Кінці з кінцями

Кінці з кінцями

Навіть вибори не змогли притлумити інтерес публіки до судового процесу над колишнім співробітником міліції В'ячеславом Синенком, що триває в Донецьку. Екс-правоохоронця, зокрема, звинувачують в організації вибуху на стадіоні «Шахтар», який у 1995 році забрав життя президента місцевого футбольного клубу Ахатя Брагіна. Вже на першому засіданні обласного апеляційного суду, як повідомляла «УМ», відповідач зробив сенсаційну заяву, звинувативши у замаху на своє життя відомого підприємця, одного з лiдерiв Партії регіонів Ріната Ахметова. Пізніше Синенко почав стверджувати також, що «ліквідацію» Брагіна провели зовсім не ті люди, яких офіційно названо винними (а декого навіть засуджено) за той кривавий злочин.
Але й надалі сюрпризи від нинішнього майора донецької міліції не скінчилися. У судовій залі Синенко заявляє: відомий журналіст Ігор Александров заїжджав до нього в лікарню влітку 1998 року, коли звільнений iз правоохоронних органiв оперативник потрапив у центрі міста під автоматні черги кілерів. Мовляв, розуміючи, що з лікарняної палати, у разі повторення спроби замовного вбивства, йому пряма дорога до моргу, Синенко передав оглядачу незалежного телеканалу незаперечні докази зрощення донецької влади з найбрутальнішими представниками місцевої кримінальної «братви». Саме ці матеріали Александров нібито планував використати в підсумковій програмі свого циклу викривальних репортажів, та не встиг.

Мільйонер iз порожніми кишенями

Мільйонер iз порожніми кишенями

До міліції зателефонували з ринку «Привокзальний» і повідомили, що в торговельних точках почали з'являтися фальшиві п'ятигривневі купюри. Перший же виїзд на місце слідчо-оперативної групи дав результати — торговці вказали на двох підозрілих хлопчаків, які останнім часом крутилися на ринку і купували продукти. А тут, на своє нещастя, нагодились і самі «герої» — два одинадцятикласники, в одного з яких вилучили сім фальшивок. На допиті хлопці не відпирались і розповіли, що «п'ятірки» їм давала знайома, пообіцявши 20 відсотків від виручки. Коли оперативники нагрянули на квартиру вісімнадцятирічної вінничанки, то там знайшлося ще 99 свіжих «п'ятірок», а також комп'ютерна дискета з відповідним макетом. Дівчина видала наступного спільника — шістнадцятирічного студента технікуму, який у вільний від навчання час підробляв друком «бабок» на кольоровому принтері. На вінчестері його системного блоку виявили той самий макет грошей. Перший пакет замовлення становив 250 штук.

Замах на репутацію Шуби

Про резонансний замах на голову наглядової ради компанії «Славутич-капітал» Геннадія Корбана, що стався за тиждень до виборів, «УМ» детально повідомляла. Нагадаємо, що постраждав лише охоронець бізнесмена і кандидата в депутати облради за списком блоку «Наша Україна», а сам пан Корбан лишився неушкодженим. Проте пристрасті довкола цього НП не вщухають. Насамперед з огляду на значимість постаті Геннадія Корбана, більшою або меншою мірою причетного буквально до всіх корпоративних конфліктів як на теренах Дніпропетровщини, так і за її межами. Це війни за Південний та Центральний гірничо-збагачувальний комбінати в Кривому Розі, Нікопольський завод феросплавів, металургійний завод імені Петровського у Дніпропетровську, «Дніпроспецсталь» у Запоріжжі, «Зорю-Машпроект» у Миколаєві, низку обленерго та інші об'єкти.

Діду, де пенсія?

Цілу ніч троє злочинців тероризували одне з сіл Кіровоградщини. Вривалися до будинків самотніх пенсіонерів і, погрожуючи ножами, забирали останні гроші у стареньких... Як повідомили «УМ» у Центрі громадських зв'язків обласної міліції, спочатку було встановлено особу 17-річного заводія. Незважаючи на юний вік, той уже мав судимість за крадіжку та грабіж. Невдовзі правоохоронці затримали і двох його спільників — 15-річних кіровоградців.

Черкащину заполонив трамадол

Недавно в Черкасах біля трикотажної фабрики правоохоронці затримали двох торговців трамадолом та дев’ятьох підлітків, які його купували. Як повідомив «УМ» начальник відділу боротьби з незаконним обігом наркотиків УМВС у Черкаській області Микола Бровченко, розповсюдження трамадолу на Черкащині набуває нині загрозливих масштабів і вже через кілька років підлітки, котрі ковтають ці пігулки, запиваючи їх пивом, масово поповнять ряди наркоманів.

Зняття «причини» по-черкаськи

У Черкасах почастішали випадки «зняття причини (порчі)» з людей за гроші, прикраси та інші цінні речі. Як повідомила «УМ» працівниця прес-служби облуправління міліції Анжела Іванова, зазвичай жертвами таких шахраїв стають жінки. Суми, які виманюють останні у довірливих громадянок, становлять від 100 до 3000 гривень. Але трапляються випадки, говорить пані Анжела, коли черкащанок «розводили» на ще більші гроші.

«Меснику» потрібна зброя...

«Меснику» потрібна зброя...

Прокуратура Чернігівщини направила до суду кримінальну справу щодо вбивці охоронця Чернігівського художнього музею, яка стала досить резонансною у місті. Півроку тому 59-річний чернігівчанин, озброєний саморобним вогнепальним пристроєм та кухонним ножем, напав на охоронця музею. Поранивши вільнонайманого службовця відділу Державної служби охорони із самостріла, який «скинув» на місці, почав вимахувати ножем. Поранений охоронець спромігся відбити напад, а поява інших співробітників музею, якi вибігли з робочих кабінетів на звук пострілу, остаточно вирішила результат поєдинку. Нападник утік.

Звідки мільйони, пане Пінчук?

Генпрокуратура порушила кримінальну справу, у рамках якої проводиться розслідування збутової політики і постачання ВАТ «Нікопольський завод феросплавів» у 2003—2005 роках. Перш за все на заводі, назва якого останній рік не зникає з кримінальних хронік багатьох ЗМІ, слідчі з Різницької розслідують діяльність підконтрольних олігарху Віктору Пінчуку компаній Steelex і Travis, які заробили торік на продажу нікопольських феросплавів 450 мільйонів «зелених», повідомляють джерела газети «Комерсант-Україна».

Блок «СІЗО»

Блок «СІЗО»

Авторські права на назву цього матеріалу по праву належать Юрію Луценку. Цим словосполученням мiнiстр влучно узагальнив криміналітет, який рветься до влади в радах різних рівнів, щоб отримати недоторканність. Про роз'яснювальну роботу МВС серед виборців та численні судові позови незадоволених фігурантів «списків Луценка» «УМ» неодноразово писала, але в даній публікації йдеться не про це. І не про тих кандидатів у депутати, які, за даними МВС, належать до кримінальних «бригад», хоча жодного разу й не «погоріли» на скоєних злочинах. Одна справа знати i підозрювати, а інша — довести й покарати. Але про судимих, обвинувачуваних i підозрюваних у скоєних злочинах, а також про тих кандидатів, які перебувають у розшуку, в МВС повідомляли достатньо, а результати перевірки виборчих списків міліцейське відомство ще в лютому направило до ЦВК. Але більшість учасників виборчих перегонів не перейнялася очищенням власних лав (а може, й не бажала?). За два дні до голосування списки ще «кишать» людьми із заплямованою репутацією.

«Дідівщина» йде в минуле

«Дідівщина» йде в минуле

Проблеми з дисципліною та алкоголізм усе ще залишаються відчутними для українського війська. А раз так, то недалеко й до криміналу та самогубств серед військових. Аналізуючи стан військової дисципліни і правопорядку в Збройних силах, а також заходи щодо профілактики правопорушень серед військовослужбовців, начальник Військової служби правопорядку в ЗСУ, генерал-майор Сергій Глєбов оприлюднив досить цікаві дані, і слід визнати, що ледь не вперше військові говорять про це відкрито.