Учений нової фізики

Учений нової фізики

Більше сотні патентів на власні винаходи та десяток власноруч написаних книг має відомий черкаський винахідник, кандидат технічних наук Леонід Фомінський. За видатний вклад у науку йому вручено російську міжакадемічну нагороду — орден «Лицар науки». Ученого з волинським корінням академік Російської академії космонавтики ім. Ціолковского Нікітін називає людиною, яка «закладає основи нової фізики». Фомінський відкрив джерело нової енергії, створивши теорію вихрового теплогенератора. Це «вічний двигун» третього покоління, в основі якого — ефект зменшення маси енергії тіл під час прискорення їх обертання.

До бекону не доросли

Негода, що розгулялася серед ночі у селі Самгородок Смілянського району на Черкащині, призвела до біди на місцевій свинофермі товариства «Контрейд». Через грозу відключилася електроенергія і в приміщенні перестали працювати кондиціонери. Тож 236 підсвинків задихнулися. Збитки сягнули більше 150 тисяч гривень.

Ліки підземелля

Ліки підземелля

Мешканці нашої планети використовували лікувальні властивості мікроклімату печер ще за часів неоліту. А у другому сторіччі нашої ери люди згадали про цей феномен на сторінках давньоіндійської епічної поеми «Рамаяна». У священному тексті є розповідь про воїнів, які смертельно втомилися в гонитві за ворогом та вирішили відпочити у печері. Повітря та вода дивовижним чином відновили сили воїнів, і вони легко здолали супротивників. Щодо лікування в соляних шахтах, то цей прадавній аеротерапевтичний метод лікування використовували ще в Давній Греції та Римі. А сьогодні цілюще повітря «білих печер» допомагає боротися з важкими недугами українським пацієнтам. Там, де немає природних соляних шахт, люди створюють штучні — не менш ефективні. Журналістка «УМ» переконалася в цьо­му, побувавши в нещодавно відкритій «печері» на території Черкаського обласного дитячого санаторію «Сосновий бір». І дізналася від черкаських лікарів, що ефективність лікування органів дихання та хвороб шкіри аерозолями солі становить 90%.

Зазіхнули на Дніпро і кручі

Зазіхнули на Дніпро і кручі

Відтоді як у Каневі стало відомо, що сільськогосподарське товариство «Нібулон» має намір збудувати на Лівому березі Дніпра свій зерновий термінал, цю тему жваво обговорюють городяни. Люди не приховують своїх емоцій. Мовляв, коли до двох підприємств — «Укршампіньйон» і «Наша Ряба», що тепер «пахнуть» на весь Канів, додасться ще й «Нібулон», то алергій та інших болячок канівчанам не уникнути, а на туристичній святині України, де покоїться прах Кобзаря і куди їдуть туристи з усього світу, можна поставити жирний хрест. Щоб вислухати обидві сторони, рішенням Канівської міської ради були організовані громадські слухання. Відбулися вони минулої суботи в міському кінотеатрі «Канів» і тривали аж п’ять годин.

Цукор від «квартиранта»

Цукор від «квартиранта»

Оперативники карного розшуку затримали молодого чоловіка, якого поміж собою називали «цукровим» шахраєм. Цей спритник давненько й досить успішно продавав довірливим громадянам «біле золото». Надурив близько тридцяти осіб, переважно пенсійного віку. В міліції кажуть, що обдурених громадян було більше — нині черкащани масово несуть заяви до міліції про цей злочин.

Холодний душ для боржників

Холодний душ для боржників

Повернутися до перевіреного способу боротьби з боржниками за водопостачання та водовідведення вирішили на Черкаському водоканалі. Як показує практика, навіть звернення до суду, реструктуризація боргів або перекриття каналізації злісним неплатникам не дають бажаного ефекту. Відтак до вибивання боргів тут вирішили залучити колекторів. Адже заборгованість черкащан за «водні» послуги сягнула критичної точки — майже 10 мільйонів гривень, що дорівнює двомісячній стовідсотковій проплаті.

Хотіли відпочити після тестів

«Четверо хлопців загальноосвітньої школи №5 після написання тестів пішли рятуватися від спеки біля води в затопленому гранітному кар’єрі «Карпівський». На жаль, не всі вони однаково добре вміли плавати. Тож один із друзів попросив свого старшого товариша підстрахувати його. Доки той плавав, його приятель неподалік уважно спостерігав за ним. Проте цей заплив став фатальним для обох», — розповідають «УМ» у прес–службі Головного управління МНС у Черкаській області.

Молодий автопалій

Правоохоронці спіймали того, хто не давав спокійно спати автовласникам Черкас у мікрорайоні Митниця. Адже трохи не щоночі там горіли автомобілі, припарковані господарями біля власних під’їздів. Причому кілька авто згоріли повністю і не підлягають ремонту. Як розповіли «УМ» у прес–службі обласної міліції, вже за місяць правоохоронці Придніпровського райвідділу міліції міста вийшли на слід підпалювача авто. 19–річний парубок саме відпочивав після чергової нічної витівки, коли у двері постукали міліціонери.

Низько в голови — корисно в спину

Низько в голови — корисно в спину

У дитсадку «Червона шапочка», що в селі Білозір’я Черкаського району, зовсім немає подушок. Діти так і сплять без них, тож давно позвикали до цього. Сон без подушки, кажуть працівники дошкільного дитячого закладу, рятує малюків від сколіозу. Такий сон малечі — тільки на користь, стверджують і тамтешні медики.

У гостях у «Древляндії»

У гостях у «Древляндії»

Щорічний фестиваль дерев’яної скульптури «Древляндія», котрий у Черкасах традиційно проходить улітку в парку «Перемога», набуває популярності не лише в області та в Україні, а й за кордоном. Цього року на фестивалі, участь у якому взяли 13 скульпторів із різних регіонів нашої держави, побували гості та туристи з Польщі, Італії, Словенії і країн Азії.