Лише досвід — і жодної зброї

Днями міністр оборони України Михайло Єжель відвідав Грузію і зустрівся зі своїм колегою Бачаном Ахалая. Це перша українсько–грузинська зустріч такого високого рівня у військовій сфері після зміни влади в Україні. І хоч вона відбувалася на тлі знов роздутого в Києві скандалу щодо продажу української зброї Грузії перед російсько–грузинською війною 2008 року, міністри спілкувалися дружньо і стримано. Однак про можливість дальших закупівель Грузією української зброї не говорили, лише про реформи і співпрацю. Бачан Ахалая дипломатично ухилився від питання про торгівлю зброєю: «Про якісь окремо взяті суми важко говорити у цьому форматі. Можу лише сказати, що в нас прекрасні перспективи відносин. Ми обмінюємося досвідом iз низки напрямів, обговорюємо реформи у військовій сфері, співпрацю у сфері військової освіти».

Він сказав: «Поїхали!»

Учора Президент Віктор Янукович та Прем’єр–міністр Микола Азаров згадали, як це воно — їздити в метро. Саме вони стали першими пасажирами на новозбудованому відрізку «підземки» у напрямку Теремків. Окрім того, президентським руками, які розрізали символічну стрічку, вчора було дано старт для руху на щойно спорудженій естакаді й розв’язці на Московській площі. Нагадаємо, будували її ще з 2004 року, що створювало чимало незручностей для водіїв.

Ще дитина, а вже мама

Маля з’явилося на світ в іспанському місті Херес–де–ла–Фронтера. Малолітня мама, яку звати Олімпія, і її новонароджена донька почуваються добре. Правда, виписувати обох дітей із пологового будинку не поспішають. Як повідомляє міністр соціальних справ області Андалусія Мікаела Наварро, пологи відбулися ще минулого тижня, але влада області наразі не впевнена, чи можна взагалі дівчинці–породіллі та її батькам довірити виховання немовляти. До речі, татусеві маляти — всього 13 років.

Президентський вагон

Чи не найбільшим дарунком для киян на 50–річчя метрополітену стане відкриття нових станцій метрополітену. «Прикрiпляться» вони до голосіївського кінця «синьої» гілки метро. А урочиста показова презентація нових станцій підземки відбулася вчора за участю Президента України та Прем’єр–міністра України. Для почесних і нечастих гостей метрополітену влаштували навіть пробне катання на поїзді на дільниці «Васильківська» — «Палац «Україна». А під вечір у Національному палаці мистецтв «Україна» відбулися урочистості, які завершилися святковим концертом.

Хризантеми в саду

Хризантеми в саду

У Нікітському ботанічному саду (Велика Ялта) триває традиційний «Бал хризантем». Ця виставка квітів просто неба — унікальна щорічна подія, що вiдбувається на території ботсаду з 1953 року. Щоразу її колекція, розташована на території площею 0,3 гектара, поповнюється новими експонатами, третина з яких — результат роботи місцевих селекціонерів. Насолодитися квітковим розмаїттям, за сприятливих погодних умов, можна буде до початку грудня.

Сніг з Арктики

Перша декада листопада ще потішить українців погожими днями. Сьогодні на Закарпатті, Прикарпатті та в Криму подекуди очікується 16—19 градусів тепла, на решті території — до 10—15 iз позначкою плюс. Температура вночі теж буде досить комфортною — до 2—7 градусів тепла, тільки у східній частині місцями та в Карпатах стовпчик термометра може опуститися до 2 градусів морозу.

Зірка з відсотками

Зірка з відсотками

Як один долар збільшити у 64 рази, знає голлівудська актриса Енн Хетевей. Саме такий прибуток, за підрахунками журналу «Форбс», дає після виходу фільму кожен «зелений», заплачений кінозірці. Піднятися на вершину списку Енн допоміг фільм «Аліса в Дивокраї», який заробив 1 мільярд у світовому прокаті. Інша її стрічка «Війна наречених», яка вийшла на екрани в 2009 році, принесла скромніші прибутки — 115 мільйонів доларів. Утім і гонорар актриси за той фільм був не надто великим.

Зробили Росії приємне

У Міністерстві юстиції зареєстровано наказ Міносвіти № 833, яким визначено перелік предметів для Зовнішнього незалежного оцінювання. Отже, в наступному році тестування для охочих стати студентами вишів буде проводитися з таких предметів: українська мова та література, історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, російська мова, іноземна мова (на вибір — англійська, німецька, французька чи іспанська). Як і цьогоріч, тести з історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії будуть перекладені кримськотатарською, молдовською, польською, російською, румунською та угорською мовами.

Завчасно поздоровлені

Завчасно поздоровлені

Більш як через місяць після урочистого відкриття термінал «F» міжнародного аеропорту «Бориспіль» насправді почав працювати. Будували його з початку літа 2009 року, а «відкрили» ще 21 вересня. Як повідомляє прес–служба аеропорту, найбільше терміналом користуватиметься компанія «Міжнародні авіалінії України». Саме їй належав перший літак, що вилетів у неділю з нового термінала до єгипетського курорту Шарм–ель–Шейх. Крім МАУ, терміналом «F» користуватимуться Wizz Air, UTair (ЮТэйр), Finnair, UmAir, «Армавиа», «Азербайджанские авиалинии» та, можливо, інші компанії, з якими ведуть переговори.

Коли влада його знищує...

Фраза віце–прем’єра про те, що пересічна сільська бабуся за новим податковим кодексом сплачуватиме такі ж податки, як і компанія «Ашан», змусила лобістів дрібного бізнесу взятися до активних дій. Днями політична партія «Наша Україна» на підтримку багатомільйонної громади розробила законопроект, який захистить підприємців від необґрунтованого підвищення пенсійних відрахувань.