Президенти з лiберальним ухилом

Президенти з лiберальним ухилом

Президент України Віктор Ющенко був змушений скоротити свій дводенний візит до Хорватії у зв'язку із загостренням внутрішньополітичної ситуації в Україні і в четвер увечері відбув на батьківщину, повідомила хорватська інформагенція ХІНА. З плану візиту випали заплановані на п'ятницю участь Президента України в хорватсько-українському економічному форумі, відвідини лікарні кардіосудинної хірургії та історичного палацу Бежанец. Але хорватські та українські економісти і бізнесмени таки провели форум у Хорватській економічній палаті в Загребі, як і було передбачено, хіба що без участі двох президентів, бо більша частина української делегації залишилася в Хорватії.

Сьомий прийшов

Сьомий прийшов

Учора цілком несподівано Сейм Латвії з першої спроби обрав нового президента країни. Ним став висуванець правлячої коаліції Валдіс Затлерс, за кандидатуру якого повідомляє «Радіо Свобода», проголосували 58 депутатів парламенту, а 40 — були проти. Його суперником був кандидат від опозиції, колишній комуніст та колишній глава Конституційного суду Латвії Айвар Ендзіньш.

Прощання з ВВФ

Прощання з ВВФ

Сьогодні в Сеймі (парламенті) Латвії відбудеться перший тур президентських виборів. У бюлетені для голосування внесено два прізвища — Валдіса Затлерса та Айварса Ендзіньша. Для перемоги в першому турі достатньо набрати 51 зі 101 голоса депутатів. Якщо жодному з претендентів це не вдасться, то відбудеться другий тур. Якщо і тоді жоден із кандидатів не набере 51 голос, то з президентських виборів вибуває той кандидат, який набрав менше голосів, і проводиться третій тур уже з одним претендентом. Якщо він не заручиться підтримкою щонайменше 51 депутата, то проводяться повторні вибори з висуванням нових кандидатів.

Румунiя «проКАНала»

Румунiя «проКАНала»

У неділю в Канні відбулася церемонія закриття 60-го Міжнародного фестивалю, найпрестижнішого щорічного форуму світового кіно. Головний приз ювілейного кінофестивалю — «Золота пальма» — дістався фільму «Чотири місяці, три тижні і два дні» (4 Luni, 3 Saptamini si 2 Zile) румунського кінорежисера Крістіана Менджіу.

Щоб налякати чи атакувати?

Щоб налякати чи атакувати?

Дев'ять військових кораблів США з 17 тисячами вояків на борту вночі пройшли через вузьку Ормузьку протоку і вчора на світанку увійшли в Перську затоку, повідомляє агенція «Рейтер». Це найбільша демонстрація сили США біля берегів Ірану з 2003 року, коли Вашингтон готувався до інтервенції в Ірак. Нині Іран не був попереджений про проходження ескадри США, до складу якої входять два великі авіаносці, через міжнародні води Ормузької протоки — головної світової артерії руху нафтових танкерів. Командувач групою кораблів США адмірал Кевін Квінн повідомив учора під час імпровізованої пресової конференції на борту авіаносця «Джон С. Стенніс», що мета — провести давно заплановані навчання, щоб переконати союзників США у районі Перської затоки: цей регіон перебуває в безпеці.

Насилля і стратегія

Щонайменше 20 осіб загинули та 30 отримали поранення в результаті вчорашнього замаху терориста-самогубці в місцевості Мандалі на сході Іраку. Терорист із вибухівкою на паску «десантував» повітря у місцевій кав'ярні.

Антиамериканський інтернаціонал

Антиамериканський інтернаціонал

Президент Ірану Махмуд Ахмадінеджад у понеділок та вівторок перебував у Мінську з офіційним візитом. Це була його друга зустріч iз президентом Білорусі Олександром Лукашенком. Попередня відбулася в листопаді минулого року. Чітко вимальовується новий антиамериканський трикутник у складі президентів Білорусі, Ірану та Венесуели. На щастя, економічна складова в ньому переважає політичну.

Басеску — президент. Ще чи знову?

Басеску — президент. Ще чи знову?

На референдумі, який відбувся минулої суботи, 74,35 відсотка румунів висловили довіру президенту Траяну Басеску і не підтримали оголошений йому парламентом імпічмент. Рішення парламенту схвально прийняли лише 24,87 відсотка учасників референдуму, повідомляє румунська державна агенція новин «Ромпресс». Проблема в тому, що в референдумі взяли участь тільки 44,19 відсотка виборців, а згідно з законодавством, референдум вважається таким, що відбувся, при явці не нижче 50 вiдсоткiв.

Літо у Лівані

Ліван не встиг отямитися від 33-денної інтервенції Ізраїлю минулого літа, як знову опинився на межі війни. Цього разу громадянської, яка може перерости в міжнародний військовий конфлікт. Збурювачками внутрішнього конфлікту нині виступили не бойовики з організації «Хезбалла», а радикальні ісламісти з організації «Фатх іслам», які, ймовірно, прибули з Іраку після навчання в таборах «Аль-Каїди» і обрали собі за базу табір палестинських біженців поблизу міста Тріполі на півночі Лівану.

І не друзі, і не вороги

І не друзі, і не вороги

На вчорашньому саміті Росія—ЄС, який відбувся в курортному комплексі «Волжскій утьос» поблизу Самари, головними темами для обговорення значилися конфлікт Росії з Естонією, ембарго Росії на поставки польського м'яса, визначення статусу Косова. Слід нагадати, що саме «через м'ясо» був фактично зірваний попередній саміт Росія—ЄС, у листопаді минулого року в Гельсінкі. Власне, те саме сталося і на самарській зустрічі, оскільки з огляду на непоступливість росіян питання про початок переговорів щодо нової угоди про партнерство та співробітництво між Росією та ЄС навіть не виносилося на обговорення. Саміт завершився без прийняття будь-яких заключних документів. Його організатори повеселили високих гостей — канцлера Німеччини Ангелу Меркель та голову Єврокомісії Жозе Мануеля Баррозу — виступами фольклорних колективів, російськими стравами та напоями і спогляданням краєвидів «Волги-матушки» з борту теплохода.