Повернення святої грішниці

Повернення святої грішниці

Десятки тисяч прихильників колишньої глави уряду Пакистану Беназір Бхутто ще вчора почали збиратися на вулицях Карачі в очікуванні на повернення їхнього кумира. Бхутто сьогодні має прилетіти до Пакистану після восьмирічного перебування в екзилі. Очікують, що в цьому 15–мільйонному місті Бхутто зустрічатимуть приблизно мільйон прибічників.

Політизація моря

Саміт п’яти країн регіону Каспійського моря, який відбувся позавчора в Тегерані, не приніс конкретних домовленостей у головному питанні — щодо розподілу акваторії і дна Каспію та його природних ресурсів. Натомість пролунало надмір політичних заяв. На думку головного редактора російського англомовного видання «Російський енергетичний тижневик» Михайла Крутіхіна, яку він висловив у інтерв’ю Бі–Бі–Сі, в недосягненні домовленостей щодо Каспію винна Росія, оскільки тепер її головний інтерес полягає в тому, щоб не допустити врегулювання територіальної проблеми між Туркменістаном та Азербайджаном. «Якщо Туркменістан та Азербайджан зуміють домовитися, то це відкриє шлях для газотранспортного проекту, який буде дуже шкідливим для інтересів «Газпрому». Відтак через море можна відносно недорого перекинути газопровід з Туркменістану — через родовище на шельфі — до Баку, а звідти вже пряма дорога через Грузію та Туреччину до європейських споживачів. І Росія фактично залишиться осторонь», — пояснив Крутіхін.

«...І консолідація навколо Ху»

«...І консолідація навколо Ху»

Учора в Пекіні почав свою роботу XVII Всекитайський з’їзд Комуністичної партії Китаю. Такі форуми відбуваються кожні п’ять років, на них приймають плани розвитку країни на наступну п’ятирічну, затверджують важливі кадрові зміни в партійному та господарському керівництві.

Тегеран—2007

Президент Росії Володимир Путін учора ввечері розпочав дводенний робочий візит до Ірану. В.В.П. є першим радянським чи російським лідером, який відвідує цю країну з того часу, як Йосип Сталін у 1943 році їздив у Тегеран для зустрічі з лідерами Великої Британії та США. Головна мета візиту президента Росії — участь у другому саміті країн Каспійського регіону.

Програв президентські перегони, але виграв Нобеля

Програв президентські перегони, але виграв Нобеля

Норвезький Нобелівський комітет повідомив учора в Осло, що цьогорічними лауреатами Нобелівської премії миру стали спільно колишній віце–президент США Альберт Гор–молодший та Міжурядовий комітет з кліматичних змін (МККЗ). В обґрунтуванні Нобелівського комітету йдеться, що обидва лауреати удостоїлися такої честі «за їхні зусилля зі збору та поширення знань про викликані людською діяльністю кліматичні зміни та закладку фундаменту для заходів, які потрібні для протидії таким змінам».

Досвід літньої феміністки

Нобелівський комітет учора оголосив, що цьогорічна премія з літератури присуджена англійській письменниці Доріс Лессінг, «яка епічним чином переказує жіночий досвід, зі скепсисом, пристрастю та провидчою силою своїм проникливим поглядом аналізує нашу поділену цивілізацію».

Турки рвуться до Іраку

Турецькі військові літаки та гелікоптери позавчора атакували ймовірні позиції курдських бойовиків поблизу кордону з Іраком. Це може бути прелюдією широкомасштабної військової інтервенції до іракського Курдистану, зазначає агенція «Ассошіейтед пресс».

Балканський доважок

Позавчора в столиці Ісландії відбулася щорічна сесія Парламентської асамблеї НАТО. У Рейк’явіку зібралися 248 парламентаріїв з усіх 26 країн — членів НАТО, делегати з 16 асоційованих країн, представники Європарламенту та спостерігачі. У своєму виступі Генсек НАТО Яап де Хооп Схефер виклав плани підготовки до наступного саміту НАТО, який відбудеться навесні 2008 року в Бухаресті, вказав на особливу роль публічного пояснення всіх операцій Альянсу, передусім в Афганістані. Генеральний секретар також вказав на важливість таких питань, як розширення Альянсу, партнерство, енергетична безпека та боротьба з глобальним тероризмом.

Про важливість процесів на поверхні

Про важливість процесів на поверхні

Учора на прес–конференції у Шведській академії наук у Стокгольмі оголосили, що цьогорічну Нобелівську премію з хімії отримає німецький учений Герхард Ертль. Його нагородили за «дослідження хімічних процесів на твердих поверхнях».

З їхнім винаходом знайома більшість із нас

Лауреатами Нобелівської премії з фізики за 2007 рік стали француз Альбер Ферт та німець Петер Ґрюнберг, повідомив учора в Стокгольмі Нобелівський комітет. Високою нагородою вони відзначені за відкриття явища гігантського магнітного опору, або, як говориться в обґрунтуванні комітету, «квантово–механічного явища, яке спостерігається в тонких плівках, складених із феромагнітних і немагнітних шарів, які чергуються».