Зоряне небо Старицького

Зоряне небо Старицького

У село Кліщинці, що в Чорнобаївському районі на Черкащині, «УМ» привів ювілей. Саме там 170 років тому — 14 грудня 1840 року — народився український поет, драматург, прозаїк, театральний та культурний діяч Михайло Старицький. У Кліщинцях 30 років діє його музей, де ми й побували напередодні ювілейних заходів.

«Сорочка» для таксиста

Резонансний злочин, який стався на трасі Черкаси — Сміла, міліції вдалося розкрити за дві доби. Неподалік кафе «Журавель» о третій годині ночі небайдужі водії знайшли непритомного молодого чоловіка, в якого юшила кров iз шиї. Люди рушниками зупинили кровотечу та викликали «швидку», котра доправила його до Смілянської райлікарні. Їхня небайдужість урятувала життя хлопцю, адже він був тяжко поранений у сонну артерію та груди.

Провінційний зоосад

Провінційний зоосад

На відміну від Київського зоопарку, який європейські захисники тварин називають «тюрмою для тварин», у провінційному Черкаському чотирилапі вихованці живуть у комфорті та затишку. Так було не завжди. Ситуація на краще змінилася в останні три роки. Тепер у цьому зоопарку мешкає 240 видів тварин. Бурі ведмеді тут успішно заводять потомство, кенгуру мають сучасні «апартаменти», а папугам будують нове житло. «УМ» вирішила дізнатися, як із занедбаного провінційного звіринця вдалося зробити сучасний зоосад, не маючи таких можливостей і грошей, як у столиці…

Три ялинки і китайська яблуня

Як і минулого року, черкащани першими в Україні встановили на театральній площі обласного центру новорічну ялинку. Разом iз малечею відкрили її і водили хороводи більше півсотні Дiдiв Морозiв. З нагоди відкриття діти подивилися розважальний виступ театру пневмофігур, неймовірної краси лазерне шоу та святковий феєрверк.

У Дніпра в полоні

У Дніпра в полоні

Не інакше як у сорочці народився 36–річний мешканець Черкас Валерій Герасименко. В лютий мороз він вижив після того, як 16 годин просидів у крижаній воді Кременчуцького водосховища. Рибалку звільнили з дніпровського полону черкаські рятувальники, які безупинно прочісували безмежну водну гладь з 17–ї години вечора до 9–ї ранку.

Удар у спину

«Серед ночі в Драбівську райлікарню подзвонила стривожена жінка й повідомила, що в одному з темних провулків на узбіччі дороги вона побачила непритомного закривавленого чоловіка», — розповіли «УМ» у прес–службі обласної міліції. Медики «швидкої допомоги» справді знайшли там постраждалого — 53–річного місцевого жителя — й доставили його до лікарні з численними забоями тіла та голови, зі струсом мозку та переламаним носом.

Де пальто?

Незвичайна історія сталася в дитячому садку № 34 у Черкасах. Коли батьки прийшли по своїх дітей й повідчиняли шафи, аби їх одягти, то не знайшли там ні пальт, ні курток, ні шапок. На запитання, куди зник одяг, ошелешені няні та виховательки тільки руками розводили й казали: мовляв, нічого не розуміємо.

«Білий Лотос» на черкаських пагорбах

«Білий Лотос» на черкаських пагорбах

Щонеділі в Черкасах проходить унікальна екскурсія, пiд час якої можна долучитися до філософії буддизму. Аби потрапити в єдиний у Європі буддiйський храм «Білий лотос», охочi опівдні збираються на дніпровських пагорбах на узвозі Івана Франка, 4. Цей храм, висота якого сягає трьох поверхів, почали будувати в Черкасах двадцять років тому. Архітектором споруди став голова місцевої буддiйської громади Володимир Скубаєв, якого в Черкасах називають Учителем. У 70–х роках минулого століття він, молодий черкаський філолог, здiйснив шестирічне паломництво та навчання в Лаосі. А коли повернувся до Черкас, почав зводити храм.

Замість Ломоносова — Данило Нарбут

У Черкасах своє засідання провела топонімічна комісія міськвиконкому. І винесла ухвалу — 30 черкаських вулиць мають нарешті отримати нові назви. Вирішено повернути та відродити стародавні назви вулиць обласного центру, що зникли в місті над Дніпром, коли до влади прийшли більшовики.

Стебнівське диво

Стебнівське диво

До села Стебне Звенигородського району Черкаської області цими днями валом iдуть паломники. Кілька днів тому за триста метрiв вiд населеного пункту, на зрізаній гілці старого осокора, в яку влучила блискавка, проявився образ святого на повний зріст. Тож тепер сюди по зцілення їдуть люди не лише із сіл цього району та області, а й iз сусідніх Кіровоградщини та Київщини. «Обриси святого краще видно у світлі фар або на фото. Дехто переконаний, що це Микола Угодник, ще хтось каже — Божа Матір», — розповів «УМ» сільський голова села Стебне Василь Піддубний.