«Шакали» їхнього Отечества

Президент Росії Володимир Путін, виступаючи у Палаці спорту в московських Лужниках перед п’ятьма тисячами учасників руху «За Путіна», у найжорсткіших виразах накинувся на російську опозицію, зокрема обізвав її представників «шакалами».

Згасання дивної зірки

Згасання дивної зірки

На Кубі оголошено, що місцеві та загальнонаціональні вибори відбудуться 20 січня, повідомляє «Ассошіейтед пресс». Відповідну постанову за підписом тимчасово виконуючого обов’язки президента Рауля Кастро було оприлюднено на державному телебаченні Куби.

По-християнськи?

По-християнськи?

8—15 жовтня в італійському місті Равенна відбулося Х пленарне засідання комісії з питань діалогу між католиками і православними, яке закінчилося прийняттям заключного документа — «Еклезіологічні та канонічні наслідки сакраментальної природи церкви». Документ став сенсацією — в ньому викладено засади возз’єднання після тисячоліття «розлучення» католицької та православної церков. 23 листопада в Римі повинна відбутися зустріч кардиналів зі всього світу, на якій буде обговорюватися цей проект.

Папа для транспортної авіації

НАТО обрало аеропорт у місті Папа на заході Угорщини новою базою для своєї стратегічної транспортної авіації, яка здійснює операції в Афганістані, повідомляє угорська газета «Непсабадшаг». Іншими претендентами, які були відхилені керівництвом НАТО, були Рамштайн у Німеччині та Констанца в Румунії. Відтак саме з Папи буде здійснюватися перекидання військових контингентів та вантажів НАТО до Афганістану та Іраку. Аеропорт в містечку Папа стане місцем базування трьох із чотирьох транспортних літаків «Боїнг С–17 Глоубмастер». Перший літак справить новосілля на цій базі наприкінці 2008 року, а два інші — 2009 року.

Єднання парій

Єднання парій

Неординарний президент Венесуели Уго Чавес позавчора розпочав візит до Ірану, четвертий за останні два роки. Вже в перший день Чавес та його іранський колега Махмуд Ахмадінеджад зійшлися на думці, що їх поєднує спільна мета — протидія гегемонії США. «Ось дві братні країни, які об’єднані в єдиний кулак», — заявив Чавес. Щоправда, в минулі вихідні «спільний кулак» не спрацював на засіданні ОПЕК у Саудівській Аравії, де пропозиція Венесуели та Ірану про заміну долара в міжнародних розрахунках за нафту не була підтримана іншими членами ОПЕК.

Прем’єр–екстреміст

Прем’єр–екстреміст

За оприлюдненими вчора попередніми даними (остаточні очікуються лише напочатку наступного тижня), на парламентських виборах, які відбулися у суботу в сербській провінції Косово, перемогла радикальна Демократична партія Косова на чолі з колишнім командиром Визвольної армії Косова Хашимом Тачі. Вона набрала 34 відсотки голосів виборців. Друге місце (22 відсотки голосів) посів Демократичний союз Косова, який свого часу заснував та очолював поміркований політик, перший президент Косова Ібрагім Ругова, який помер кілька місяців тому.

Помста як злочин

Польська військова прокуратура в місті Познань позавчора висунула звинувачення у скоєнні воєнного злочину військовослужбовцям зі складу польського контингенту в Афганістані. Як повідомляє польська «Газета виборча», всі заарештовані вояки спочатку дотримувалися версії, що 16 вересня вони прибули на допомогу своїм колегам, які нарвалися на міну. На місці події їх обстріляли таліби, котрі потім сховалися в селі. Поляки хотіли «викурити» нападників — звідси й стрілянина та жертви серед цивільних. Те, що встановила прокуратура, виставляє справу зовсім в іншому світі. Солдати дійсно прибули на допомогу «підірваним» колегам. Але жодних талібів там не було, і поляків ніхто не обстрілював. Полякам уже нічого не загрожувало, але вони вирішили «помститися». Командир підрозділу наказав обстріляти найближче село Нангар–Хель із міномету й карабінів. Солдати виконали наказ. А потім зайшли в село і зняли вчинену ними бійню на відео.

Нацисти з емігрантами під одним дахом?

Позавчора в Данії відбулися дострокові парламентські вибори. Уряд меншості прем’єр–міністра Андерса Фога Расмуссена провів їх на рік раніше планового терміну, сподіваючись збільшити представництво двох політичних партій, які входять до правлячої коаліції, для проведення запланованих реформ. Під час доволі кволої виборчої кампанії головні дискусії точилися навколо податкової реформи, еміграції та захисту довкілля. Провідні політичні партії країни практично сходилися на думці стосовно рецептів та методів вирішення цих питань, тому значна частина розгублених виборців і в переддень голосування не могла визначитися з вибором.

Інструмент Путіна

Інструмент Путіна

Четвертого листопада в Росії офіційно стартувала виборча кампанія. Впродовж місяця учасники парламентських виборів, призначених на 2 грудня, мають право викладати в ЗМІ свої програми, агітувати на зустрічах з електоратом. Хоча насправді негласна кампанія триває вже давно. І кульмінацією «неофіційної частини» стала заява президента Росії Володимира Путіна про те, що він очолює список прокремлівської партії «Єдина Росія».