Путін’югенд, або Уроки сепаратизму

СБУ, прокуратура та облуправління освіти не на жарт зацікавилися одеськими школами. Найближчим часом там пройдуть масштабні перевірки. Активізуватись державні органи змусила недавня історія, що трапилася у міській школі № 40 і сколихнула громадську думку.

Пелотон біля моря

Уперше Одеса прийматиме велотурнір всеукраїнського масштабу. До цієї осені він щороку проходив у Криму. У цей період клімат півострова був найбільш сприятливим для такого виду спорту. Після того, як Крим анексувала Росія, організаторам довелося шукати найбільш близький за температурними показниками регіон. Одещина підійшла за більшістю показників.

Життя на валізах

Верховна Рада на позачерговому засіданні мала розглянути законопроект «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб». Це вже друга спроба провести його в парламенті. Ще 28 серпня група депутатів, серед яких Ірина Геращенко, Андрій Шевченко, Валерій Пацкан, Ірина Луценко, подали проект закону до ВР, а 16 вересня його включили до порядку денного, але, вирішуючи більш «важливі» питання, навіть не спромоглися розглянути.

Закатали в асфальт

Закатали в асфальт

Якщо постійні скарги і прохання не проймають чиновників, то, можливо, допоможе публічна ганьба. Очевидно, саме цим принципом керувалися одеські художники, коли організовували свій перформанс. Днями двоє одеситів Ярослав Берендаков та Святослав Лаврусенко перетворили одну з вуличних ям на портрет начальника управління дорожнього господарства Одеської міської ради Андрія Шмагая.

Тату для АТО

Чого тільки не вигадаєш, аби допомогти тим, хто цього потребує. Фотохудожниця Марія Маслій, щоб допомогти хворим дітям, зняла серію оригінальних фотографій, у яких за допомогою фотошопу втілила нездійснені мрії зірок українського шоу-бізу, побачити, як би вони виглядали з татуюванням. «Бажання зробити собі татуювання виникало, мабуть, у кожної людини.

Коктебель не здався без бою

Коктебель не здався без бою

Спокійне тепле море, величезний заміський пляж, гарячий пісок — ця ідилічна картина досить звична для станції «Лиманська» — двадцятої зупинки на шляху електропоїзда «Одеса — Білгород-Дністровський». Минулого тижня пейзаж почав набувати урбаністичних рис — там один за одним з’явилися металеві паркани, ятки, кілька наметів та фестивальна сцена і зазвучала незвична для цього берега, звиклого до дискотечного біту, музика.

Святе місце — порожнє?

Скандально відомий директор Київського зоопарку Євген Кирилюк написав заяву про звільнення. Про це на своїй сторінці у «Фейсбуці» повідомив радник голови КМДА Дмитро Білоцерковець. Щоправда, у прес-службі Київського зоопарку, куди «УМ» звернулася по офіційний коментар, цю інформацію не підтвердили і не спростували, порадивши надіслати інформаційний запит на ім’я начебто вже звільненого директора.

Угору по здоров’я

У День фізкультури і спорту в суботу, 13 вересня, відбудеться традиційний для Одеси забіг вгору Потьомкінськими сходами. В історії міста це вже десяте таке змагання. Перший раз сходами пробіглися у 1999 році. З 2007 до 2013 була перерва. Утім уже другий рік, як традицію відновлено.

Новий берег старого моря

Непроста ситуація в Криму поставила перед організаторами Jazz Koktebel складну морально-естетичну задачу. Перемогла любов до музики й України. Від часу заснування фесту (з 2003 року) і донині він проходив у Коктебелі. Цьогоріч вольовим рішенням, пожертвувавши комфортом «насидженого місця», організатори перенесли його в селище Затока. Символом теперішнього свята джазу стала Аккерманська фортеця, що розташована неподалік.