Піддаються, та не так

Юлія Тимошенко позавчора ввечері раділа в ефірі телеканалу «Інтер», що коаліція почала виконувати вимоги опозиції. «Сьогодні вже три пункти з нашої програми хоч якось криво-косо, як завгодно, але уряд виконав, і це є наше досягнення», — поділилася лідерка БЮТ. Серед останнього — опозиція домоглася збільшення мінімальних зарплат і пенсій. За це Верховна Рада проголосувала на вечірньому засіданні в четвер. «Ми примусили їх зробити це», — відзначила Юлія Тимошенко, хоча й поскаржилася, що підвищення на 30 відсотків менше, аніж пропонувала опозиція.

I все ж є про що говорити?

Парламентський конфлікт між коаліцією та опозицією, на бік якої став і глава держави, спонукав «антикризовиків» до обговорення ситуації на Банковій. Янукович і Мороз шукали з Ющенком зв'язку ще у вівторок. Учора вони таки потрапили до президентського графіка, спочатку, щоправда, поодинці. За даними «УМ», Віктор Ющенко вирiшив розмовляти з Прем'єром і спікером почергово, причому гранично урізав тривалість розмов (кожному — по 30 хвилин).

Гримнуло в центрі — в регіонах відгукнулося

«Наша Україна» заборонила своїм партійцям у місцевих радах брати участь у голосуваннях за непрозору приватизацію комунальної власності. Участь у таких голосуваннях буде підставою для виключення депутатів із лав партії. Відповідне рішення на своєму засіданні прийняла президія ради НСНУ.

МАРС атакує

Учора на станцію МАРС-75, що в Генічеську Херсонської області, прийшли представники української виконавчої служби, аби вилучити цей об'єкт на користь Міністерства транспорту і зв'язку України. Відповідний припис був у виконавчому провадженні, відкритому відповідно до рішення суду.

РІПка у кризі

РІПка у кризі

Дискусія про відсутність урядової програми та викликані цим правові колізії дійшла до того, що лідер Компартії Петро Симоненко запропонував перейменувати правлячу коаліцію. «Я буду задоволений, якщо ми якомога скоріше змінимо назву нашої коаліції з «антикризової», наприклад, на «коаліцію розвитку і прогресу», — заявив товариш Симоненко.

Більшість як меншість

Тримати в парламенті більшість — це, звісно, добре. Але й перевага в голосах ще не дає гарантії, що певний закон набере сили. Бо на нього може накласти вето Президент. Аби його подолати, треба 300 голосів. А нашкребти стільки голосів буде дуже важко, зважаючи на те, що БЮТ (який недавно відзначився-таки голосуваннями за подолання вето) і «Наша Україна» домовилися голосувати синхронно.

«Вони програють, але часу жаль»

«Вони програють, але часу жаль»

Глава держави досить різко відреагував на ініціативу, яку знову озвучила «антикризова» коаліція, — обирати Президента в парламенті. «У суспільстві, де не вирішена проблема тарифів, може вестися дискусія, вибирати Президента в парламенті чи вибирати Президента в суспільстві, — зазначив Віктор Ющенко, перебуваючи вчора з робочим візитом у Дніпропетровську. — Якби все перед цим було вирішено, я б погодився й на цю дискусію». На думку Президента, «вони (Янукович і компанія. — Авт.) цю дискусію програють, але жаль часу, який ми можемо тратити на всі брудні балачки».

Відбійні руки Януковича

Відбійні руки Януковича

Виявляється, Віктор Янукович міг би бути зараз не Прем'єром, а спікером. Принаймні саме про такі домовленості лідер Партії регіонів «заднім числом» поінформував в інтерв'ю телеканалу ICTV, що вийшло в ефір у неділю. «Я дав згоду спочатку йти на вибори голови Верховної Ради, я розумів, що Президент Ющенко не хоче, щоб я був Прем'єр-міністром. І ради того, щоб стабілізувати ситуацію і якось об'єднати людей і Україну, я своїх товаришів, колег по партії і фракції в дуже непростих дискусіях переконав у тому, що потрібно на це йти. І насилу я добився згоди, як-то кажуть, на межі можливостей», — розповів Янукович.

Радбез без Ради

Радбез без Ради

На вчорашньому засіданні Ради нацбезпеки і оборони України, що відбулося в секретаріаті Президента, ішлося про заходи щодо запобігання непродуктивному відпливу капіталів за межі України. Посадовці (серед яких після останніх указів глави держави стало менше «людей Кабміну» й більше — «людей Президента») також обговорили пропозицію про допуск підрозділів Збройних сил інших держав на територію України у 2007 році в рамках військового співробітництва для участі у багатонаціональних навчаннях. Питання допуску натовських вояків, нагадаємо, минулого року спровокувало акції протесту проросійських сил у Криму.

Коаліція огризається

Віктор Ющенко закликав Верховну Раду визначитись з рішенням щодо призначення міністра закордонних справ і голови Служби безпеки України, які він вніс до парламенту. За словами глави держави, Володимир Огризко та Віктор Король є «кадровими фахівцями з відповідною освітою та досвідом роботи, люди, вірні країні, люди-патріоти, люди чесні». На біографіях цих людей, запевняє Президент у коментарі журналiстам, немає «жодної плями, яка б змусила хоч одного народного депутата поставити під сумнів прозорість президентського представлення».