Дубові діти

Дубові діти

За неймовірно цікаву справу взялися співробітники Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького та Уманського дендропарку «Софіївка». Гуртом вони збираються клонувати тисячолітній дуб Максима Залізняка. Вчені хочуть із пагінця 24–метрового велетня виростити кілька дубових «дітей» — щоб ці нащадки мали таке ж міцне здоров’я та були довгожителями.

Дядько–месник

Черкаські правоохоронці всяке бачили, але таке — вперше. Досі «мінувальниками» магазинів та навчальних закладів у обласному центрі були неповнолітні. А тут «вибухівку» в міську школу № 33 «заклав» 36–річний чоловік, котрий вирішив помститися навчальному закладу, в якому навчався його племінник.

Душевна гімнастика

Душевна гімнастика

Після отриманої травми хребта і довготривалого лікування черкащанка Людмила Скорогляд знайшла власний спосіб реабілітації. Десять років тому, аби відновити рухливість рук, бо важко було навіть картоплю почистити, вона почала вишивати ікони. Жінка давно переконалася, що таке лікування не тільки допомагає їй тримати себе у формі, а й дарує гарний настрій та віру в себе. Цікаво, що взятися за голку та нитку Людмилу Миколаївну змусив пророчий сон, у якому вона розмовляла з апостолом Петром.

За справедливість помру мовчки

У суботу надзвичайна подія сталася в прокуратурі Черкаської області. На прийом до обласного прокурора намагався потрапити 55–річний мешканець міста Тальне Михайло Музиченко. Наполегливий чоловік стверджував, що в нього незаконно відібрали 35 соток землі в центрі міста, а він ніяк не може добитися справедливості та повернути ту землю. Спочатку пан Михайло сидів у черзі на прийом, а потім вийшов із приміщення і попрямував до свого автомобіля. Там узяв голку та нитку і зашив собі рота (як пізніше пояснював, аби не кричати, коли обіллється бензином і підпалить себе. — Авт.). Прихопив із багажника каністру з бензином, озброївся запальничкою і знову зайшов у будівлю прокуратури.

Аварійна переправа

Аварійна переправа

Відкладати й надалі реконструкцію моста через Дніпро біля Черкас, як це робилося вже кілька років поспіль, не можна. Інакше станеться біда, в один голос заявляють шляховики, перевізники і черкаська влада.

Почесний Негода Черкащини

Почесний Негода Черкащини

Черкащани вшанували свого відомого земляка — автора пісні–реквієму «Степом–степом...», письменника Миколу Негоду, назвавши його почесним громадянином Шевченкового краю. На жаль, Микола Тодосійович, котрий написав багато інших пісень, 12 поетичних збірок, драматичну поему «Дума про Кобзаря», історичну драму «Гетьман», романи «Холодний Яр», «Отаман Мамай», «Божа кара», не дожив до цієї урочистої миті. Торік він помер на 81–му році життя. Тож нагороду в Черкаській обласній раді вручили його дружині — Лідії Терентіївні.

Дарунок для Шевченка

Дарунок для Шевченка

Подарунок для Та­раса Шевченка зробила найстарша черкаська художниця Інна Кругляк. До 195–ї річниці з дня народження поета Інна Олексіївна намалювала картину «Реве та стогне Дніпр широкий». Усього за місяць. Тепер цю картину експонують у Черкаському музеї «Кобзаря». Там же недавно була й виставка робіт пані Інни.

Плюшевий ведмедик для дитини

Трагедія сталася в селі Михайлівка Драбівського району Черкаської області. Як розповідає начальник місцевого райвідділу міліції Валентин Олабін, коли о третій ночі правоохоронці отримали повідомлення про вбивство дворічної дівчинки, вони відразу навіть не повірили в реальність такого жаху, думали, що хтось бешкетує. Проте це виявилося жахливою правдою. Слідчо–оперативній групі, котра терміново виїхала в Михайлівку, люди розповіли, що тієї ночі селом бігав напівроздягнений чоловік, гамселив у двері та вікна і кричав, що зарізав свою онуку.

«Пірнули» під асфальт

«Пірнули» під асфальт

НП сталася на одній із центральних вулиць міста, де під асфальт «пішли» «Жигулі» з чотирма людьми в салоні. Сталося це по вулиці Гоголя. Автомобіль рухався і раптом почав провалюватися в яму діаметром вісім метрів, котра миттю утворилася на проїжджій частині. Як повідомили «УМ» в обласному управлінні міліції, спочатку «Жигулі» зависли на краю провалля, а тоді перекинулися на дах і зірвалися вниз на шестиметрову глибину.

Місце народження — вбиральня

У місті Умань нині тільки й розмов про знайдене на вокзалі немовля. «Першою про це в міський відділ міліції повідомила касирка привокзального туалету. Вона подзвонила й схвильовано розповіла, як щойно, прибираючи вбиральню, в одній із кабінок знайшла дівчинку. Слава Богу, живу», — розповідає «Україні молодій» керівник прес–служби Черкаської обласної міліції Наталя Таран.