Виселяйся з «Лук’янівки»

Виселяйся з «Лук’янівки»

Київський слідчий ізолятор №13 є не лише одним iз найстаріших в Україні, а й одним iз найпереповненіших арештантами. Проблема загострилася в останні роки, коли, на думку Уповноваженого ВР iз прав людини Ніни Карпачової, слідчі та судді вже знадто почали зловживати правом на арешт. Утім є й інша об’єктивна причина: Київська область досі лишається єдиною в Україні, яка не має власного слідчого ізолятора. Отож усіх узятих під варту обвинувачуваних — від Вишгорода до Богуслава — везуть саме до столичного СІЗО, що на Лук’янівській площі. Зрозуміло, що на всіх нар не вистачає.

Шукають друзі, шукає міліція

Впливового та забезпеченого топ–менеджера компанії «Нафтогазвидобування» 38–річного Олега Семінського викрали невідомі ще 3 лютого. Утiм про зникнення голови правління товариства, яке є одним iз лідерів видобутку природного газу в Україні, стало відомо нещодавно, після того як на станціях метро міліція розклеїла оголошення з фото та прикметами пана Семінського. Паралельно з міліцією власне розслідування проводять і впливові друзі Олега.

Загроза злочинності

Проводячи днями відеоселекторну нараду керівництва МВС за участю керівників територіальних підрозділів міліції, міністр Віталій Захарченко зачитав звернення колегії відомства до особового складу. Цим зверненням глава МВС, який щойно вийшов iз відпустки, буквально ошелешив: мовляв, злочинність стала однією із загроз національній безпеці держави! Звісно, громадськість знає про це вже давно, але подібне зізнання з вуст міністра внутрішніх справ засвідчує, що в нашої міліції украй кепські справи у питанні протидії криміналітету.

Адам і його заборонений пристрій

Адам і його заборонений пристрій

Співробітники спецпідрозділу СБУ «Альфа» затримали в ході операції в центрі Одеси громадянина Росії, підозрюваного в організації теракту. Затримання відбулося ще минулої суботи, але окремі подробиці у спецслужбі повідомили лише позавчора увечері. Сама операція тривала трохи більше години. Правоохоронці заблокували кілька кварталів, не даючи цивільним перехожим потрапити на огороджену територію. Затримання сталося без єдиного пострілу в одній з орендованих підозрюваним квартир, що розташована на першому поверсі двоповерхового будинку за адресою: Базарна, 86.

Шукайте Арсена

Підсумком обшуків двох квартир Арсена Авакова, проведених слідчими прокуратури Харківської області у вівторок, стало притягнення його як обвинуваченого у кримінальній справі. І це незважаючи на те, що пан Аваков нині перебуває в одній з європейських країн. Як повідомляє прес–служба прокуратури області, йдеться про справу, порушену щодо Арсена Авакова 26 січня 2012 року за фактом перевищення влади та службових повноважень.

Поки господаря немає вдома

Учора правоохоронці провели обшуки у двох квартирах голови харківської обласної організації партії «Батьківщина», колишнього «губернатора» Арсена Авакова. Самого господаря, звісно ж, не застали, адже пан Аваков ще два місяці тому виїхав до однієї з європейських країн. Нагадаємо, на початку 2012 року прокуратура Харківщини порушила кримінальну справу за фактом незаконного відчуження в 2009 році земельних ділянок посадовцями облдержадміністрації, а минулого тижня, за підозрою в тих самих діях, справу порушили вже проти конкретної особи — Авакова, який керував адміністрацією у 2005—2010 роках.

Звідки струм у камері?

У ніч iз вівторка на середу в столичному СІЗО №13 помер 21–річний заарештований. Першим про це повідомив, посилаючись на власні джерела в Лук’янівському ізоляторі, журналіст Костянтин Усов. При цьому він ствер­джує, що смерть хлопця була насильницькою.

Кілька для Луценка

Учорашнє засідання суду у справі Юрія Луценка проходило вже без виклику «швидкої» для хворого екс–глави МВС (як минулого тижня), але доволі форсованими темпами, як і попередні слухання. Утім iмовірність медичної допомоги підсудному не виключалася до останнього. Адже, за словами дружини екс–міністра Ірини Луценко, перед виїздом до суду з СІЗО її чоловіку видали сухий пайок, в якому були сало, хліб та рибна консерва «кілька». І це при тому, що лікарі рекомендували Луценковi через діагностовані хвороби черевної порожнини дієту і шестиразове харчування.

Кучма і «тупикова гілка»

Колегія суддів Апеляційного суду Києва визнала правомірним закриття кримінальної справи проти екс–Президента Леоніда Кучми щодо причетності до вбивства журналіста Георгія Гонгадзе. Таким чином суд не задовольнив скарги адвоката Мирослави Гонгадзе Валентини Теличенко, Генеральної прокуратури, журналіста Олексія Подольського та адвокатів екс–майора Миколи Мельниченка Павла Сичова і Миколи Неділька. Усі вони оскаржували рішення Печерського райсуду Києва, винесене місяць тому, яким скасовувалася постанова першого заступника Генпрокурора Рената Кузьміна про порушення кримінальної справи у відношенні Кучми у березні минулого року (екс–Президента обвинувачували у перевищенні влади і службових повноважень, які призвели до вбивства журналіста Георгія Гонгадзе).

Весь стадіон не арештуєш

Вільнодумство футбольних фанатів на стадіонах, які можуть скандувати щось не те на адресу влади, не дає спокою Партії регіонів. Відтоді як на початку серпня вболівальники в Києві під час матчу «Динамо» — «Карпати» облаяли Президента Януковича, скандуючи «Спасібо житєлям Донбасса...», ця фраза стала крилатою, фірма, яка намагалася друкувати пародійні написи на замовлених футболках, закрилася, її керівник Денис Олейников — емігрував, а фанатам довелося відчути тиск правоохоронців. Цього замало — ймовірно, вирішили у Партії регіонів. Тож днями відомий українофоб Вадим Колесниченко зареєстрував у Верховній Раді законопроект №9662 «Про забезпечення громадського порядку до, під час та після проведення футбольних матчів».