Або ми, або НАТО?
Офіційна Москва знову «лякає» Україну «санкціями» у разі її вступу у НАТО. Позавчора віце-прем'єр-міністр Росії Сергій Іванов заявив про ймовірність згортання двосторонньої співпраці у військово-технічній сфері, якщо Україна таки стане членом Північноатлантичного альянсу. За його словами, набуття Україною членства в Альянсі може призвести і до інших наслідків, зокрема, «що стосуються кордону». Зауважимо, що, за прогнозами експертів, у НАТО ми можемо опинитися уже в 2008 році.
Порядна, але розгублена партія
«Вона нас не хоче, вона нас не хоче», — бідкалася одна з делегаток з'їзду, слухаючи виступ члена президії Партії «Реформи і порядок» Ігоря Гриніва про умови, які висуває «порядним реформаторам» сила Тимошенко щодо об'єднання у спільний блок. А це, зокрема, неучасть у єдиному списку лідера ПРП та міністра фінансів Віктора Пинзеника, якщо він не піде з ненависного для БЮТ уряду Єханурова. Озвучення другої умови викликало в залі, де відбувався черговий з'їзд ПРП, ще більше вигуків «Ганьба!», хоча перед тим більшість промовців закликала якнайшвидше об'єднуватися з Тимошенко. Як виявилося, за свою присутність у її блоці партія мусить піти на немалі жертви: зокрема віддати повну прерогативу Юлиній «Батьківщині» на формування списків на місцевих виборах. Також Блок Тимошенко не хоче, аби новообраний заступник голови ПРП та екс-президент НТКУ Тарас Стецьків балотувався на виборах мера Львова.
Голосуйте за Партію У(країнської) М(узики)!
Сьогодні офіційно починається виборчий процес. До вашої уваги — Партія української музики.
Агітація: вітчизняна музика цього року була на слуху — світ Божий побачила просто рекордна кількість дебютних платівок багатьох українських виконавців, які до того стирчали в андеграунді, за подіями пісенного конкурсу «Євробачення» ми слідкували навесні, за безсумнівно вдалим фестивалем Олега Скрипки «Країна мрій» — влітку, намагалися отримати квитки на якийсь iз двох концертів «Океану Ельзи» в Палаці спорту чи в інших містах — восени, і вже майже взимку Пономарьов запросив усіх на бал. А! Ще Поплавський цими вихідними прощається з фанатами...
Самозванець в гостях у Литвина
Голова Верховної Ради України Володимир Литвин позавчора зустрівся з... невідомо ким. Принаймні Міжнародна мережа новин Сі-Ен-Ен заявляє, що Іоаніс Літінас, який представився українському спікерові представником Сі-Ен-Ен, самозванець.
Молодi люди з унiкальним полiтичним досвiдом
«Пане Кваснєвський, вгадайте, хто до нас їде...» — «Тільки не кажи, що знову Ющенко... Ну ми ж тільки з ним бачилися. Слухай, а чого йому в Грузію не поїхати, чого знову до нас? А-а, він тільки звідти... Ну давай скажемо, що нас немає дома. А, вже так казали раніше... Ну тоді давай його випередимо і самі до нього поїдемо, хай їм буде клопіт, а не нам. Не можна? Чого? А-а, бо ми тільки вчора у них були», — ця пародія діалогу президента Польщі зі своїм секретарем від українських «кавеенщиків» влучно відображає щiльнiсть україно-польських стосунків, у тому числі й останній візит Олександра Кваснєвського до Києва як глави держави.
Без страховки не «висувайся»
Із 1 грудня у сусідню Польщу без медичної страховки не заїдеш. Також іноземний громадянин при собі обов'язково мусить мати як мінімум 500 злотих (150 доларів) із розрахунку 100 злотих на добу проживання. Цю інформацію «УМ» повідомили в Генеральному консульстві Республіки Польща в Україні.
Ющенку СНД не подобається, але і не заважає
Для України СНД немає жодного значення. Про це, як повідомляє російське інформагентство «Росбалт», заявив український Президент Віктор Ющенко у Тбілісі, де він перебував на запрошення грузинсього колеги відсвяткувати разом другу річницю «революції троянд». Ющенко назвав Співдружність достатньо «важким та малоефективним» проектом. «Розмова про це йде на усіх самітах, на яких я був присутнім», — сказав Президент.
Їдуть, їдуть, а доїхати не можуть
«Милий дядечко, схожий на Вінні Пуха», як називають у народі главу російського уряду Михайла Фрадкова, до нас учора так і не приїхав. Це вже друге за останній місяць перенесення на невизначений термін візитів в Україну високопосадовців Росії. Наприкінці жовтня до Києва також не приїхав президент Володимир Путін, а за півдоби до запланованого 23 листопада приїзду тамтешнього прем'єра від російського МЗС стало відомо, що ноги Фрадкова наразі тут теж не буде. Дехто навіть припускав, що представник офіційної Москви просто не хотів бути присутнім на святкуванні річниці Помаранчевої революції.
«Ющенко і Тимошенко показали: вони — не вороги»
«Об'єднаються чи не об'єднаються?» — це питання напередодні річниці Помаранчевої революції турбувало навіть не тисячі — мільйони колишніх «майданівців», які чекали (чи сподівалися?), що двоє улюблених «Ю» 22 листопада 2005-го на сцені Майдану зроблять реальний крок назустріч одне одному й засвiдчать коалiцiю на виборах-2006.
Однак сталося не зовсім так. Хоча з огляду на те, що, за даними «УМ», деякі «організатори» свята взагалі бажали, аби кожен промовець після виступу сходив зі сцени, варіант вийшов далеко не найгіршим.
Коли позавчорашнi пристрасті вже трохи вляглися, «УМ» вирішила поцікавитися у політиків із різних «помаранчевих» таборів, що вони думають про «об'єднавчу» складову святкування річниці Помаранчевої революції.