Зек під ліжком

Днями із Черкаської виправної колонії зуміли втекти троє засуджених.

Коли у чергову частину обласної міліції повідомили про таку надзвичайну подію, то весь особовий склад було орієнтовано на пошуки цих втікачів.

Смертельне непорозуміння

Трагедія сталася в Олександрійському районі на Кіровоградщині, де в одному з тамтешніх сіл 60–річний чоловік дуже хотів одержати роботу сторожа у місцевому сільськогосподарському товаристві. «Аби довести керівництву свою працездатність, він добровільно вирішив уночі охороняти ферму, намагаючись будь–що виявити й упіймати на гарячому когось із крадіїв», — розповідають «УМ» у прес–службі кіровоградської обласної міліції.

«Згадай роки, обпалені війною...»

Про героїчне минуле рідного міста у Другій світовій війні у Черкасах вирішили згадати в оригінальний спосіб: до 70–річчя визволення обласного центру від фашистських загарбників, яке урочисто відзначатимуть 14 грудня, тут створять велике панно з фотографіями тих, хто ризикував своїм життям заради мирного майбутнього.

Одна з гігантів

Одна з гігантів

Учора в Черкасах, у будинку по вулиці Хрещатик, 188, урочисто відкрили меморіальну дошку почесній громадянці Черкас, народній артистці України Надії Поповій, якій у цей день виповнилося б 90 років.

Вірний друг водолаз

У це важко повірити, але ще півтора року тому дев’ятнадцятирічний Роман Огілько з Черкас зовсім не ходив. У півроку лікарі діагностували у нього дитячий церебральний параліч і заявили матері, що він ніколи не стане на ноги. Пропонували змиритися з цим горем або віддати сина в інтернат... А сьогодні Роман є студентом Черкаського медичного коледжу, ходить на пари, а в майбутньому мріє вступити до університету, аби вчитися на ветеринара.

Хата на 2 мільйони

Хата на 2 мільйони

Пристрасті навколо зруйнованої хати чумака в селі Моринці на Черкащині продовжують розгоратися. Учора з трибуни Верховної Ради народний депутат Ірина Геращенко розповіла про те, що побачили на батьківщині Шевченка її помічники, які особисто побували на місці подій. «Там усе набагато гірше, аніж навіть передбачалося.

Суд «з’їв» вареника

Суд «з’їв» вареника

У центрі Черкас, біля готелю «Росава», вже немає пам’ятника варенику — улюбленій національній страві українців. Він був єдиний такий в Україні. Цей пам’ятник встановили ще у 2006 році, про що «УМ» повідомляла. Оскільки тепер приміщення готелю віддано в оренду Апеляційному суду в Черкаській області, то апетитний вареник не вписався в «інтер’єр» і його демонтували.

«Добрий вечір, ми злодії»

«Добрий вечір, ми злодії»

Пройшовши бойовими шляхами Великої Вітчизняної, ветеран із Кіровоградщини й подумати не міг, що через півстоліття на його рідній землі знайдуться такі, що завдадуть йому удару в спину. Бо після пережитого у власній оселі 90–річний чоловік та його 88–річна дружина досі не можуть оговтатися.

«Ювілейний» погром

«Ювілейний» погром

На малій батьківщині Тараса Шевченка — у селі Моринці Звенигородського району — розвалили хату чумака. Ще у 1964 році, з нагоди 150–річного ювілею Кобзаря, виникла ідея створити хату–музей з інтер’єром часів Шевченка, де б зберігалися зразки чумацького знаряддя, народного мистецтва, одягу, речей домашнього вжитку першої половини ХІХ століття.

Пастухові — чарка, злодіям — бичок

В одному із сіл Компаніївського району Кіровоградщини для випасу на леваді своїх корів та овець люди найняли пастуха. Тривалий час до працівника з батогом не було жодних претензій. Аж тут лихий поплутав: пастухова довірливість вилізла йому боком, коли на пасовище приїхали четверо незнайомих чоловіків, віком від 16 до 45 років.