Нашили масок...

Україна так строчила марлеві пов’язки, що перевиконала план. А деякі політичні сили просто із себе виходили, аби ж кожному виборцю ту маску всучити, разом з агіткою. Як виявилося, марлеві пов’язки робили і грабіжники. Тож «вірус» пограбувань у марлевих пов’язках зачепив і Черкаси: в одному з міських відділень «Приватбанку», що на вулиці 30–річчя Перемоги.

Мінус дві ради — плюс вісім «лимонів»

Давня задумка черкаської міської влади — скоротити районні ради в Придніпровському та Соснівському районах — втілена в життя. Днями на сесії міськради депутати дружно проголосували за ліквідацію райрад у місті. Відтак нинішні депутати районного масштабу допрацюють свій термін до 30 травня, а надалі районами керуватимуть виконавчі комітети.

Усіх у Дніпро?

Усіх у Дніпро?

До «України молодої» звернулися представники бази відпочинку вчителів «Дніпро», яка має територію майже два гектари і знаходиться на мальовничому березі Дніпра неподалік Черкас. Вчителі заявляють, що міська влада кинула колись напризволяще цю базу, а тепер вирішила забрати у них будиночки, які вони збудували там власноруч.

«Отелло» з ножем

Трагедія трапилася в місті Ватутіне: через ревнощі 41–річний чоловік убив свою колишню дружину. Трапилося це у розпал робочого дня на тамтешньому комбінаті вогнетривів. Як розповіли «УМ» у прес–службі обласної міліції, про біду на комбінаті у Ватутінський міськвідділ міліції повідомила охорона підприємства. Охоронці стверджували, що в одному з кабінетів вони знайшли мертвою 39–річну жінку. Вона померла від поранень, завданих їй ножем.

Рівна дорога до Кривих Колін

Рівна дорога до Кривих Колін

Цієї суботи Президент Віктор Ющенко побував на Черкащині. У селі Криві Коліна Тальнівського району він, разом із головою Черкаської облдержадміністрації Олександром Черевком, урочисто відкрив відрізок реконструйованої автомобільної дороги, якою тепер будуть користуватися жителі десятка тамтешніх сіл. Опісля на центральній площі села глава держави відкрив пам’ятник Тарасу Шевченку і Центр культури, освіти, духовності та дозвілля.

Квартира для гінеколога

Квартира для гінеколога

У славному місті Чигирин, що на Черкащині, місцева влада взялася боротися з дефіцитом лікарів власним методом. Посадовці на всю область оголосили, що в місцевій центральній районній лікарні є вакансія гінеколога. А фахівцеві, який захоче посісти вакантне місце, відразу вручать ключі від просторої трикімнатної квартири. Адже в Чигирині нині працює тільки один фахівець такого профілю. І він фізично не може проконсультувати всіх жінок, котрі цього потребують. «Причому ця квартира буде з євроремонтом, склопакетами, автономним опаленням, — розповідає «УМ» головний лікар Чи­гирин­ської ЦРЛ Анатолій Тамко. — А коли до нас приїде родина лікарів, то ми будемо дуже раді. Бо наш медичний заклад потребує ще й окуліста, невропатолога, терапевта».

Без нас росіяни не поїдуть

Першу партію сучасних тягових двигунів для промислових електровозів відправили з Черкащини до Російської Федерації. Це власна розробка конструкторів Смілянського електромеханічного заводу. Підприємство, яке традиційно займається ремонтом електромашин рухомого складу залізничного та міського електротранспорту, взялося за нову для себе справу не випадково. «Сьогодні позиціонувати себе на ринку тільки як ремонтне підприємство, без створення своєї потужної конструкторської бази й запровадження нових розробок уже не можна. Адже конкуренція досить відчутна», — розповідає «УМ» голова правління ВАТ «Науково–виробниче підприємство «Смілянський електромеханічний завод» Євгеній Шаповалов, котрий очолив завод на початку року.

Та, що на спині сидить

Та, що на спині сидить

Довгі вісім років жителька села Самгородка Смілянського району Черкаської області Лідія Христич страждала від болю, який не давав їй спокійно жити. Упродовж усього часу вбачала проблему в нирці. А потім виявилося, що причина болю ховалася в іншому місці. Хірургам довелося виявити неабияку майстерність, щоб видалити запущену хребтову грижу.

Земляки замість мами

Восьмирічний Ярослав Самохвал, у якого обгоріло 75% тіла, готується до виписки з Черкаського обласного опікового центру. Це спільна перемога кваліфікованих лікарів медичного закладу та небайдужих земляків хлопчика — мешканців села Кедина Гора та інших населених пунктів Золотоніського району, які долучилися до порятунку дитини.