Ірпеніаду завершено?

Про складну ситуацію у цьому престижному місті під Києвом «УМ» детально розповідала у позаминулому номері в матеріалі «Блакитно-помаранчева Ірпеніада, або Як на рівні міста можна створити «велику коаліцію» «Нашої України» та Партії регіонів». Утім ні прихований тиск на членів виборчих комісій, ні істерія окремих політичних сил, кандидати яких програли мерські перегони, не завадили визнати перемогу відомої в Ірпені активістки Помаранчевої революції, керівника місцевого штабу Віктора Ющенка на виборах у 2002 i 2004 роках Мирослави Свистович.

Третє коло вогню

Після завершення виборчої кампанії в акціонерному товаристві «Велика Круча», яке очолює голова обласної організації партії «Народний союз «Наша Україна» Іван Близнюк, пристрасті спалахнули з новою силою. Тепер уже в найбуквальнішому значенні цього слова. В ніч на минулу п'ятницю кримінальні «опоненти» відомого на Полтавщині господарника і політика спалили три цегляні будови бази відпочинку, яка належить згаданому АТ. Йдеться про мисливський будинок, відпочивальню на вісім місць із двома камінами та іншими зручностями й російську лазню.

«Останній дзвоник» із присмаком аміаку

«Останній дзвоник» із присмаком аміаку

Учора народні депутати зібралися на останнє пленарне засідання Верховної Ради IV скликання. Це дійство трохи нагадувало останній шкільний дзвоник: багато гостей, груповi фото, незвичний — піднесено-грайливий — настрій, в очах багатьох «випускників» — ностальгійні спомини про яскравi роки, проведенi на депутатській лаві.
Однак були й особливості. По-перше, парламентарії чітко поділялися на дві категорії — ті, що лишаються «на другий рік» (на наступну каденцію — як такі, що пройшли до ВР за списками п'ятьох партій і блоків-переможців), і такі, що втрачають мандат всерйоз і надовго. Останній «вид» нардепів учора найбільше говорив про потребу перерахунку голосів на виборах-2006, але, забігаючи наперед, зазначимо, що їхні ініціативи закінчилися нічим. А по-друге, оскільки день був не просто сесійним, а й цілком робочим, то відбувалися обговорення й голосування з багатьох питань порядку денного.
Серед головних результатів — нардепи з самого ранку скасували прийняту ними минулого року недоторканність депутатів місцевих рад та відмовилися приймати присягу суддів Конституційного Суду, визначених Президентом Ющенком. Щоб не допустити початку роботи КС, опозиціонери з Партії регіонів, які заблокували трибуну, вдалися навіть до парламентського ноу-хау. Якщо раніше в хід ішли мегафони, сирени й кулаки, то тепер анонімний депутат-винахідник і раціоналізатор застосував таку зброю, як... нашатирний спирт. Саме цей водний розчин аміаку «регіонали» розлили у великій кількості в президії біля крісла першого віце-спікера Адама Мартинюка, посиливши різким запахом «хімії» свою блокаду. Відтак до 16-ї години в парламент не прийшов ані обіцяний Президент Віктор Ющенко, ані кандидати в конституційні судді, про присягу яких у понеділок домовилася погоджувальна рада парламенту...

Комусь портфелі затулили Україну...

Комусь портфелі затулили Україну...

Нова, «постреволюційна», Україна склала важливий іспит — провела чесні й демократичні вибори. Саме підсумкам цієї виборчої кампанії і було присвячене чергове щотижневе радіозвернення Президента до народу України.

Підписанти за коаліцію

Блок Юлії Тимошенко розпочав збір підписів на підтримку «помаранчевої» коаліції у складі БЮТ, «Нашої України» та Соцпартії. Стартувала ця акція в Києві, на Подолі, біля пам'ятника Григорію Сковороді. Саме там БЮТ встановив намет, де всі охочі можуть залишити власний підпис на підтримку об'єднання «партій Майдану» у новій Верховній Раді. Перш ніж лишити підпис, людям пропонують ознайомитися із текстом меморандуму, який Тимошенко пропонує «Нашій Україні» та Соцпартії.

Обережно, сесія... не закривається

Обережно, сесія... не закривається

Сьогодні депутати нинішнього скликання Верховної Ради мали попрощатися із сесійною залою. Для деяких, без кого «під куполом» на Грушевського нам відверто чогось бракуватиме, журналісти вже приготувалися купувати прощальні букети (заздалегідь розклавши по кишенях носовички — втирати сльози перед розлукою). Але, як виявилося, прощання відкладається: учора на погоджувальній раді керівники депутатських груп та фракцій вирішили розтягнути задоволення й замість 4-го закрити сесію 26, а то й 27 квітня.

«Що-небудь» від Вітренко

«Що-небудь» від Вітренко

Поразка завжди гірка. Особливо тоді, коли до вікторії забракло пару сотих секунди. У даному випадку — 0,07% голосів для проходження до парламенту. Справді, Блоку Наталії Вітренко до омріяного депутатства не вистачило трохи більше нiж 15 тисяч голосів. Щоб уявити, що це значить для всеукраїнського масштабу, зазначимо: якби на кожній другій дільниці в Україні за «Народну опозицію» проголосувало бодай на одного виборця більше, Наталя Михайлівна зі своєю командою вже б прасувала костюми для депутатської присяги. Але, як кажуть, рахунок — на табло. І результат цей є невтішним для скандальної лідерки, на яку роблять ставку російські технологи. Тож цілком природним є бажання Вітренко вхопитися за будь-які примарні соломинки, аби перетягнути свій блок через 3-відсотковий бар'єр. Минулої суботи «вітренківці» вирішили розбити на площі Лесі Українки біля ЦВК наметове містечко — за аналогією з «помаранчевим» Майданом. Учора в ньому побував кореспондент «УМ».