Хочемо діалогу, а не радянських традицій

Президія Академії наук вищої школи України оголосила бойкот ІІІ З’їзду освітян і закликає всі громадські організації освітян і науковців приєднатися до цього кроку відчаю. Адже захід, призначений на 28 жовтня, навряд чи перетвориться на змістовну дискусію — забюрократизоване міністерство не готове до реального діалогу з громадськістю.

За козла відповісте! Якщо знайдемо

За тиждень до федеральних виборів у Швейцарії поліція розшукує цапа Цоттеля — талісмана Швейцарської національної партії (SVP). Є підозра, що тварину поцупили політичні супротивники SVP — ліві, аби насолити націоналістам перед виборами, позбавити їх «фарту» абощо.

Одруження по–європейськи, розлучення по–російськи

Криза об’єднує. Наші співвітчизники стали більше одружуватися і менше розлучатися. Так, за даними Державної реєстраційної служби, за дев’ять місяців цього року на весільний рушничок стали 189818 пар, а за весь минулий рік — лише на півтори тисячі більше. За цей же період 2011 року розірвали шлюб 39089 пар, що не становить і половини розлучень, зареєстрованих упродовж усього минулого року (88337). Найбільше весіль українці грали в третьому кварталі року, тобто в розпал літа. А ще статисти помітили, що на Західній Україні подружжя рідше розривають шлюб, ніж у решті регіонів.

Америка–захисниця

Своє 45–річчя колишній майор Держохорони Микола Мельниченко вчора відзначав у США. Як і 2000 року, Микола змушений тікати від слідства і Президента.

Нагадаємо, в четвер Генеральний прокурор Віктор Пшонка повідомив про те, що екс–майор оголошений у розшук ще з 23 вересня. Розслідуванням справи Мельниченка займається СБУ. Призвідника «касетного скандалу» 2000 року, який робив диктофонні записи в кабінеті Президента Кучми, обвинувачують у розголошенні державної таємниці, перевищенні службових повноважень та використанні підроблених документів.

Десь в урочищі Гурби...

Десь в урочищі Гурби...

На Рівненщині, в урочищі Гурби, де у 1944 році відбувся один iз найбільших боїв між військами НКВС та УПА, завершилося будівництво криївки. Ініціював створення підземного укриття в цьому історичному місці та профінансував його будівництво народний депутат від «Нашої України» Віктор Матчук. Як вiн сам розповів, будівництво криївки розпочали цьогоріч після вшанування загиблих під Гурбами, яке традиційно відбувається на третій день після Великодня — саме тоді 67 років тому стався бій між УПА та НКВС. «Ми відшукали креслення реальних криївок УПА тих часів і за ними збудували це укриття», — каже Віктор Матчук.

Муж і жона — одна сатана

Муж і жона — одна сатана

Французькі соціалісти обрали кандидата на вибори, який, швидше за все, стане головним опонентом чинного глави держави Ніколя Саркозі на президентських виборах наступного року. Раніше найбільші шанси посунути правого Сарко з посади мав екс–голова Міжнародного валютного фонду Домінік Стросс–Кан. Проте після скандалу з нібито спробою зґвалтувати покоївку нью–йоркського готелю «Софітель» на його політичній кар’єрі можна поставити хрест. І щоб обрати достойну заміну харизматичному Домініку, Соціалістична партія вперше провела масштабні праймеріз — попередні вибори кандидата, в яких узяли участь не лише члени партії, а й усі охочі прихильники цієї політичної сили.

Хотіли Уолл-стріт, а захопили увесь світ

Хотіли Уолл-стріт, а захопили увесь світ

За те, щоб покласти на рахунок свої ж, зароблені потом і кров’ю, гроші, банк вимагає комісію. Зняти з банкомата — знову комісія. Переказати на рахунок хворої матері чи дитині, що навчається в іншому місці, — плати. Отримав кредит? Будь готовий до того, що, можливо, все подальше життя доведеться гарувати лише для того, щоб бути в змозі погашувати відсотки. А жити ж коли?!

СІЗО дає відгули?

Можливо, луганське СІЗО практикує «відгули» на свята для своїх дисциплінованих «підопічних»? Як інакше пояснити факт, помічений тамтешнім правозахисником Костянтином Реуцьким на Покрову: затриманий міліцією екс–депутат Луганської міськради Роман Ландік гуляв вулицями рідного міста в той час, коли мусив сидіти в СІЗО? «Бачив його ввечері 14 жовтня, на початку сьомої, він неспішно йшов до обласної прокуратури. Виглядав веселим і відпочилим. Не здивуюся, якщо для ландиків у нашому СІЗО існує такий собі «денний стаціонар», — цитує Реуцького сайт «Lugansk. Медіа.стиль».

Втихомирення батальйону «Нахтігаль»

Рішення Нежухівської сільради від 10 жовтня про перейменування вулиці Миру в селі Райлів Стрийського району на вулицю Воїнів батальйону «Нахтігаль» не буде втілено у життя. Голова означеної сільради Михайло Яхван наклав вето на це рішення. Очевидно, рукою пана голови водила велика дипломатія, адже звістка про увіковічення батальйону «Нахтігаль» у назві однієї з вулиць Райліва викликала значний спротив у багатьох політичних сил країни та обурення Росії. Слід сказати, що й не всі мешканці вулиці у захваті від пропонованих змін.

Повстаньте, гнані і голодні!..

Учора Федерація профспілок України відзначила Міжнародний день боротьби з бідністю, скликавши масову акцію протесту в центрі Києва. Близько десяти тисяч її учасників — таку кількість нарахували самі організатори — пройшли від майдану Незалежності до будівлі Кабінету Міністрів України.