Перемогли не «регіонали». А народ

Низка поважних міжнародних організацій долучилася до висновку про те, що парламентські вибори пройшли чесно та прозоро. Зокрема, місія Організації з безпеки та співробітництва в Європі констатувала, що «вибори продемонстрували подальшу консолідацію демократичних зусиль в Україні та повагу до прав людини». Щодо виборчої кампанії, то вона проводилась, «у принципі, у відповідності із зобов'язаннями України в рамках ОБСЄ, Ради Європи, інших міжнародних стандартів демократичних виборів».

Ех, раз, і ще б раз!..

Ех, раз, і ще б раз!..

Якщо винести за дужки формування «помаранчевої» коаліції та всі інші поствиборчі процеси, то найбільшою інтригою власне перегонів на цей час є Блок Наталії Вітренко «Народна опозиція». Адже те, пройдуть «вітренківці» до Верховної Ради чи ні, може суттєво вплинути на політичні розклади. «Народні опозиціонери» станом на 15-ту годину вчорашнього дня мали 2,57% голосів. Для того щоб пройти в парламент, їм треба було нашкребти ще з піввідсотка. Показник Блоку Вітренко з ранку й до вечора поволі зростав. А все через те, що найбільше неврахованих бюлетенів залишалося на сході та півдні України, тобто там, де Вітренко підтримало в середньому 5% виборців. Питання, чи вдасться прогресивній соціалістці перекинутися-таки через виборчий бар'єр, на вчорашній обід залишалося без відповіді.

Переговори у візантійському стилі

Переговори у візантійському стилі

Свого часу визначення «візантійська політика» в устах тодішньої опозиції звучало як критика на адресу дій тодішньої влади. «Візантійство» — це, якщо спрощено, кулуарні домовленості та інтриги, що не завжди враховують дійсний стан речей і творять нову владну реальність. Чи саме з візантійською політикою ми маємо справу після виборів — питання, відповідь на яке може бути й невтішною. Почалися переговори та консультації, вони обіцяють бути впертими, виснажливими й «багатосерійними». І чи не знівелюють ці «базари» реальне волевиявлення українців?

Етюди передвиборчої «шари»,

Без купівлі голосів, на жаль, не обійшлися й ці вибори. Влада заявляє про демократичність і прозорість виборчого процесу, але при цьому бачимо і вседозволеність: агітатори від кандидатів, партій та блоків оббили пороги дорогоцінних виборців із ласими обіцянками, щедрими дарунками і навіть конвертами за пазухою.

Кошти є — купуй бензин

Цієї весни тема пального опинилася в центрі уваги не тільки як предмет особливих турбот аграрників, а й з огляду на передвиборчу кампанію, в якій цінують кожен голос. Недавно Прем'єр-міністр України Юрій Єхануров висловив прогноз щодо стабільності ціни на паливно-мастильні матеріали в період весняно-польових робіт. «Виглядає так, що значна частина пального в цілому в Україні заготовлена.

Камінь стерпить. А люди?

Камінь стерпить. А люди?

У Севастополі черговий скандал: невідомі спаплюжили пам'ятний знак, присвячений жертвам Голокосту. Вандали розмалювали монумент свастикою, написами на кшталт: «Адольф живий!», «Слава Росії» тощо.

«Гарячий» сервер і «транзитна» лінія

Керівник центрального штабу БЮТ Олександр Турчинов позавчора заявив про існування спеціальної мережі, за допомогою якої можна буде втрутитися в роботу сервера Центральної виборчої комісії. Технічні можливості цієї мережі нібито дозволяють входити до серверу ЦВК, знімати інформацію в оперативному режимі, і при бажанні вносити в неї корективи. Турчинов каже, що отримав ці дані з «надійних джерел», а процеси, нібито пов'язані з мережею, контролюють голова політради НСНУ Роман Безсмертний та керівник виконкому цієї партії Микола Катеринчук.

УТОЧНЕННЯ

«Посолодженим ручкам наручники не личать»
— під такою назвою в нашій газеті за 16 березня вийшла стаття про підозрюваного в хабарництві керівника Теофіпольського цукрового заводу пана Співака.

«Дільничні» міліціонери

Із вчорашнього дня і до 28 березня біля дільничних та окружних виборчих комісій за порядком стежитиме 74 тисячі працівників органів внутрiшнiх справ. Враховуючи те, що в Україні є близько 34 тисячі виборчих дільниць, за кожною з них наглядатиме в середньому по два міліціонери. Охорону виставлено біля всіх окружкомів. З того часу, як на ДВК завезли бюлетені, їх взято під цілодобову охорону. Як розповів на прес-конференції заступник міністра внутрішніх справ Володимир Рудик, до охорони громадського порядку у дні виборів буде залучено «практично всі сили міліції».