Повiдбивати вандалам руки

Всесвітньо відомий Уманський національний дендропарк «Софіївка» переживає нашестя вандалів. Днями від них постраждали статуї Венери–купальниці та Меркурія. «Вранці ми з охороною робили обхід території, а коли поверталися назад, то у Венери вже було відбито голову та руку», — обурюється в розмові з «УМ» директор «Софіївки» Іван Косенко. Іван Семенович 30 років очолює дендропарк і каже, що вандали були й раніше. Але тоді вони дошкуляли тим, що обписували різними фразами грот Аполлона в парку. Цього року, на диво, традиційних написів там немає. Зате почалися напади на скульптури. Того ж Меркурія теж розбили. Із цією статуєю це трапляється вже втретє.

«Наколотi» й рудi, але не апельсини

«Наколотi» й рудi, але не апельсини

У чотирьох районах завершено вакцинацію диких м’ясоїдних тварин, зокрема лисиць, від сказу. Востаннє таке щеплення проводили два роки тому. «Вакцинація організована Державним комітетом ветеринарної медицини коштом державного бюджету в тих областях, котрі межують iз Росією, зокрема в Луганській, Донецькій, Полтавській. А на Черкащині — у тих районах, що розташовані понад Дніпром на Лівому березі — Драбівському, Чорнобаївському, Золотоніському та частково Канівському», — розповів «УМ» Віктор Маламуж, заступник начальника Головного управління ветеринарної медицини в Черкаській області.

Симоненко на вулиці Леніна

Симоненко на вулиці Леніна

Пам’ятник поету Василю Симоненку в Черкасах таки відкрили. Навіть достроково: обіцяли в грудні, а встановили минулої середи на вулиці Леніна. Монумент багатостраждальний, бо за останні 20 років Черкащина прагнула відкрити його не раз, про що «УМ» розповідала. Зібрали навіть мільйон гривень. Більше того, гіпсовий монумент, де поет на себе геть не схожий, встановлювали навпроти редакції «Черкаського краю», в якій Симоненко працював журналістом. Та простояв він недовго — зняли.

Багаття в льоху

У місті Сміла на Черкащині 59–річна мешканка покінчила з життям у страшний спосіб. «Схоже, аби звести рахунки з життям, жінка ретельно все продумала. Близько шостої ранку, поки її сім’я ще спала, щоб не було чути криків від болю, вона спустилася до льоху, облила себе бензином і підпалила», — повідомили «УМ» у прес–службі Головного управління МНС у Черкаській області.

Помирають, а чому — невідомо

На Черкащині в селі Косари Кам’янського району в сім’ї Світлани Совко померли близнята. Малюкам було трохи більше місяця. Трьома тижнями раніше померла чотиримісячна дитина і в тамтешньої жительки Галини Денисенко. Усі троє дітей вигодовувалися штучними сумішами. «Такого жаху в нашому селі ніколи ще не було, щоб аж троє немовлят померли. У Світлани Совко один малюк помер вдома, а інший — в лікарні у Кам’янці», — розповів «УМ» сільський голова Косар Василь Воропай.

Посуха йде від Дніпра

Надзвичайна подія сталася біля водозабору Черкаського водоканалу в районі села Свидівок Черкаського району. За останні чотири дні води Дніпра змили тут 50 метрів берегової смуги і незабаром можуть дістатися до самої водозабірної станції. Тож обласному центру загрожує обезводнення, адже більше 300 тисяч черкащан споживають живильну вологу саме з цього водозабору. За словами директора комунального підприємства «Черкасиводоканал» Сергія Овчаренка, «є побоювання, що фарватер Дніпра зміщується саме в той бік, де розташована водозабірна станція, адже вода розмиває берегову смугу досить швидко».

Дешева пляшка

Коли на Черкащині в продажу з’явилася горілка по 9—10 гривень за півлітра, працівники УБОЗ одразу зацікавилися її виробником. І з’ясували, що забезпечують Шевченків край дешевим пійлом «добрі» сусіди — лікеро–горілчаний завод із міста Олександрія Кіровоградської області.

І переможці стануть переможеними?

Із позовом до суду звернувся голова черкаської обласної організації партії «Наша Україна» Олександр Черевко. Екс–«губернатор», який був кандидатом у депутати облради, оскаржує в окружному адміністративному суді результати виборів на своїй малій батьківщині — у Звенигородському одномандатному мажоритарному окрузі №8.

Борони проти більшовиків

Борони проти більшовиків

Героям установили пам’ятник у центрі села Легедзине. Монумент, автором якого є черкаський скульптор Микола Теліженко, виготовлений у вигляді рушників, складених хрест–навхрест. На кожному з них викарбувані символи епохи становлення України — трипілля, козацька доба, початок минулого століття. Біля пам’ятника, висота якого сягає 2,5 метра, поставили чотири борони — аби теперішнє покоління ніколи не забувало про героїчне повстання своїх земляків 90 років тому.

Богдан на шаблі

Богдан на шаблі

У селі Іркліїв Чорнобаївського району на центральній площі відтепер височить пам’ятник українському гетьманові Богдану Хмельницькому. Монумент досить оригінальний. Черкаський митець Іван Лавріненко зобразив воєводу на коні, а самого коня встановив на кінці великої шаблі.