Білі робітники обирають білу жінку

Білі робітники обирають білу жінку

Позавчора у США відбувся «супервівторок–2» — попередні вибори за право стати кандидатом у президенти США від своєї партії у чотирьох великих штатах: Техас, Огайо, Род–Айленд, Вермонт. Найдраматичніша ситуація склалася в таборі демократів. Чорношкірий кандидат Барак Обама після серії перемог в 11 штатах у разі успіху ще й на позавчорашніх праймеріз міг би співати пісню «Нас не наздоженеш». Для його головної суперниці — сенатора Хілларі Клінтон — перемога чи поразка у «супервівторок–2» означала дві альтернативи: продовження виборчої кампанії чи відмову від президентських амбіцій.

Революція на експорт

Еквадор та Венесуела розірвали дипломатичні відносини з Колумбією і вислали всіх колумбійських дипломатів. Ці дві країни концентрують на кордонах із Колумбією великі військові контингенти, які готові до інтервенції. Формальним приводом для конфлікту стало те, що колумбійські військові підрозділи минулої суботи заглибилися на півтора кілометра на територію Еквадору і ліквідували загін партизан Революцій­них зброй­них сил Колумбії (ФАРК) включно з другою особою в ієрархії цієї антиурядової організації Раулем Раєсом. У вбитих партиза­нів було знайдено таємні документи, які однозначно свід­чать про фінансування ФАРКу урядами Еквадора та Ве­несуели.

Таке не пояснить навіть Вірменське радіо

Таке не пояснить навіть Вірменське радіо

Учора влада Вірменії повністю відновила контроль над ситуацією в Єревані після масових сутичок у ніч із минулої суботи на неділю між представниками радикальної опозиції та силовими структурами. Влада дала дозвіл на застосування вогнепальної зброї до мешканців наметового містечка, які протестувала проти фальсифікації президентських виборів, у результаті — восьмеро демонстрантів загинули. Відучора в Єревані запроваджено надзвичайний стан терміном на 20 діб. Учора війська та танки патрулювали вулиці столиці, які надалі нагадують арену бойових дій. Глава штабу вірменської армії Сейран Оганян попередив учора у телезверненні, що нові вуличні протести опозиції «наштовхнуться на жорстку відповідь».

Комуніст, «голуб миру»

Комуніст, «голуб миру»

Це перший випадок, коли головний державний пост у країні–члені ЄС займає комуніст. Та й ще такий, що здобув освіту в Радянському Союзі. З іншого боку, є надії і всі підстави очікувати, що 61–річний Дімітріс Крістофіас, син будівельника, нарешті об’єднає острівну країну, яка з 1974 року залишається поділеною на грецьку та турецьку частини.

Слов’янська зрада

Тривають протести проти проголошення незалежності Косова. Позавчора приблизно 10 тисяч сербів вийшли на вулиці Банья–Луки — столиці Республіки Сербської, однієї з двох складових країни Боснія і Герцеговина. Вони скандували «Не віддамо сербську душу та землю дияволу» та вимагали незалежності самої Республіки Сербської. Відбулися сутички з поліцією, коли демонстранти зробили спробу прорватися до американського консульства. 20 осіб було заарештовано, а шестеро отримали поранення, зокрема і четверо поліцейських. Бі–Бі–Сі повідомляє, що глава уряду боснійських сербів Мілорад Додік назвав це зібрання «демократичним повстанням».

Рай для супершахраїв

Рай для супершахраїв

Більшість розвинутих країн світу розпочала полювання на осіб, які ухиляються від сплати податків та приховують отримані у такий спосіб нелегальні доходи у Ліхтенштейні. Імовірно, ця глобальна війна з податковими шахраями матиме досить позитивний наслідок і для нашої країни. Якщо українська влада не докладе належних зусиль для боротьби з «сірим» і «чорним» бізнесами, то це зроблять за неї інші.

Турецький марш

Учора зранку відновилися запеклі бої між бойовиками з Курдської робітничої партії та регулярними турецькими військами, повідомляє «Франс пресс». Десятитисячний турецький контингент, який діє на території іракського Курдистану за прикриття авіації та артилерії з минулого четверга зосередив свої дії на головному таборі курдів поблизу міста Зап, усього за шість кілометрів від кордону з Туреччиною. Із вечора понеділка тяжкі бої між турецькими військами та загонами курдської безпеки розпочалися в гористій місцевості Хакурк, розташованій на стику кордонів Туреччини, Іраку та Ірану. Бої тут почалися через добу після того, як турецька авіація здійснила бомбардування Хакурка.

З обох боків незаконного кордону

З обох боків незаконного кордону

Позавчора і вчора тривали сутички між поліцією Косова та приблизно 200 сербськими резервістами, які прибули на кордон краю кількома автобусами. Серби закидали албанську поліцію камінням та пляшками, а та у відповідь застосувала сльозогінний газ, повідомляє «Німецька хвиля». Суперників вдалося розійняти лише силам KFOR, які прибули на допомогу албанцям. Приблизно 20 косовських поліцейських отримали поранення. Про втрати сербів не повідомляють.

«Старим тут не місце». Їм місце на «Оскарах»

«Старим тут не місце». Їм місце на «Оскарах»

У ніч із неділі на понеділок у театрі «Кодак» в Лос–Анджелесі відбулася 80–та церемонія вручення найвищих кінематографічних нагород США (і світу) «Оскарів». За багато десятиліть це дійство доведене до такої досконалості, що телеглядач, навіть усвідомлюючи штучність створюваної на сцені напруги, все ж затамовує подих в очікуванні на прізвище чи назву фільму, які прозвучать після сакраментальної фрази «І «Оскар» дістається...» Можуть дратувати помпезність самої церемонії, довгі подяки лауреатів на адресу всіх — від колег по праці до шкільних друзів, бабусь і дітей. Але дивлячись на обличчя цих людей, які переживають момент особистого тріумфу, і сам починаєш співпереживати. Що не кажіть, а «Оскар», попри всю його банальність, це таки дійсно шоу, найважливіша подія у світі «найважливішого з мистецтв»!

Нове обличчя. А прізвище — те саме

Нове обличчя. А прізвище — те саме

Позавчора новий склад Націо­нальних зборів Куби на своєму першому засіданні одноголосно обрав главою Державної ради (тобто президентом країни) на п’ятирічну каденцію 76–річного Рауля Кастро. Фактично президента та його заступників обирає не сам парламент, а обрана ним Держрада у складі 31 члена. Вибори в Держраді були безальтернативними.