Після чарки... за жезл

Черкаські даішники придумали новий метод боротьби за порядок на дорогах міста. Тепер вони виходять на роботу разом із порушниками дорожнього руху. Щоб ті за компанію постояли з жезлом на шляхах і відробили свої гріхи. «Ми залучаємо до патрулювання тільки тих автолюбителів, котрі керували авто в нетверезому стані. Їх суд оштрафував, а в нас вони по суботах відпрацьовують цілий робочий день, тільки на обід година перерви», — розповідає «УМ» В’ячеслав Харченко, старший інспектор ДАІ УМВС у Черкаській області.

БЮТ чи не БЮТ?

У Черкасах вирує скандал навколо побиття депутата міської ради від БЮТ Сергія Герасименка. За словами самого постраждалого, це сталося позавчора в обід біля будинку, де він мешкає. Там на нього напав невідомий чоловік, який «досить професійно завдав чимало важких ударів в область голови».

Гід для французів

«Туристичний гід по Черкасах» французькою мовою написала учениця Першої міської гімназії Дарія Немцова. Школярка подала буклет на конкурс, оголошений посольством Франції в Україні, і перемогла. Її твір визнали кращим за обсягом поданої інформації, оригінальним оформленням та якісною французькою мовою. На 20 сторінках восьмикласниця розмістила історію міста, фото пам’ятників та визначних місць, вказавши необхідні туристам телефони.

Біда прийшла з неба

У селі Козарівка Канівського району на вулиці Миру в селян шок: городина на городах жовкне і всихає на очах. Люди розповідають, що на сусідньому полі місцева агрофірма «Урожай» кропила з гелікоптера ріпак, а заодно полила і їхні городи. «У мене 60 соток, з яких ми тільки й живемо. То кукурудза вже так пожовкла, що стала, наче сіно. А картопля, капуста, огірки вкрилися плямами. Кажуть, їсти цю городину тепер не можна», — бідкалася «УМ» мешканка села Любов Кулик.

«Цілителька» Марія

«Цілителька» Марія

Незвичайний випадок трапився в Черкасах: затримати шахраїв допомогли самі постраждалі. Трапилося це по бульвару Шевченка в приватному домоволодінні 54–річної Катерини Гаврилівни. Циганка хотіла обдурити черкащанку, але та розкусила її, зачинила в хаті і викликала міліцію.

Останні оплески

Черкащина попрощалася з відомою в області людиною — народним артистом України Алімом Івановичем Ситником, який 38 років працював режисером Черкаського обласного драматичного театру ім. Тараса Шевченка. Режисер не дожив кілька днів до свого 69–річчя — помер від важкої хвороби.

З робочими місцями і дарунками

З робочими місцями і дарунками

Свою вчорашню поїздку в Шевченків край глава держави здійснив у рамках програми зі створення нових робочих місць. Автомобільний завод «Богдан» є великим роботодавцем у черкаському регіоні: нині на ньому вже працевлаштовано 1800 черкащан. А загалом тут буде створено 3500 робочих місць.

«Дезертир» з минулого

Два тижні неподалік села Зарубинці Монастирищенського району на тамтешній водоймі Гірський Тікич стояли спеціальні крани, лебідки й тягачі. То представники київської молодіжної громадської організації «Червона Зірка» витягували з мулу танк, вага якого — 32 тонни. Подивитися на видовище зійшлися не тільки тутешні селяни, а й люди з навколишніх сіл. Ще б пак, адже Т34 «просидів» у Гірському Тікичі 64 роки.

Народну стежку не затоптати

У Черкасах почали будувати сучасний торговельно­культурний комплекс «Фонтан сітіцентр». Родзинкою будівництва є те, що через нього пролягатиме наскрізна стежка, яку віками витоптували черкащани крізь площу за драмтеатром. Забудовник дослухався до побажань городян і вирішив, що народна стежка не повинна заростати.

На молитву — до Симиренків

На молитву — до Симиренків

До свята Трійці в село Мліїв Городищенського району, колишній маєток родини Симиренків, з’їхалося багато гостей. Тут урочисто відкривали та освячували відреставровану СвятоТроїцьку церкву цієї родини. На свої кошти видатні українські меценати збудували її ще в 1858 році. У храмі свого часу бував навіть Тарас Шевченко.