Вона не боялася глибини...

Вона не боялася глибини...

Першого вересня серед щасливих першокурсників економічного факультету Національного університету «Києво–Могилянська академія» не було черкащанки Насті Чепи. 20 серпня її поховали в Черкасах. Ровесниця української незалежності 17–річна Настя була щирою патріоткою України. Вона не соромилася носити синьо–жовтий галстук і говорити українською мовою. В неї були великі плани: дівчина мріяла стати політиком і зробити Україну кращою. Була переконана, що покоління, яке народилося і стає на ноги в незалежній Україні, обов’язково здійснить це. Настя хотіла, аби її співвітчизники жили так само, як у Великій Британії чи Франції, де вона не раз бувала. А в держави не вистачило кисню, аби її врятувати...

Земля з–під коліс

У Черкасах розгорається земельний скандал. Майже 300 городян, які мешкають у мікрорайоні Митниця і є членами громадської автостоянки на розі вулиць Гагаріна та Героїв Дніпра, звернулись із заявою до Придніпровської прокуратури міста. Річ у тім, що розташовану поруч із міською каналізацією земельну ділянку площею 30 соток, якою мешканці мікрорайону користувалися з дозволу Придніпровської райради 18 років, передано київському підприємству з іноземними інвестиціями «Білла–Україна».

Смерть під ЗІЛом

У п’ятницю ввечері біля села Білозір’я Черкаського району 25річна мешканка міста Сміла за кермом «Шевроле Авео» врізалася у вантажівку. Разом із нею їхала її дворічна дитина. Серед пасажирів були також 19річна дівчина та 24річний чоловік.

«Не можу жити без своєї школи!»,

«Не можу жити без своєї школи!»,

Першого вересня подвір’я Тернівської середньої школи традиційно сколихне дитячий сміх і радісний щебет однокласників. Діти ділитимуться тим, хто як провів канікули, які цікаві книжки прочитав за літо, вчителі обговорюватимуть навчальні плани, а батьки «першачків» благословлятимуть дітей на перше побачення з класом. І, як завжди, хвилюватиметься Тамара Павлівна Дардан, навіть попри те, що керує цим навчальним закладом уже понад 37 років. У 1953 році вона прийшла вчителювати в село Тернівку Смілянського району Черкаської області і працює там дотепер. Свого часу жінка дійшла до самого Леоніда Брежнєва, аби отримати кошти на зведення нової школи. І нині заслужений працівник освіти України Тамара Дардан каже, що без школи не може жити. Тому й працює так довго. Вона чи не найстарша директорка в Україні: 27 вересня їй виповниться 79 років.

Смерть без базару

Гучне вбивство сталося в середу о 20–й годині біля будинку 46–річного керівника базару по вулиці Сєдова Юрія Нечипоренка. Коли Нечипоренко сидів у своєму автомобілі «Субару», на моторолері в масках під’їхали двоє невідомих. Як розповіли «УМ» у прес–службі Черкаської обласної міліції, вони кілька разів вистрелили в бізнесмена. Від поранень у груди та голову той помер на місці.

Заховані за парканом

Черкаська міліція затримала групу нелегальних мігрантів. Десять чоловіків «рабували» на будівництві багатоповерхового монолітно–каркасного житлового будинку по вулиці Героїв Дніпра. Усі вони приїхали в Україну з Узбекистану, сподіваючись заробити. Але фактично потрапили в рабство.

Полювання на дим

Окрім несамовитої серпневої спеки, черкащан у ці дні, особливо у вечірній та нічний час, дістає ще й їдкий дим. Через це городяни не можуть відкрити навіть кватирки. А все тому, що безсовісні мешканці міста тишком–нишком і під покровом темряви спалюють сміття. Грішать цим і двірники, про що обурені громадяни не раз скаржилися міській владі.

З новосіллям, «зелені ветерани»

За таку роботу взялися у міськ­відділі екології та раціонального природокористування. Зберігати життя зеленим насадженням з’явилася можливість після того, як місто розжилося імпортною машиною для таких робіт. «Апарат складається з трактора вартістю 200 тисяч гривень і навісного спеціального обладнання, що коштує понад 170 тисяч гривень.

Осідлайте «рогатого»!

Нині в місті простоює 35 «дротяних» авто. Випустити їх із парку на міські маршрути комунальне підприємство «Черкасиелектротранс» не в змозі через дефіцит водіїв. Працювати на «рогатому» транспорті навіть за дві тисячі гривень бажаючих немає. Тому керівництво тролейбусного парку оголосило про створення на підприєм­стві тролейбусної школи.