«Яблуко» докотилося

«Яблуко» докотилося

Найбільшою позафутбольною сенсацією Росії минулих вихідних стала відставка лідера найстарішої опозиційної сили країни — партії «Яблуко». Незмінний лідер цієї партії опозиційних інтелектуалів Григорій Явлінський заявив на XV партз’їзді, який відбувся минулих вихідних у Підмосков’ї, що не має наміру виносити свою кандидатуру на голову «Яблука». Співзасновник утвореної 1993 року політичної сили, яка навіть назву запозичила від початкових літер його прізвища, Явлінський заявив: «Я мрію про те, щоб партія могла існувати без мене. В цьому значною мірою полягає сенс мого життя». Він наполягав, що партія дозріла до зміни керівництва та внутрішніх реформ.

«Принцеса зірок» пішла на дно

«Принцеса зірок» пішла на дно

Минулої суботи біля узбережжя Філіппін під час сильного тропічного тайфуну «Феньшень» затонув пором «Принцеса зірок». Спочатку відмовив двигун, і судно сіло на мілину, а потім в лічені хвилини перевернулося догори дном. У пасажирів були мінімальні шанси на порятунок, бо все відбувалося миттєво, а рятувальні загони прибули до судна, яке затонуло за три кілометри від берега, лише через добу!

Міцний горішок відклали на потім

Міцний горішок відклали на потім

Позавчора ввечері в Брюсселі почався дводенний саміт лідерів 27 країн–членів Євросоюзу. Почався церемоніальними процедурами. Учорашній день був уже повністю робочим. Головна тема дискусій — криза, яка виникла навколо ратифікації Лісабонської угоди (відповідника Конституції ЄС), відколи ірландці на референдумі відхилили її 53 відсотками голосів «проти». Заздалегідь зрозуміло, що швидкого рішення для виходу з кризи знайти не вдасться. Агенція «Франс прес» уже в обідні години повідомила, що лідери ЄС вирішили відкласти це дражливе питання до наступного саміту на найвищому рівні, який відбудеться в жовтні.

Боротьба за 23 листопада

В Європарламенті триває акція з метою відзначати 23 серпня, тобто день підписання Пакту Молотова—Ріббентропа, як День пам’яті жертв сталінізму і нацизму, повідомляє польська «Газета виборча». «Поки немає такого дня, ми, вихідці з Центральної Європи, будемо залишатися в ЄС громадянами другої категорії. Визначення такого дня було б першим кроком до спільного розуміння історії», — заявила газеті естонська євродепутатка Маріанне Мікко, одна з авторок ініціативи. Під ініціативою є підписи представників усіх країн ЄС, але найбільшу зацікавленість виявляють євродепутати від Фінляндії, Португалії та Данії. До ініціативної групи також увійшли депутати від Естонії, Латвії, Угорщини, Німеччини та Великої Британії.

Кіна не буде — плівки конфіскували

Кіна не буде — плівки конфіскували

Міліція вилучила в Олександра Кузнєцова, колишнього особистого телеоператора першого президента Росії Бориса Єльцина, приблизно 600 касет з архівними відеоматеріалами, повідомила вчора агенція РІА «Новості». Кузнєцов стверджує, що це було зроблено для того, щоб перешкодити йому змонтувати документальний фільм про російську демократію.

Європейський вибір: або в’язниця, або вокзал

Європарламент після тривалих та бурхливих дискусій схвалив законопроект про нові правила висилки з території ЄС нелегальних емігрантів. Як повідомляє телеканал «Євроньюс», за більш жорсткі заходи в еміграційній політиці виступали консерватори і ліберали, а проти драконівських заходів щодо нелегалів висловлювалися соціалісти і «зелені». У підсумку, законопроект підтримали 369 депутатів, 197 проголосували проти та 109 утрималися. Цей закон почне діяти через два роки і буде стосуватися приблизно восьми мільйонів осіб, які зараз нелегально перебувають у країнах ЄС.

Турецький суд — найгуманніший у світі?

Турецький суд — найгуманніший у світі?

Члени курдського дитячого хору, яким по 12—17 років, можуть отримати по п’ять років ув’язнення, повідомляє Бі–Бі–Сі. Суд, який невдовзі розпочнеться у місті Діярбакір, що на південному сході Туреччини, звинувачує хор у пропаганді забороненої у країні Курдської робітничої партії. Троє підлітків віком 15—17 років постануть перед судом із кримінальних справ «дорослих», а інших шістьох хористів віком 12—15 років судитиме в липні суд для дітей.

Путін, notre amoure

Путін, notre amoure

Міжнародна неурядова організація «Світова громадська думка», яка є спільною ініціативою дослідницьких центрів з усього світу, а її діяльність координується Мерілендським університетом (США), провела масштабне опитування мешканців 20 країн з усіх континентів щодо їхнього ставлення до провідних світових лідерів та керівників власних країн. Учора на сайті www.WorldPublicOpinion.org вона оприлюднила результати опитування, яким було охоплено 19 тисяч 751 особу з 20 країн, в яких мешкає 60 відсотків мешканців планети. В нашій країні акцію проводив Київський міжнародний інститут соціології. В Європі опитування проводилося також у Франції, Великій Британії, Іспанії. Росія та Азербайджан при цьому були віднесені до Євразії.

Молоток, серп та свастика

Сейм Литви проголосував за заборону радянської та нацистської символіки. Московські ЗМІ учора били на сполох, адже відтепер, скидається на те, в Литві не буде дозволено виконувати гімн Російської Федерації. Відповідно до радикальної поправки до Закону про зібрання, забороняється «демонстрація прапорів, гербів, символів та мундирів нацистської Німеччини, Союзу Радянських Соціалістичних Республік та Литовської Радянської Соціалістичної Республіки». Публічне демонстрування свастики чи радянської червоної зірки буде каратися як «пропаганда окупаційних комуністичного і нацистського режимів».

Лісабонський договір ще рано ховати

Після того як 53 відсотки ірландців минулого четверга сказали на референдумі «ні» Лісабонському договору (відповіднику Конституції ЄС), європейські політичні еліти заметушилися. «Незважаючи на результати ірландського референдуму, Лісабонську угоду хоронити рано» — такого висновку дійшли позавчора на засіданні в Люксембурзі глави МЗС країн ЄС та представники Єврокомісії. Дмітрій Рупель, міністр закордонних справ Словенії, яка закінчує своє піврічне головування в ЄС, відчайдушно намагався не вживати слова «криза», описуючи ситуацію, що склалася.