Путін назавжди

Путін назавжди

У вихідні під час зустрічі із західними журналістами та вченими у своїй літній резиденції в районі Сочі президент Росії Володимир Путін заявив, що залишиться впливовою політичною фігурою у своїй країні після закінчення другого президентського терміну, повідомляє Бі–Бі–Сі. Путін також не виключив, що буде боротися за найвищу державну посаду під час президентських виборів 2012 та 2016 років.

Поступово і потроху

Позавчора ввечері (вчора вночі за київським часом) президент США Джордж Буш виступив із телезверненням перед нацією, в якому виклав плани поступового скорочення військового контингенту в Іраку до липня наступного року з 160 до 130 тисяч військовослужбовців. Президент повідомив, що вже до цьогорічного Різдва додому повернуться приблизно 5700 американських вояків. «До липня наступного року ми зможемо зменшити наш контингент в Іраку з 20 до 15 армійських бригад», — цитує Джорджа Буша БіБіСі. Але при цьому очільник США зауважив, що ключовим моментом у питанні скорочення американського контингенту будуть його бойові успіхи в Іраку.

Де й ворогу не побажаєш жити

Престижний Блексмітівський інститут з штаб–квартирою у США спільно з розташованою в Швейцарії екологічною організацією «Зелений Хрест» оприлюднили свій другий щорічний список 30 найбільш забруднених промисловими викидами міст світу. В містах першої десятки мешкають понад 12 мільйонів осіб.

Відставка з доставкою. У шпиталь

Відставка з доставкою. У шпиталь

Прем’єр–міністра Японії Сіндзо Абе вчора доправили до шпиталю Університету Кейо у стані стресу та виснаження, повідомляє агенція «Ассошіейтед пресс». Це сталося наступного дня після того, як Абе оголосив про свою відставку. І хоча він мотивував її політичними причинами, але особистий лікар глави уряду Японії Тошіфумі Фібі повідомив учора, що рішення про відставку було прийняте також з огляду на здоров’я 52–річного Сіндзо Абе. Він додав, що Абе залишиться у шпиталі щонайменше три чи чотири дні у зв’язку з болями в черевній порожнині, виснаженням та симптомами «психологічного стресу».

Європа щаслива і трохи п’яна

Європа щаслива і трохи п’яна

В Європі нова проблема — катастрофічне зростання алкоголізму. Соціологічна служба TNS OBOP, провівши на замовлення Єврокомісії масштабне опитування мешканців 27 країн­членів ЄС, з’ясувала: молоді європейці п’ють не так часто, але багато, а от ті, кому за 55 років споживають алкоголь майже щоденно, але в поміркованих кількостях. Щороку від алкоголю в ЄС гинуть близько 200 тисяч осіб.

Назад, до СРСР

Назад, до СРСР

На виборах у Мажиліс (нижню палату парламенту), які відбулися в Казахстані минулої суботи, семивідсотковий виборчий поріг подолала лише одна політична партія — пропрезидентська «Нур Отан», яка набрала 88,05 відсотка голосів виборців. Такі попередні результати виборів повідомив глава ЦВК Казахстану Куандик Турганкулов. Тобто новий парламент республіки буде однопартійним і повністю підлеглим президенту Нурсултану Назарбаєву.

Бі-Бі-Сі в Москві вже нічого не скаже

Британська телерадіомовна корпорація (Бі-Бі-Сі) повідомила у п'ятницю, що її російськомовні програми зняті з ефіру в Москві російським дистрибютором — московською FM-станцією «Большоє радіо». Впродовж останнього року від ретрансляції Бі-Бі-Сі відмовилися дві інші російські FM-станції. Таким чином, відтепер російськомовні програми Бі-Бі-Сі доступні лише в значно гіршій якості на середніх та коротких хвилях.

«Чорний континент» пожовтіє, позеленіє або стане зоряно-смугастим

Після розпаду СРСР Росія фактично втратила свої великі впливи на Африку, де десятиліттями організовувала «національно-визвольні війни» та «революції». Але, як відомо, ласий шматок безпанським не буває. Китай ще на початку цього десятиліття почав зміцнювати свої позиції на «чорному континенті». США лише тепер отямилися і вступають в боротьбу з китайцями за природні багатства Африки. Виштовхувані з Близького Сходу американці переносяться до «чорного континенту».