Грошей багато не буває

Черкаські правоохоронці розкрили резонансну крадіжку ювелірних виробів, затримавши зловмисників. Злодії о 4–й годині ночі викрали сейф iз магазину ювелірних прикрас на центральному бульварі імені Тараса Шевченка iз золотом на 2 мільйони гривень, про що «УМ» уже писала.

Інвестуй в «Універсал тур»!

Інвестуй в «Універсал тур»!

Скільки нашим людям не кажи, що дармового сиру навіть у мишоловці тепер не буває, — не вірять. І наступають на ті самі граблі. У таку «мишоловку» потрапили більше двох десятків мешканців Умані, віддавши свої кревні шахраям. А ті обіцяли їм кожного місяця виплачувати по 35—45% за користування їхніми гривнями.

Запаморочення від першого дзвоника

На Черкащині, в селі Червона Слобода, яке впритул прилягає до обласного центру, 1 вересня на шкільній лінійці один за одним знепритомніли 32 дітей. «Школярам зробилося несподівано погано. Вони зблідли, скаржилися на нудоту, запаморочення. Непритомніли не лише учні молодших класів, а й старшокласники — у списку є й одинадцятикласники», — розповіла «УМ» директор Червонослобідської школи № 2 Галина Крапивіна.

Дзвоник у нікуди

Сьогодні у школах України пролунає перший дзвоник. Армія школяриків у новому навчальному році поповниться понад 400 тисячами новобранців — саме стільки «першачків» уперше переступлять поріг своїх класів. Втішає, що це на декілька тисяч більше, ніж торік. Наприклад, на Воли­ні на 905 першокласників більше, ніж торік, на Тернопільщині — на 402, на Луганщині — на 564. Хай не демографічний вибух, але в класах поступово стає гамірніше. Щоправда, на тлі цих втішних тенденцій не може не тривожити інший факт: з освітньої карти цьогоріч зникне приблизно сто шкіл. Правда, чиновники це називають «призупинення діяльності». Водночас вірогідність відновлення цієї діяльності дуже і дуже невелика...

Скажімо, на Львівщині цьогоріч навчання не розпочнеться у 9 школах, на Вінниччині — в чотирьох, а на Хмельниччині, за словами голови Хмельницької облдержадміністрації Василя Ядухи, — аж у 82! Причому сумна тенденція зачепила навіть міста: скажімо, в Житомирі не відкриється школа №18. Її приміщення зведені понад 100 років тому і вже вичерпали свій технічний ресурс (наприклад, система опалення тут досі була пічна), повноцінного спортзалу і їдальні немає, споруда майстерні — в аварійному стані. Тому всіх дітей разом із вчителями переведуть до сусідньої школи.

Вода з каменю

Вода з каменю

У Черкасах завершився Третій фестиваль кам’яних скульптур «Живий камінь», який проходив у парку «Ювілейний» упродовж серпня. Цьогоріч він був присвячений вуличним фонтанам. Як зазначає черкаський міський голова Сергій Одарич, таку тему вибрали не випадково, оскільки в останні роки «Черкаси стали містом відроджених парків і фонтанів».

Комбайн на тлі дефіциту

Комбайн на тлі дефіциту

В Україні завершується збір головних зернових культур: посіяне зібрано вже на площі майже 12 млн. тонн, або на 80% площ. Уряд злегка остудив свій оптимізм і прогнозує вже не 45 млн. тонн, як перед початком жнив, а близько 40 мільйонів. Однак, як зазначають експерти, потрібно враховувати, що статистика дається для зерна в сирій вазі. Тобто, при доробці вага його зменшиться на 3–4%.

Не те сказав...

Сварка між двома односельцями в одному з сіл Золотоніського району Черкащини розгорілася на порожньому місці й вилилася у справжню трагедію для двох тамтешніх родин. Бо одного з них, якому було 81 рік, уже немає на білому світі, а іншому, 61–річному, світить до 15 років ув’язнення. Ввечері ці два чоловіки випадково зустрілися на дорозі. Молодший запитав старшого, куди той iде, а старший відповів, «не твоє діло» і назвав його сільським прізвиськом.

Екскурсія з перевдяганнями

«Козацькому роду — нема переводу» — таку назву має нова пізнавально–розважальна екскурсія, котру черкащанам та гостям обласного центру представив місцевий туроператор «Намі» разом iз Черкаським міськвиконкомом та комунальним підприємством «Дирекції парків». Коштує така екскурсія від 5 до 10 гривень.

Чия лавочка? Моя!

Чия лавочка? Моя!

Оригінальну ідею облаштування міста втілили в життя у Черкасах. Тут розпочали встановлювати іменні лавочки. Перші шість лавок уже радують відпочивальникiв у парку «Ювілейний» та в районі пірса біля Дніпра. А встановлені вони за кошти фірм та окремих черкаських родин. Аби люди знали, хто не пошкодував грошей на лавки, на них вивішують таблички з написами «Рідному місту» та прізвищем благодійника. До речі, виготовлення та встановлення таких лавок коштує 1500 гривень.