Не зовсім чиста картинка «Самсунга»

Не зовсім чиста картинка «Самсунга»

Прокуратура Південної Кореї, завершивши тримісячне розслідування, вчора висунула звинувачення президенту світового концерну «Самсунг» Лі Кун Хі. Йому інкримінують ухиляння від сплати податків та зловживання довірою фірми і її співробітників. 66–річний Лі та дев’ятеро інших звинувачених залишаться на волі до початку судового процесу, оскільки, як говориться в обґрунтуванні прокуратури, їхній арешт «викликав би велетенські збої в управлінні фірмою».

Третє пришестя Берлусконі

Третє пришестя Берлусконі

Медіа–магнат та консервативний політик Сильвіо Берлусконі переміг на загальних виборах і втретє став прем’єр–міністром країни. Правоцентристський блок «Народ свободи», який він очолює, набрав 46,3 відсотка голосів виборців, що гарантує йому 340 із 630 місць у нижній палаті парламенту. Лівий блок заручився підтримкою 37,9 відсотка італійців (241 парламентський мандат), його лідер Вальтер Вельтроні вже визнав свою поразку. Праві на чолі з Берлусконі неочікувано здобули переконливу більшість і у верхній палаті — Сенаті: 167 проти 137 мандатів для лівих.

Чудова парочка — Петро і Одарочка

Чудова парочка — Петро і Одарочка

Зірка — на зірку. Схоже, дона Берлусконі не вдалося виштовхнути з влади і він, ймовірно, знов, уже втретє, отримає право формувати уряд Італії. Інша ймовірність учорашнього дня — нова політична зірка, колишній мер Риму Вальтер Вельтроні, програла, і його політична сила створить потужну опозицію в парламенті. Парламентські вибори, які зайняли в політично заклопотаних італійців аж два дні — 13 та 14 квітня, — згідно з прогнозами екзит–полів, принесли вікторію лівоцентристській партії Сильвіо Берлусконі. «Берлусконці» набрали близько 40 відсотків голосів, «вальтронці» — понад 37 відсотків. Такі середньоарифметичні результати вивів «Євроньюс», підсумувавши соціологічні заміри всіх провідних служб, які проводили екзит–поли на виборчих дільницях Італії.

На півдні гаряче

Радикальний шиїтський лідер Муктада ас–Садр порушив, яке тривало рік, перемир’я і закликав іракців до повстання проти окупаційних військ та їхніх іракських поплічників. Послання такого змісту зачитав представник ас–Садра у священному для шиїтів місті Ен–Неджеф. Послання закінчується закликом: «Розпочинайте з організації страйків, а якщо це не допоможе, то хай розпочнеться справжнє повстання в усьому Іраку!». Прибічники ас–Садра зі збройного угруповання «Армія Махді» відразу взялися за зброю.

Стабільно — як у Ватикані

Jane’s Information Group («Інформаційна група Джейн») — найавторитетніша в світі компанія, яка спеціалізується на аналізі збройних сил та глобальної безпеки, витратила рік на укладання першого у своїй більш ніж столітній історії (компанія була заснована в Лондоні 1898 року) рейтингу стабільності всіх 235 країн світу. Звіт про результати аналізу було оприлюднено позавчора. Оцінка стабільності та безпеки велася за багатьма критеріями і в остаточному звіті виставлена в балах: повна стабільність — 100 балів, повна нестабільність — 1 бал.

ФАТХ + ХАМАС =?

Два провідні, але ворогуючі палестинські політичні угруповання — ХАМАС і ФАТХ позавчора у столиці Ємену Сані за посередництва єменського президента Алі Абдалли Салеха підписали «Декларацію Сани». Наступний раунд переговорів про примирення між поміркованим ФАТХом і радикальним ХАМАСом відбудеться 5 квітня. За попередніми даними, в столиці Сирії — Дамаску.

Він і вона

Він і вона

У Пакистані закінчено формування нових владних структур за підсумками парламентських виборів 18 лютого, на яких перемогли опозиційні Пакистанська народна партія вбитої наприкінці минулого року екс–прем’єрки Беназір Бхутто та політична сила іншого екс–прем’єра Наваза Шаріфа. 19 березня новим спікером Національної асамблеї (парламенту) обрано висуванку цих сил Феміду Мірзу (до речі, ця жінка зовні неймовірно схожа на Беназір Бхутто). А позавчора, як уже повідомляла «УМ», парламент обрав новим прем’єр–міністром країни єдиного кандидата від ПНП та фракції Наваза Шаріфа — Юсуфа Разу Гілані.

Стабілізація з мобілізацією

Попри запевнення центральної китайської влади, що ситуація в Тибеті стабілізувалася й перебуває під контролем, навколо автономного району триває мобілізація китайських військ, а маленькі містечка на заході Китаю перетворюються на військові гарнізони. Як повідомляє агенція «Ассошіейтед пресс», неспокій та розрізнені антиурядові виступи тибетців відбуваються не лише в самому краї, а й у трьох сусідніх із ним китайських провінціях, які свого часу також територіально відносилися до Тибету. Особливо велика концентрація китайських військ та поліції спостерігається в районі так званих «воріт Тибету», місті Чжундянь (у голлівудських фільмах та романтичній літературі воно відоме під давньою тибетською назвою Шангрі–Ла). Втікачі з регіону повідомляють, що військові мають гранатомети для гранат із сльозогінним газом.

Дорогою Ісуса

Дорогою Ісуса

Цими днями більшість християн світу святкує світле свято Воскресіння Господнього. Головні урочистості пройдуть завтра у Ватикані та Єрусалимі, куди вже прибули і продовжують прибувати тисячі католицьких прочан і туристів. Учора, у Страсну п’ятницю, тисячі осіб пройшли в Єрусалимі вулицями Старого міста, традиційно повторивши останню земну ходу Христа. Деякі учасники ходи по Віа Долороза (Дорозі Страждань), якою дві тисячі років тому Ісус проніс свою важку ношу, також несли дерев’яні хрести. Прочани затримувалися на кожній із 14 зупинок Хресного шляху, молячись та співаючи. Інші прочани зібралися біля Храму Гробу Господнього — місця смерті, поховання та воскресіння Ісуса. Ті, кому пощастило, лягали на камінну лаву, на яку було покладене тіло Ісуса після зняття з хреста.

Другий китайський фронт

Другий китайський фронт

Китайська влада намагається повернути повний контроль над бунтівним Тибетом, але водночас не випускає з поля зору Тайвань, де найближчої суботи відбудуться президентські вибори та референдум. Пекін заявив, що не має наміру перешкоджати проведенню виборів, але вкотре застерігає від наміру проголосити незалежність та провести референдум про відновлення членства Тайваню в ООН.