральній прокуратурі достеменно відомі час, місце й обставини отруєння Віктора Ющенка — ще як кандидата в президенти восени 2004 року. Про це на вчорашній прес-конференції повідомив Генпрокурор Олександр Медведько. «Залишилося тільки одне: треба довести, хто скоїв цей злочин. Над цим ми зараз працюємо разом зі Службою безпеки України», — зазначив керівник ГПУ.

Осінь буде без Мороза?

Осінь буде без Мороза?

На найближчому з'їзді Соцпартії — а він відбудеться орієнтовно 30 вересня — колишній перший секретар політради СПУ Йосип Вінський пропонуватиме однопартійцям відправити у відставку нинішнього лідера Олександра Мороза. «Я запропоную делегатам з'їзду подумати про іншу кандидатуру», — зазначив Вінський на прес-конференції, що відбулася на сайті «Оглядач».

Пиріжком у голодуючого

Активісти «Студентського братства» продовжують свою акцію під стінами Верховної Ради. Їхній маленький табір розширився до чотирьох наметів, а до протесту приєдналися небайдужі з різних регіонів України. Вчора «братчики» вирішили добиватися своїх вимог — розпуску парламенту й недопущення «синього» реваншу — більш радикальним методом: голодуванням.

Містечко літаючих кинджалів

Містечко літаючих кинджалів

Позавчора пізно ввечері на табір «Студентського братства», який розташувався у Маріїнському парку поряд із наметами «регіоналів», знову було скоєно напад. Тільки цього разу все було значно серйозніше: розбишаки тримали при собі ножі. Як розповів «УМ» лідер «братчиків» Олег Яценко, серед нападників були ті самі люди, які хуліганили у таборі напередодні ввечері, а також російські козаки, на рукавах яких були пришиті шеврони з російською символікою. В них і була холодна зброя.

Хто сказав, що дві голови краще?

Хто сказав, що дві голови краще?

Учора в обід на сайті Київської обласної адміністрації головою все ще значився Євген Жовтяк. Судові розборки й тривала «коаліціада» геть заплутали не тільки громадськість, а й самих працівників апарату ОДА в тому, кого належить вважати своїм шефом. Одні продовжували коритися Жовтяку, інші рiвнялися на призначену Президентом Ющенком Віру Ульянченко.

Пукач серед алмазів

Працівники Служби безпеки України виявилися скромнягами. Бо відомчу замітку про доволі цікаву знахідку вони назвали вкрай пересічно: «Щодо проведення спецоперації з припинення незаконної діяльності конвертаційного центру».

Нічого собі багатоголів’я!

«Нафтогаз» останнім часом лихоманить. Ні, з фінансовим станом цієї компанії усе стабільно, просто за останні дні крісло керівника НАКу побувало під кількома статурами. Все почалося з того, що Апеляційний суд Києва де-факто відновив Ігоря Діденка, відомого за причетністю до справи про розкрадання грошей остарбайтерів, на посаді в.о. голови правління НАК «Нафтогаз України». Пан Діденко нібито й пройшов до будинку НАК у супроводі судових виконавців і представників правоохоронних органів. Благо, й період видався вдалим — після відставки Олексія Івченка «Нафтогаз» не мав повноцінного голови, хіба що в.о. Олександра Болкісєва.

Цінний кадр

Цінний кадр

Призначення першого заступника глави Служби безпеки, який за ранговим табелем виконуватиме ще й функції керівника Антитерористичного центру при СБУ, проходило так, як це і належить «конторі» на Володимирській, 33, — непублічно, дещо несподівано й таємничо. Першою про звільнення Володимира Тимошенка та призначення на його місце Валентина Наливайченка написала газета «Коммерсант». Офіційні коментарі з цього приводу та відповідний указ на сайті Президента з'явилися пізніше.