Соціалістичний «шлагбаум» піднято
У понеділок голова Полтавської облдержадміністрації Валерій Асадчев нарешті представив керівному активу області свого першого заступника — Івана Близнюка. І це при тому, що саме таке працевлаштування лідера «нашоукраїнців» краю Президент Віктор Ющенко схвалював іще... півтора року тому, власне, одразу після перемоги Помаранчевої революції. Категорично проти Близнюка був налаштований тодішній «губернатор»-соціаліст Степан Бульба, котрий поставив питання руба: або він, або я... Своєю «правою рукою» Степан Степанович бачив тільки однопартійця, улюбленця Олександра Мороза Віктора Іноземцева. Головною перевагою останнього видавалося те, що він майже все свідоме життя «терся» у кабінетах минулої влади. Зрештою, команда однодумців із соціалістичного «гнізда» — то святе. З огляду на це пана Іноземцева торiк таки затвердили на посаді першого заступника голови облдержадміністрації.
Начальник маяка «маякнув» Путіну
Юрій Лещенко, керівник розташованого на Південному березі Криму маяка «Сарич», який досі використовується гідрографічною службою Чорноморського флоту, звернувся з відкритим листом до президента Росії Володимира Путіна. Як відомо, «Сарич» уже не раз ставав точкою протистояння між українськими патріотами та «чорнофлотцями», котрі, попри всі закони та право, не збираються відступити з маяка і повернути його законному власнику — державі Україна.
НОВИНИ ПЛЮС
Літо — час консервації
До «часу ікс», який настане 25 липня (коли спливає двомісячний термін з того часу, як уряд Юрія Єханурова склав свої повноваження перед новообраною Верховною Радою), лишається менше тижня. Якщо нового уряду до наступного вівторка не буде — в Президента з'явиться можливість розпустити Верховну Раду. Тож «дедлайн» наближається, натомість активності, яку в цих умовах мали б демонструвати прибічники нових виборів ВР, не видно.
Союз вужа і їжака
Церемонія вінчання Партії регіонів, СПУ та КПУ сягає свого апогею — формування уряду. Заповнення кадрових ніш в олігархічно-лівацькій конструкції обіцяє бути неабияким видовищем, зважаючи на різношерстість перелічених політичних сил і їхню попередню історію. З лідером коаліції — а таким є Прем'єр-міністр — КПРС уже визначилася, навіть двічі: це Віктор Янукович, ватажок найчисельнішої парламентської фракції. Його кандидатуру більшовики вкотре підтримали на вчорашніх зборах «антикризової» коаліції.
Коли догана — в радість...
«Я дуже поважаю журналістів усіх, із задоволенням ціную вас, святкую і радію. Є керівництво, і воно все доповість, а я з вами солідарний. Поки існує блокада щодо кандидатури Калашникова... Я все виклав в офіційній заяві, я не можу просто зараз порушувати вашу солідарність... і не коментую жодного питання», — так нардеп Олег Калашников відреагував на пресу одразу після того, як у понеділок ввечері політрада Партії регіонів винесла йому сувору догану за побиття журналістів телеканалу СТБ.
Бо болить йому Україна...
От що значить — любов до України й відчуття її власним серцем за тисячі кілометрів! Майстер спорту з альпінізму, лідер Української народної партії Юрій Костенко, дізнавшись про напружену ситуацію в Україні, перервав відпустку в Гімалаях. Про це повідомляє прес-служба УНП.
Опозиція, коаліція і здоровий глузд
«Здоровий глузд переміг і тепер почнеться нормальна робота». Так тішилися представники фракції Партії регіонів (у даному випадку — в особі Тараса Чорновола), підсумовуючи події вчорашнього парламентського дня, точніше, його першої половини. «Вихід на конструктивізм» на ранковому засіданні таки справді відбувся. По-перше, фракції Блоку Тимошенко та «Нашої України», які раніше категорично відмовлялися подавати свої кандидатури в парламентські комітети, нарешті це таки зробили. А по-друге, «Наша Україна» наразі припинила метання й визначилася зі своїм статусом: перейшла в опозицію. Причому, що характерно, заяву про це офіційне рішення оголосив Анатолій Кінах, якого раніше підозрювали в прагненні влитися у «широку» коаліцію з «Регіонами».
В СБУ менше таємниць
Учора на Володимирській, 33 звітували главі держави про свою роботу на підсумковій колегії за результатами першого півріччя. Керівництво спецслужби із задоволенням «крило цифір'ю» — тут тобі й 88 розкритих з початку року проявів терористичного характеру, й викриття більш як 500 злочинів у сфері службової діяльності чиновників, порушення 70 «корупційних» справ, й повернення до бюджету коштів і цінностей на суму понад 1,3 мільярда гривень тощо. Про неприємне — оцінку діяльності СБУ на чолі з Дріжчаним на сторінках «України молодої» у серії публікацій під назвою «Служба безпеки УРКаїни», основаних на базі численних документів та правдивих джерел, — воліли не говорити. Щоб не псувати комусь настрій. А дарма...