«Молодь — рушійна сила демократичних перетворень»,

«Молодь — рушійна сила демократичних перетворень»,

Позавчора по всій країні відбулися масштабні святкування Дня молоді, який Україна традиційно відзначає в останню неділю червня. У часи змін молодь завжди веде перед, і в новітній історії нашої держави молодь теж була рушійною силою революційних процесів, демократичних перетворень і змін: починаючи зі знаменитої «революції на граніті» 1990-го й завершуючи Помаранчевою революцією.

Єднайтесь навколо невдах?

Українська народна партія починає роботу над помилками і намагається укріпитися в політикумі за нових позавладних реалій. Про це багато говорилося на з'їзді «костенківців», який пройшов на минулих вихідних. «Я думаю, що результатом нашого з'їзду буде нова стратегія УНП, — сказав після форуму лідер Юрій Костенко, — щоб в Україні з'явилася правоцентристська сила, здатна боротися за владу, а не обслуговувати її».

БЮТівці взяли мерію

Із тримісячним запізненням змогли обрати місцеву владу жителі Хмельницького. Нагадаємо, напередодні 26 березня тут «посипався» міськтервиборчком, поставлений перед необхідністю виконати рішення обласного апеляційного суду про зняття з реєстрації тодішнього мера Миколи Приступи (за використання адмінресурсу). Видати на дільниці бюлетені для голосування фактично не було кому, отож невдовзі подоляни знову поринули у вир передвиборчих баталій. На крісло градоначальника претендувало 22 охочих; 37 партій і блок висунули своїх кандидатів до міськради. Як і годиться, агітаційна кампанія щедро супроводжувалася гострими випадами суперників, компроматом і судовими позовами. Зрештою, хто чого вартий, визначили минулої неділі повторні вибори.

Не спішили, але людей смішать досі

«Краще довше домовлятися, зате потім одразу розпочати працювати, ніж виставляти Верховну Раду на посміховисько, влаштовуючи на очах усієї країни безкінечні «спікеріади». Таким був один із «залізних» аргументів «акторів та постановників» затяжного «коаліційного серіалу» у спробі виправдатися за неспроможність швидко й красиво створити коаліцію. У чомусь вони мали рацію, тому ми — хто терпляче, а хто вже й просто байдуже — чекали, поки народні обранці так про все домовляться, щоб потім уже лускати кадрові й законодавчі проблеми «на автоматі».

Бійка на Козацьких могилах

Бійка на Козацьких могилах

Цими вихідними на Козацьких могилах у селі Пляшева Радивилівського району, на місці Берестецької битви, відбулося вшанування пам'яті полеглих українських воїнів. Заходи із вшанування пам'яті загиблих планувалися без помпезності та різноманітних політичних дійств, як і належить поминальній події. Однак святкування 355-ї річниці битви під Берестечком стало гарною нагодою нагадати про себе для нещодавно звільненого з «губернаторської» посади Василя Червонія. А водночас — дати зрозуміти новим керівникам Рівненщини, що спокійного життя у владних кріслах для них у «Василевій вотчині» не передбачається.

А хто старе пом'яне...

А хто старе пом'яне...

Чи не вперше за останні півроку зустріч Президента з Юлією Тимошенко, Олександром Морозом та Романом Безсмертним (як лідерами сил, що так довго творили демократичну коаліцію) проходила під знаком доброго настрою всіх її учасників. Ще б пак, адже хоч би скільки проблем чекало на новонароджену коаліцію і державу надалі, головне, що принаймні з однією морокою наразі покінчено.

Незмінний курс Тарасюка

Незмінний курс Тарасюка

Зовнішньополітичні пріоритети України з обранням нового уряду не зміняться. Про це запевнив нинішній міністр закордонних справ Борис Тарасюк. По-перше, згідно з Конституцією, провідну роль у здійсненні зовнішньополітичної діяльності здійснює Президент як сам особисто, так і через МЗС. По-друге, так виглядає, що керівництво МЗС не зміниться.

Війна законам України

«Удєрживая пульт голосованія пєрєд собой, ви нажимаєтє кнопку, удєрживаєтє єйо в тєчєніі двух-трьох сєкунд, пока соотвєтствующій свєтодіод нє загоріца даним свєтом. Ето счітаєца, што інформация счітана с вашего пульта, і ви отпускаєтє кнопку». З такого«лікнепу» розпочалася позавчора сесія Запорізької облради.