Кращі в полюванні на кварків

Кращі в полюванні на кварків

Королівська Шведська академія наук вирішила цьогорічною Нобелівською премією з фізики відзначити трьох японських учених: 87–річного Йоітіро Намбу, співробітника Інституту ім. Енріко Фермі в Чикаго (він прийняв американське громадянство), 64–річного Макото Кобаясі, співробітника Дослідницької організації прискорювачів високих енергій у японському місті Цукуба, та 68–річного Тосіхіде Маскаву з Інституту теоретичної фізики при університеті міста Кіото. Натуралізований американець отримує грошовий додаток у п’ять мільйонів шведських крон, а японці — по 2,5 млн. шведських крон кожен.

Америка погано почала

Світова кредитна криза продовжує поглиблюватися. Фондові ринка США поступово пожвавлюються після рішення Сенату та Палати представників Конгресу США про виділення 700 млрд. бюджетних коштів на порятунок іпотечних банків, які вже не в змозі самостійно зіп’ястися на ноги. Натомість хвиля кризи вчора продовжила свою ходу Азією та Європою. Фондові торги в Японії закрилися вчора з найбільшим за останні чотири роки падінням індексу Nikkei — він упав на 4,3 відсотка і становив 10473,09 пункта, повідомляє «Євроньюс». Тенденція загальна: біржові індекси Південної Кореї, Тайваню та Австралії вчора впали більш ніж на три відсотки.

Довге Слово Боже

Довге Слово Боже

З неділі італійське Громадське телебачення RAI почало транслювати 139–годинний марафон із читання повного тексту Біблії. Ця майже шестидобова акція безперервного читання Святого Письма має закінчитися 10 жовтня.

Супермозок плете нову «павутину»

Учора в Європейському центрі ядерних досліджень (ЦЕРН) у Женеві відбулося відкриття системи розподілу обрахунку даних з Великого адронного колайдера (ВАК), яка має назву GRID. Вона об’єднає сотні потужних комп’ютерів ЦЕРН та понад 100 тисяч надпотужних комп’ютерів, які є в 33 країнах Європи, Азії та Америки. Цей «супермозок» дозволить обробляти велетенські потоки даних із детекторів колайдера, робота якого буде відновлена наступної весни. Вартість нової всесвітньої мережі — приблизно 500 млн. євро.

Пацієнт більше живий, ніж мертвий

Утрати американського фондового ринку внаслідок обвалу в понеділок біржових індексів, який був викликаний відхиленням Палатою представників конгресу США плану міністра фінансів США Генрі Полсона санації іпотечного ринку, сягають астрономічної суми в 1—1,2 трильйона доларів. Але вже у вівторок американці почали повертати втрачене. Біржові індекси зростали найшвидшими за останні шість років темпами: упродовж вівторка повернули половину втраченого в понеділок. Причин такого різкого перепаду настроїв на фондовому ринку кілька.

Знову генсек?

Знову генсек?

Учорашні провідні російські ЗМІ повідомляють про рішення колишнього лідера КПРС та першого і останнього президента СРСР Михайла Горбачова створити нову партію. 77річний Горбачов разом із банкіром Олександром Лебедєвим мають намір об’єднати під крилом нової партії всі демократичні сили Росії.

Реактивний Карлсон

Реактивний Карлсон

Люди віддавна мріяли стати подібними до птахів і здійнятися в небо на штучних крилах. Спроб було багато, починаючи з міфічного Ікара. Минулої п’ятниці, як уже повідомляла «Україна молода», перший представник людства реалізував одвічну мрію: пролетів над протокою Ла–Манш на штучних крилах, якими, щоправда, не було потреби махати, бо вони були обладнані цілком сучасними двигунами.

Над прірвою в страху

Над прірвою в страху

Палата представників Конгресу США позавчора ввечері (за київським часом) після чотиригодинних дебатів відхилила представлений міністром фінансів США Генрі Полсоном план викупу державою іпотечних кредитів на суму 700 млрд. доларів. Його було відхилено більшістю — 228 проти 205 голосів. Ще вранці того дня план підтримали як президент Джордж Буш, так і лідери обох американських партій та кандидат у президенти Барак Обама. Передбачені заходи мали допомогти розблокувати американський банківський кредитний ринок та віддалити загрозу загального краху економіки США.

Бойова нічия

Минулої п’ятниці відбулися перші теледебати між кандидатами в президенти США від двох провідних партій: Демократичної — Бараком Обамою та Республіканської — Джоном Маккейном. «Дуелянти» впродовж 98 хвилин сперечалися щодо фінансової кризи та міжнародної ситуації у приміщенні університету в місті Оксфорд, штат Міссісіпі. Єдине, в чому зійшлися претенденти на крісло в Білому домі, — це в засудженні агресивної політики Росії. Обама при цьому пообіцяв надавати більшу підтримку новим членам НАТО, передусім Польщі та країнам Прибалтики. Погляди обох кандидатів сходилися в оцінці подій у Грузії та констатації, що Росія проводить агресивну імперіалістичну політику. Обама вважає, що США повинні чітко і зрозуміло сказати Росії, що вона не може вважати супердержавою ХХІ століття і діяти при цьому як диктатура ХХ століття. Він додав, що НАТО повинен негайно прийняти План членства для Грузії та України.