Саркозі відбирає «українські» гроші

Саркозі відбирає «українські» гроші

Головна із заявлених тем саміту ЄС, який 12 і 13 березня проходить у Брюсселі — кліматичні зміни. Об’єднана Європа намагається вийти на провідні позиції у світі з обмеження викидів парникових газів та запровадити законодавчі обмеження у цьому напрямі. Лідерам 27 країн ЄС було роздано спеціально підготовлений до цього саміту звіт із мапами найбільших зон забруднення та зростання температур.

Слово честі

Слово честі

Очільник центрального командування збройних сил США на Близькому Сході, у зону відповідальності якого входять Афганістан, Ірак та Іран, адмірал Вільям Феллон позавчора подав у відставку — він не згоден із планами можливого американського військового удару по Ірану. За кілька днів до цього американський журнал «Есквайр» написав, що нелояльному Феллону підшукують заміну.

Справжні македонці і «ще справжніші»

«Республіка Македонія заслуговує на членство в НАТО» та «Македонія і Греція — сусіди і партнери» — реклама з такими написами на двох шпальтах з’явилася вчора в провідних європейських газетах. Проплатив її уряд Македонії. Це знак солідарності з Македонією та відповідь на погрози Греції заблокувати вступ цієї країни до НАТО. Як відомо, на саміті Альянсу в Бухаресті на початку квітня запрошення на вступ мали отримати три балканські країни: Хорватія, Албанія та Македонія. Греція висунула умову, що погодиться на приєднання останньої до Альянсу лише у випадку, коли Македонія змінить назву. У зв’язку з цим у столиці Скоп’є та інших містах Македонії проходять масові мітинги.

Віктор Бут, «торговець смертю»

Віктор Бут, «торговець смертю»

Заарештований у Таїланді найвідоміший у світі контрабандист зброї, 41річний Віктор Бут, відомий також під багатьма іншими прізвищами (Борис, Вадим Маркович Амінов, Віктор Балукін, Віктор Булакін, Віктор Бадд, Віктор Батт, Бонт, Боут) та прізвиськами («руйнівник ембарго», «торговець смертю», «володар війни»). З початку 90х років він був «героєм» газетних шпальт, його карколомна життєва історія привернула увагу Голлівуду, де 2005 року було знято пригодницький бойовик «Володар війни» з Ніколасом Кейджем у головній ролі. У грудні минулого року було оголошено про зйомки чергового бойовика про життя міжнародного кримінального авторитета, на якого полює агентка ЦРУ (її роль виконує Анджеліна Джолі).
Віктор Бут мав інших «таємних шанувальників» із числа розвідок та спецслужб багатьох країн світу, які врештірешт таки спіймали його для остаточного «побачення». На рахунку Бута не лише контрабанда зброї, але й нелегальні операції із золотом, діамантами, наркотиками, а також зв’язки з терористичними організаціями: «АльКаїдою», афганським Талібаном та Революційними збройними силами Колумбії (ФАРК). ООН внесла прізвище Бута до списку найнебезпечніших злочинців світу після лідера «АльКаїди» Осами бен Ладена. Герой нашої розповіді, час від часу повертаючись до Росії, почувався там цілком безпечно, навіть кілька разів з’являвся перед пресою. Західні ЗМІ та спецслужби висували версію, що Бут є агентом російської розвідки. Останні вимоги росіян до тайців видати Бута є побічним підтвердженням цих здогадок. Російське бюро Інтерполу наступного дня після затримання Бута заявило, що на батьківщині він не перебуває в розшуку і претензій до нього немає.

Бути чи не БУТи?

Бути чи не БУТи?

У Нью–Йорку заарештували спільника російського бізнесмена Віктора Бута — 46–річного Андрія Смуляна, громадянина Великої Британії. Американське правосуддя наразі висунуло йому звинувачення лише за одним із багатьох епізодів «справи Бута» — спробі продати зброю на мільйони доларів бойовикам Революційних зброй­них сил Колумбії (ФАРК). Якщо американський суд доведе вину Смоляна, то йому загрожує ув’язнення терміном до 15 років. Наступне засідання суду призначено на 24 березня.

Між спокусою і втратою

Між спокусою і втратою

Серби знову опинилися на роздоріжжі. Коаліційний уряд прем’єр–міністра Воїслава Коштуніци, який складався з його поміркованих націоналістів та демократів президента Бориса Тадича, протримався лише 10 місяців і позавчора розсипався. Прибічники Тадича готові йти на зближення з ЄС навіть ціною втрати Косова, а Коштуніца та його однодумці ставлять Косово найважливішим питанням для країни. Після самопроголошення незалежності Косова Коштуніца припинив усі контакти з Брюсселем. Тому дострокові парламентські вибори стануть для сербів фактично вибором між довгою боротьбою за збереження Косова і доволі швидким членством Сербії в ЄС.

Гейтс уже не найбагатша людина світу

До чергового щорічного списку світових мільярдерів, яких «рахує» американський часопис «Форбс», цього року потрапило 1125 осіб. На чолі списку вперше за останні 14 років зміна: глава корпорації «Майкрософт» Білл Гейтс заробив за минулий рік «лише» два мільярди доларів і зі своїми 58 млрд. доларів спустився на третю сходинку.

Коли нам «світить» НАТО?

Учора в Брюсселі відбулося засідання міністрів закордонних справ країн–членів НАТО, на якому обговорювалася стратегія розширення Альянсу. Коли версталося це число «УМ», результати засідання не були відомі, але провідні інформагенції повідомляли з посиланням на дипломатичні джерела, що у квітні на саміті Альянсу в Бухаресті запрошення на вступ до НАТО отримають три балканські країни: Хорватія, Албанія та Македонія.

Зрозуміліша Болгарія

Зрозуміліша Болгарія

У часи Російської імперії українські за походженням історики працювали на імперську історичну науку, в часи СРСР – на радянську. Погляду на історію з української точки зору практично не існувало. Тепер українську історичну науку доводиться зводити майже з фундаменту. Одним із нових каменів можна вважати і щойно видану книжку львів’янина Володимира Чорнія «Історія Болгарії» (видавництво «Паіс», 2007). Це перше в українській історичній науці ґрунтовне дослідження більш ніж 1300–річного періоду історії близького нам слов’янського народу.