Декрет про секрет

Декрет про секрет

Президент Віктор Ющенко позавчора підписав розпорядження, яким надав Олександрі Гонгадзе можливість ознайомитися з матеріалами кримінальної справи про вбивство її сина, редактора «Української правди» Георгія Гонгадзе. Здавалося б, це логічно, що матір Георгія Гонгадзе давно мали допустити до цих документів. Однак, хоча слідству вже й удалося вийти на виконавців убивства, Леся Теодорівна донедавна не мала такого права. Адже значна частина матеріалів справи була позначена грифом державної таємниці. Ситуацію ускладнювало й те, що пані Гонгад-зе не має українського підданства і досі є громадянкою Грузії. Тож для того, щоб допустити її до засекречених матеріалів, довелося подолати низку бюрократичних перепон.

«Недодепутати» проти аутсайдерів і суду

Безпрецедентна ситуація склалася в результаті виборчих перипетій у Тернополі. Ще 18 квітня в обласному центрі відбулася перша сесія новообраного складу міської ради, на якій депутати офіційно приступили до виконання обов'язків, а новий мер Роман Заставний прийняв присягу. Всі всіх успішно привітали, все «обмили» і вже б узялися до поділу портфелів, та дзуськи. Через кілька днів тернопільський міськрайонний суд визнав недійсним рішення міської територіальної виборчої комісії, а новообраних голову й депутатів — нелегітимними.

«БЮТіфул» Європа

Незабаром в Україні з'явиться ще одна партія. І не варто скептично закочувати очі — ця сила обіцяє бути не однією із сотні з гаком дрібних політичних утворень, а дуже навіть потужним гравцем на українському електоральному полі. Принаймні так випливає зі слів соратника Юлії Тимошенко, колишнього віце-прем'єра і майбутнього парламентарія Миколи Томенка.

Чи можна голосувати серцем із накладною кишенею?

Лідери полтавських обласних осередків Блоку Юлії Тимошенко, «Нашої України» та Соціалістичної партії заявили про створення коаліції демократичних сил на місцевому рівні одними з перших в Україні. Однак при обранні голів районних рад та їхніх заступників така «змичка» спрацьовує далеко не завжди. Тож серед містечкових чільників представницької влади опиняються не лише перефарбовані в останній момент, а й найстійкіші «кучмісти» та «янучари».

І останній став першим

До останнього дня основними конкурентами на посаду голови Рівненської обласної ради вважалися місцеві представники блоків-переможців — БЮТ та «Нашої України». «Нашоукраїнці» ще до виборів висунули на цей пост кандидатуру голови спостережної ради ЗАТ «Реноме» та водночас керівника передвиборчого штабу блоку Віктора Матчука. А БЮТівці остаточно визначилися лише за кілька днів до першої сесії облради. 23 із 28 «тимошенківських» депутатів прагнули бачити у керівному кріслі багаторічного першого заступника голови облради Валентина Кроку. Саме його були готові підтримати і депутати від Української народної партії, лідер яких Василь Червоній (поки що глава ОДА) вирішив не висувати свою кандидатуру.

Довкола та навкруги

Довкола та навкруги

Лідерка «іменного» блоку Юлія Тимошенко та керманич Соцпартії Олександр Мороз знову просять Президента про зустріч. Із Віктором Ющенком вони хочуть поговорити про формування парламентсько-урядової коаліції, про що написали у своєму відкритому листі.

Втретє — у ту ж річку

І результати виборів, і перша сесія обласної ради переконливо показали, що на Вінниччині продовжує впевнено тримати кермо регіональна еліта, яка сформувалася в надрах НДП у пору «губернаторства» Анатолія Матвієнка. Звісно, до сьогодні хтось зійшов із дистанції, хтось пересів на лаву запасних, а дехто взагалі перебіг до команди суперників. Але найсильніші залишились, і тут уже не грає ролі, з якою політичною хвилею вони пройшли до обласного «парламенту»: голова облдержадміністрації Олександр Домбровський очолював першу п'ятірку «Нашої України», його перший заступник Григорій Заболотний був у списку соціалістів, а тепер уже колишній голова облради Юрій Іванов — у списку Народної партії Литвина.