ПРИВОЗний шовінізм

Під час святкового концерту до Дня міста в Одесі виступили Йосип Кобзон, Еммануїл Віторган, «Хор Турецького», Лариса Доліна, гурт «Міраж», Діма Білан і Таїсія Повалій. Гості зосередилися не так на темі свята, як на агітації за чинного мера Одеси Едуарда Гурвіца і... антиукраїнських заявах. Так, солістки гурту «Міраж» розповіли, як шкодують, що Україна і Росія тепер не разом. На їхню думку — це неправильно. А Лариса Доліна взагалі заявила, що Одеса належить Україні лише «по карті або атласу», передає ТСН.

Сопливий жовтень

Суворий початок осені — з дощами і похолоданням — приніс в Україну й першу хвилю застудних захворювань. Тож уже на другому тижні вересня країна може «загрипувати» — незначний сплеск хвороби в цей період прогнозують в Українському центрі грипу.

Міністра наруги — у відставку!

Позавчора — у День знань — у ЗМІ з’явилася чергова заява міністра освіти Дмитра Табачника щодо його «знання» Голодомору. «Визначення Голодомору як геноциду українського народу є вигадками закордонних істориків, — пояснив Табачник під час телефонної лінії в газеті «Аргумєнти і факти в Украінє». — Голод був, на мою думку, політичним руйнуванням селянства як соціального прошарку, але він не мав етнічних характеристик. Певною мірою голодовки у 1932—1933 і в 1946—1947 роках були штучними через неправильні управлінські рішення. Однак вони ніколи не були геноцидами, тому що однаково вмирали селяни різних національностей».

Анекдот посеред Індійського океану

На Мальдівах задумали створити справжній острів блондинок. Із такою ініціативою виступила литовська компанія Olialia Group, очолювана керівницею руху білявок Литви Гіедре Пукіене. На острові планується побудувати готелі, центри розваг і спа–салони, в яких весь обслуговуючий персонал буде підібраний за кольором волосся — тільки світленькі.

Депутати в «милі»

Часи, коли вся радянська країна ридма ридала біля екранів телевізорів разом із Маріанною та Луїсом Альберто, на щастя, давно в минулому. Але це тільки у нас. Скажімо, в Туреччині серіали й досі мають таку шалену популярність, що вулиці сіл та міст і сьогодні порожніють, коли на екрані киплять пристрасті чергової «мильної опери».

Кров і рок

«Ми бігли з галявини у VIP–зону швидко, а ще швидше туди бігли міліціонери. Рятували свої шкури, як і ми», — написала у своєму блозі одна з учасниць рок–фестивалю «Торнадо», який відбувся минулими вихідними в місті Міасс Челябінської області Росії. Міліціонери мали охороняти глядачів і «розрулювати» можливі конфлікти. Але коли в неділю на фестиваль несподівано напали близько сотнi озброєних битками, палицями, арматурою та іншими «підручними засобами» скінхедів, кілька охоронців виявилися неспроможними захистити навіть себе — за інформацією деяких російських ЗМІ, нападники відібрали в них зброю. Організатори не здогадалися забезпечити такий масовий захід більшою кількістю охорони, не кажучи вже про медичну допомогу — на фестивальній галявині була тільки одна машина «швидкої», та й та майже порожня. «Один хлопець із великою раною на животі просидів півгодини з наклеєним лейкопластирем — це вся допомога, яку йому спромоглися надати медики», — розповідає очевидиця подій Міла.

Восени — дешевше

26 тисяч українських юнаків підуть у жовтні–листопаді до війська. Таку постанову прийняв цього тижня Кабінет Міністрів і виділив на осінній призов цього року 1,2 мільйона гривень. Міністр оборони Михайло Єжель зазначив, що до Збройних сил підуть 20 тисяч призовників, а решта — в інші силові структури. Коштів на призов виділили достатньо, вважає пан Єжель. Весняний призов був дорожчий і коштував 1,677 мільйона гривень, хоча призивали таку саму кількість «молодих бійців».

Дивись, куди сідаєш

Винахідливості влади китайської провінції Шандунь можна лише позаздрити! Тут навчилися заробляти навіть на звичайних паркових лавках, які обладнали шипами. Якщо відвідувач кине в спеціальний отвір монетку, шипи ховаються і на лавці можна сидіти. З цілковитою впевненістю, що ніякий бомж або п’яничка перед цим тут не спав.

День Царицi

Успіння — це завершальне свято річного церковного циклу. Хоча присвячене воно смерті, але вважається радісним, богослужіння сповнене веселих пісень. Бо відзначається перехід Матері Божої від життя земного до вічності. Діва Марія ніби «заснула», і, за віровченням, ангели взяли її тіло з душею на небо.

Мінятимемо коней на переправі

Невдовзі у столиці з’являться кілька пересадочних паркінгів. Так місто збирається вирішувати проблему заторів у центрі. Очікується, що на них автомобілісти будуть полишати приватний транспорт і сідати в громадський. У мерії вже склали список таких майданчиків. У плані — 11 зупинок: на перетині вулиці Святошинської з проспектом Перемоги; на Хрещатику поряд з кінотеатром «Дружба»; на проспекті Перемоги, 84–в (метро «Нивки»); на проспекті Паладіна, 23; поряд iз Одеською площею; біля метро «Мінська»; на вул. Майбороди, 25; на вул. Прирічній, 5; біля метро «Берестейська»; на вулиці Пушкінській 34–б та поряд зі станцією метро «Лісова».