Із Дону — на Дніпро
Сьогодні в Дніпропетровську «регіонали» планують зібратися на велетенську нараду, до участі в котрій запрошено депутатів усіх рівнів на чолі з «самим» Віктором Януковичем. За повідомленням їхньої прес-служби, тема наради буде вельми широкою — «Обговорення поточної політичної та соціально-економічної ситуації в Україні після створення «помаранчевої» коаліції у парламенті».
Наталин «кампф»
У кулуарах надцятого з'їзду Прогресивно-соціалістичної партії України, який нещодавно відбувся в Донецьку, зі швидкістю вітру промчала наступна інформація. Мовляв, усім партійцям на ім'я Наталія й Анатолій рекомендовано відмовитися від цих компрометуючих паспортних даних. Як це, з якого дива? Виявляється, оті літери в іменах — «Нат» чи взагалі «нато» псують імідж затятих борців проти НАТО. А першою від свого імені начебто відмовляється лідер партії Нат... даруйте, відтепер уже Алія Вітренко. А ось, кажуть, голова Донецької облради, «регіонал» Анатолій Близнюк ще думає...
У Київ їде прокурор
Крісло під тепер уже колишнім прокурором Києва Василем Присяжнюком захиталося ще півтора місяця тому, коли новообраний мер столиці Леонід Черновецький різко виступив з критикою роботи очолюваної Присяжнюком міської прокуратури. У колишнього банкіра, що став мером, були на це власні причини, далекі від тих, які він оголошував на прес-конференціях. Зрозуміло, що Генпрокуратура на заклики мера звільнити Присяжнюка спочатку ніяк не реагувала, але наприкінці червня стало зрозуміло, що столичного прокурора таки змінять.
Але тут втрутилася столиця і все зіпсувала
Продовжує залишатися складною ситуація з міською владою у Тернополі, бо й через три місяці після виборів незрозуміло, який мер і який склад міськради — попередні чи новообрані — є легітимними і мають законне право вирішувати питання життєдіяльності обласного центру. Після тривалих перипетій міська територіальна виборча комісія вже, було, назбирала нарешті кворум і прийняла рішення про перерахунок голосів на восьми злощасних дільницях.
НОВИНИ ПЛЮС
Пиво й чипси на «круглому столі»
Неспроможність народних обранців перейти від політичних ігор до нормальної роботи вже не лише нам із вами сидить у печінках, а й вельми негативно впливає на державу, фактично позбавлену законодавчого органу влади. Тож позавчора, після кількох днів блокування Партією регіонів парламентської трибуни, Президент закликав фракції Верховної Ради негайно сісти за стіл переговорів й «розрулити» протистояння у ВР. Віктор Ющенко пообіцяв виконати і «свою роль у врегулюванні такого типу протистояння», але «винятково конституційним способом». «Зараз є хороша нагода зрозуміти: демократія вигідна всім — і тим, хто виграв, і тим, хто програв. Але демократія може функціонувати лише коли є повага до закону і правил. На цьому спіткнувся український парламент», — зауважив В.Ю. І висловився за те, аби і процедура обрання Голови ВР та призначення Прем'єр-міністра, і розподіл парламентських комітетів між фракціями відбувалися винятково в передбачений Конституцією та регламентом спосіб.
Тут — ділись, тут — не ділись
На вівторковій сесії Запорізької міськради депутати від Партії регіонів діяли за принципом «Нахабство — друге щастя». І «обламалися» у своїх намірах. Вони мали однодумців лише у включенні до порядку денного питання про «мовну солідарність» із Донбасом і Луганщиною, Севастополем і Харковом (а тепер уже й з Алуштою. — Ред.). Попри те, що кілька років тому Феміда Запоріжжя за поданням прокурора вже скасовувала рішення сесії щодо підвищення статусу російської мови, місцеві депутати вирішили наступити на ті ж самі граблі. Поки що синців собі не набили. Бо впродовж трьох годин дискутували з приводу іншого питання — у який спосіб розподіляти портфелі?
Народження сталевого монстра
Цього тижня стане остаточно відомо, чи відбудеться «угода століття» — об'єднання двох найбільших у світі сталеливарних компаній — «Арселор» і «Міттал стіл» — у єдину гігантську структуру, яка буде беззаперечним світовим лідером металургійної промисловості. Цього дня рада акціонерів європейської компанії вирішить, чи приставати на об'єднавчу пропозицію індійського мільярдера Лакшмі Міттала. Напередодні рада директорів «Арселору», який виробляє метал для кожного другого автомобіля в Європі, рекомендувала своїм акціонерам погодитися на умови «Міттал стіл». Хоча цей металургійний серіал усім уже вельми набрид, але, за великим рахунком, навряд чи росіяни з «Сєвєрсталі» (а саме вони не так давно нібито схиляли «Арселор» на свій бік) завадять злиттю люксембурзької марки з індусами. Якщо так, Лакшмі Міттал отримає 43 відсотки акцій «Арселору» й три місця в об'єднаній раді директорів, «Арселору» відійде чотири крісла. При цьому головою ради «Арселор-Міттал» стане нинішній глава ради люксембуржців Джозеф Кінш.