Кордон на Різницькій

Кордон на Різницькій

Ще коли Святослав Піскун оскаржував у суді президентський указ про звільнення, то жартома передбачав, що у разі його відновлення на посаді він із Медведьком керуватимуть Генпрокуратурою по черзі («я по парних, він по непарних»). Як відомо, у п’ятницю Шевченківський райсуд столиці відновив Піскуна на посаді. І вже двічі після того новий—старий Генпрокурор радісно прибігав на Різницьку... але у звичне крісло так i не сів. Далі порога його не пускає охорона Генпрокуратури, яка діє відповідно до указів Президента про звільнення Святослава Михайловича і призначення шефом ГП Олександра Медведька.

Американський подарунок до помаранчевої річниці

Просили мама, просили тато і допросилися. Відмінити поправку Джексона—Веніка для України, якою у 1974 році США обмежила товарообіг та ввела економічні санкції як покарання за перепони з боку радянської влади у еміграції євреїв, почергово просили і Віктор Ющенко, і Прем'єр Юрій Єхануров під час своїх візитів до Вашингтона.

Із «болгарками» на владу

Із «болгарками» на владу

Учора на Банковій спостерігалося певне дежа-вю — як і рік тому, Адміністрацію Президента від революціонерів охороняли до десятка рядів правоохоронців із касками. Однак різниця полягала в тому, що по той бік барикад сиділи не представники влади Кучми, а обрана тими ж революціонерами влада Ющенка. Окрім того, обличчя правоохоронців у порівнянні з минулорічними подіями були набагато добрішими, і багато хто з них навіть усміхався, сприймаючи цю акцію як передвиборчий піар. Рівно за рік після початку Помаранчевої революції члени тепер уже партії «Пора» прийшли під президентський секретаріат, щоб вимагати від влади пропустити прихильників демократичних цінностей на площу перед ним.

Посли на підході

У найближчі тижні нарешті будуть призначені посли України в таких стратегічних країнах, як США, Британія, Німеччина, Іспанія, Румунія, Португалія. Про це повідомив заступник міністра закордонних справ Володимир Огризко. Загалом, за його словами, в цій ротаційній хвилі планується призначення чотирнадцяти послів — саме стільки агреманів очікують зараз у МЗС. Однак у цій хвилі не передбачається зміна посла України в Росії. Микола Білоблоцький, нагадаємо, займає цю посаду вже «понаднормово» — з 1999 року. На запитання «УМ» про причини затримки зі зміною амбасадора в Москві пан Огризко відказав, що коментуватиме це лише після призначення посла.

Борис Тарасюк: Передвиборчі події відбуваються за нашим сценарієм

Борис Тарасюк: Передвиборчі події відбуваються за нашим сценарієм

Віктор Ющенко ще 5 березня цього року на установчому з'їзді «Народного союзу «Наша Україна» казав, що для Народного руху, Української народної партії, партії «Реформи і порядок» дорога в єдиний блок із НСНУ лежить лише через саморозпуск цих партій і входження в НСНУ. Зараз же керівництво «Народного союзу...» «змилостивилося» і запрошує до передвиборчої коаліції всіх учасників колишньої «Нашої України». І більшість ображених навесні партій пристали на пропозицію йти під брендом Ющенка, зважаючи на свій незначний рейтинг.

«Гринджоли» не запросили

«Гринджоли» не запросили

Відзначення річниці Помаранчевої революції відбуватиметься за кошти, які залишилися на рахунку «Нашої України» після минулорічних подій на Майдані. Про це на вчорашній прес-конференції повідомив голова виконкому НСНУ, народний депутат Микола Катеринчук.
За його словами, старт так званого всеукраїнського «помаранчевого» марафону в Києві заплановано на 20 листопада, коли в полудень почнеться закладення конструкцій сцени на майдані Незалежності. У цьому дійстві братимуть участь комендант Майдану-2004 Роман Безсмертний та «польові командири» Володимир Філенко, Тарас Стецьків, Юрій Луценко.

Жінки святкують

Кругосвітню подорож планують влаштувати жінки з Міжнародного жіночого клубу. Участь у ній має взяти і дружина Президента України Катерина Ющенко. Стартує акція завтра о сьомій вечора в київському Оперному театрі, і уже за дві-три години на цьому ж місці вона і завершиться.

Десант президентів

Наступні три тижні стануть особливо насиченими на візити до України відомих у світі політиків та глав держав. Завдяки проведенню 1—2 грудня одразу двох серйозних міжнародних заходів — саміту «Україна—ЄС» та Форуму спільноти демократичного вибору, ініційованого Президентами України та Грузії, — до Києва завітають прем'єр-міністр Великобританії Тоні Блер, голова Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу, Генсек Ради ЄС Хав'єр Солана та комісар ЄК з питань зовнішньої політики та європейської політики сусідства Беніта Ферреро Вальднер.

30 днів у полоні

Минає місяць з того часу, як за 90 миль від східного берега Сомалі пірати захопили теплохід «Панагія» з українським екіпажем на борту. Але досі невідомо, коли ж вдасться визволити з полону 22 наших громадян, за яких пірати вимагають 700 тисяч доларів викупу.

Кримінальні хроніки «Собору»

Київські правоохоронці, мабуть, скоро почнуть хреститися від будь-якої згадки про УРП «Собор». Упродовж останнього місяця уерпівці, які де-факто розкололися через різне бачення свого політичного майбутнього на прихильників Анатолія Матвієнка та Левка Лук'яненка, регулярно залучають міліцію до вирішення своїх внутрішньопартійних скандалів. Зовсім недавно обвинувативши один одного у використанні підробленої партійної печатки (у кого печатка справжня — зараз якраз встановлюють слідчі органи), тепер соратники Лук'яненка написали заяву в Печерське райуправління міліції з приводу захоплення партійного офісу на вулиці Лабораторній та крадіжки партійної документації людьми Матвієнка.