Суїцид із міліцейським ескортом

Від села Палагичі до райцентру Тлумач — якихось п’ять кілометрів, проте під час подолання цієї короткої дистанції в салоні міліцейського УАЗика встиг накласти на себе руки 22–річний Дмитро. Прелюдією до резонансної НП стала крадіжка винно–горілчаних виробів та сигарет із магазину–кафе «Наталі» в Палагичах, скоєна в ніч перед Днем захисника Вітчизни, про що вранці 23 лютого сільський голова повідомив у чергову частину райвідділу міліції. Слідчо–оперативна група, котра виїхала на місце події, невдовзі встановила причетність до крадіжки Дмитра, який із товаришами вночі чаркувався в одному з помешкань, а коли закінчилося спиртне, запропонував потайки проникнути в магазин–кафе і поповнити запаси алкоголю.

Гора до свята

Підйом після зміни гірників на–гора з виробок на кілометровій глибині, звісно, має мало спільного зі сходженням альпіністів на гірські вершини. Тим більше що деякі донецькі шахтарі вже пересвідчилися в цьому на власному досвіді. Приміром, у 2007 році, коли Донецька область відзначала 75–річчя, на найвищу вершину Кавказу Ельбрус піднялися 75 донеччан, серед яких були й місцеві гірники. А минулого року донбасько–гімалайська експедиція, підкоривши Еверест, залишила на «маківці світу» шматки вугілля з чотирьох шахт регіону. Причому «чорне золото» альпіністи видобували власними руками. Та це, виявляється, була тільки своєрідна підготовка до ще цікавішого спільного проекту альпіністів та шахтарів. Адже тепер гірники і спортсмени готуються здійснити сходження на безіменну гірську вершину і на правах першовідкривачів дати їй назву.

Натрапила вода на струм

26 лютого центр і частина Луганська залишилися без води. Про це повідомив на сесії міськради представник місцевого відділення ОКП «Компанія «Луганськвода» Павло Акімов. Виявляється, що виконало обіцянку відключити водників за борги ТОВ «Луганське енергетичне об’єднання», а отже, не виключено, до числа «посушливих» досить скоро можуть потрапити й інші райони, причому не тільки обласного центру.

Окріп із неба

Окріп із неба

Ще два роки тому Микола Іванович вирішив для своєї родини проблему використання альтернативних джерел енергії: на даху приватного будинку встановив сонячний колектор, який безперебійно забезпечує його сім’ю гарячою водою. «Влітку, буває, вода на сонці закипить і парує. А небайдужі перехожі навіть попереджають: у вас на хаті щось димить!» — розповів «УМ» чоловік. За його словами, сонячний колектор нагріває щоденно 200–літровий бак з водою, чого для потреб його родини предостатньо.

Пес плюс вовчиця

Пес плюс вовчиця

Подвір’я за одним із сімферопольських гаражних кооперативів зустріло нас оглушливим собачим гавкотом. Особливо напружували пащеки вівчарки всіх мастей і порід — від «кавказців» до «німців». Приводом для їхнього надмірного хвилювання міг стати лише чужак, тобто кореспондент «УМ». І лише мешканці двох крайніх вольєрів — худорляві вовчиці — «не стрясали» зимове повітря. Щоправда, одна з них відразу сховалась у будці, а інша почала несамовито кружляти по периметру вольєра, реагуючи у такий спосіб вже на господаря . «Вчинимо так, — зорієнтував він мене, — я демонстративно відійду, і тоді вони наблизяться до решітки». Номер вдався: звірі навіть відважились на невеличку фотосесію.

Дорогу талановитим!

Про початок реєстрації учасників конкурсу оголосили в Національній спілці журналістів України. «12 років тому, коли Коледж преси та телебачення започаткував конкурс шкільних газет, мало хто вірив, що він існуватиме, — каже президент Національного конкурсу шкільних газет, директор Коледжу преси та телебачення Гліб Головченко. — Минулого року участь у конкурсі взяли близько 2 000 стінних, друкованих та електронних газет з усієї України». В архіві ж за всю історію конкурсу зібралося 11 тисяч шкільних газет! Цього року журі обиратиме найкращу шкільну газету, найкращу друковану газету, найкращу газету за змістом, найкращого автора шкільного друку, найкращу електронну газету, найоригінальнішу газету, найкращу газету за оформленням та найкращі журналістські матеріали у чотирьох спеціальних номінаціях.

Свій до свого — по своє

Свій до свого — по своє

Намагаючись подолати вплив економічної кризи в окремо взятій області, львівські профспілкові діячі вирішили запровадити систему кругової підтримки «вітчизняного виробника». Львівське об’єднання роботодавців та Об’єднання профспілок Львівщини нових гасел вирішило не вигадувати — галичан має об’єднати заклик «Купуй українське!». Це має скерувати покупця у правильному напрямку біля вітрин магазинів. Нагадаємо, подібних акцій було вже заанонсовано чимало, щоправда, нічим іншим, окрім випуску різних наліпок, це не закінчувалось.

Бій за тепло

З 1 березня для тернополян суттєво подорожчають опалення та гаряча вода. Якщо досі вартість тепла з розрахунку на квадратний метр житла становила 3,87 грн., то тепер зросте до 4,84 грн. Гаряча ж вода обходитиметься кожному мешканцю у 37,49 грн. замість 27,58, як це було раніше. Старі ціни не протримались, до речі, й року. А прийняття виконкомом Тернопільської міськради рішення про чергове подорожчання чиновники пояснюють підвищенням ціни на газ. У зв’язку з тим, що місто має понад двадцять мільйонів боргу перед газопостачальниками та щоб дещо пом’якшити черговий фінансовий удар, у міськраді запропонували своєрідну поступку. З усіх, хто ще до 1 березня повністю покриє свою заборгованість за газ чи заплатить за тепло та гарячу воду наперед до кінця цього опалювального сезону, обіцяно взяти плату ще за старими тарифами. І, треба сказати, бажаючих зекономити таким чином виявилося чимало, бо до віконечок кас відразу вишикувались черги.

Єврозразок забезпечить «Гепард»

Єврозразок забезпечить «Гепард»

Річний бюджет мільйонного міста — понад два мільярди гривень — має намір вкласти стратегічний інвестор у реконструкцію міжнародного аеропорту «Одеса», щоб у дні фінальних матчів Євро–2012 повітряні ворота «морської столиці» України змогли щогодини забезпечувати не менше чотирьох–п’яти безпечних злетів–посадок важких аеробусів з уболівальниками, комфортну їх реєстрацію і проходження інших регламентних процедур.