Розваги в храмі

В одному з найбільших і найшанованіших храмів Тернополя — Архiкафедральному соборі Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці — розпочалися... веселі канікули. Точніше — «Веселі канікули з Богом», саме так називаються дитячо-юнацькі християнські літні табори, що їх організовує при своїх парафіях Українська греко-католицька церква.

«Бандерівський» камуфляж

На тернопільському ВАТ «Текстерно» ( колишньому бавовняному комбінаті) налагоджено випуск особливої камуфляжної тканини для пошиття військової форми. Стовідсотково натуральна і дуже міцна, її обробляють таким чином, що і воду вона відштовхує, і до загорання стійка — якраз те, що потрібно сьогодні бійцям у складних польових умовах АТО.

Молитва матерів

Молитва матерів

Майже тисяча матерів із різних областей України пройшли пішки понад півсотні кілометрів із Тернополя до славнозвісного Марійського духовного центру у Зарваниці. Вони подолали цей шлях, аби долучитися до особливої безперервної молитви за мир і спокій на нашій землі, а також добру долю для своїх та всіх українських дітей.

Чи буде Барна керувати гарно?

Аж чотири з половиною місяця шукали гідного кандидата на посаду голови Тернопільської облдержадміністрації після того, як подав у відставку (внаслідок програшу його партії на парламентських виборах) «свободівець» Олег Сиротюк. І ось нарешті наприкінці минулого тижня Президент Петро Порошенко представив у Тернополі нового очільника ОДА — нардепа-списочника від власної партії Степана Барну.

Нас б’ють — ми літаєм!

Нас б’ють — ми літаєм!

Цікавий проект для любителів політати започатковано на базі Національного природного парку «Кременецькі гори» в однойменному Кременецькому районі Тернопільщини. Тут планують облаштувати офіційний всеукраїнський парадром (наразі такого в державі немає) і повноцінний кластер для парапланеристів, де, за словами голови Кременецької райдержадміністрації Віталія Ткачука, в радіусі кількох кілометрів було б облаштовано кілька впорядкованих стартів під різні напрямки вітру та школу для всіх любителів «пташиних польотів».

Сотня достойників

Певний час тернополян інтригували розміщені на вулицях міста «анонімні» білборди з пропозицією називати свої прізвища замість тих, хто не подобається у владі. І от днями на засіданні Тернопільського прес-клубу інтригу було розкрито — тут презентували проект під назвою «Народний праймеріз «100 кращих тернополян».

Мама-сутенерка

Більше року тривали розслідування та судовий процес по кримінальній справі, яка шокувала навіть бувалих експертів-криміналістів. Адже події, що розгорталися в одній із сільських родин у Збаразькому районі Тернопільщини, потягнуть на сценарій психологічного фільму жахів. Головні герої — психічно неврівноважена мати-садистка, батько-пияк, їхня 19-річна донька зі своїм «нареченим»-рецидивістом та молодша, 12-річна дівчинка, якій довелося в рідному домі пережити справжні тортури.

Ставка на став

Ставка на став

Одна з головних «родзинок» Тернополя — це його став у самому центрі площею понад 300 гектарів. Безперечно, що це найкрасивіша частина обласного центру і цікавий туристичний об’єкт. Але потенціал самого водного плеса досі ніколи не був задіяний належним чином. Схоже, що місцева влада вирішила виправити таку ситуацію, взявшись за реалізацію проекту «Водна арена «Тернопіль».

Ех, яблучко, куди котишся?

Ех, яблучко, куди  котишся?

У ситуації, коли Росія грюкнула перед українськими виробниками сільськогосподарської продукції дверима, гострої актуальності набуло освоєння альтернативних ринків. Передусім — євросоюзівського, облаштування на якому є частиною інтеграції України в європейське співтовариство.

Закодована пам’ять

Винайдена японцями і давно апробована в Європі та США технологія QR-кодів нарешті дісталася й до «файного міста». Як повідомив журналістам начальник управління стратегічного розвитку міста Юрій Дейнека, для початку такі коди незабаром будуть нанесені на 20 найвизначніших історичних та архітектурних пам’яток обласного центру (зокрема, будівлю Тернопільського замку, Архiкатедральний собор, пам’ятник зірці світової опери Соломії Крушельницькій тощо), відтак з’являться і на всіх більш-менш цінних для ознайомлення об’єктах.