Піщаний кримінал на Донузлаві

У Криму затримано директора Євпаторійського морського торгового порту Олександра Котельникова — відбулося воно тишком–нишком. І тільки кілька днів потому в прес–службі прокуратури медійникам цей факт підтвердили. Мовляв, проти Котельникова Сакська міжрайонна прокуратура порушила кримінальну справу за двома статтями Кримінального кодексу — зловживання службовим становим і порушення порядку ведення господарської діяльності. Щодо останнього, то, як пояснила «УМ» прес–секретар кримської прокуратури Наталя Бояркіна, йдеться по добування піску на озері Донузлав. Ця «суміжна» діяльність тамтешніх портовиків, за деякими даними, приносить їм аж 80% усіх доходів. На сьогодні морпорт є головним постачальником цієї ходової сировини на ринку будматеріалів півострова.

Прогулянка очима амфібії

Прогулянка очима амфібії

Група ентузіастів із Кам’янця–Подільського розробила в місті новий атракціон — екскурсію на військовій розвідувальній машині. Автори запевняють, що це перший в Україні бойовий всюдихід, який використовується для туризму. Агрегат БРДМ–2 переробили під мирні цілі (тепер він зареєстрований як трактор) і пофарбували у веселий жовтий колір. Основна ідея — показати Кам’янець із нового ракурсу. Маршрути машини–амфібії охоплюють стежки каньйону річки Смотрич, при чому частину шляху всюдихід долає водою. Кореспонденту «УМ» вдалося спробувати цей атракціон: найбільше вражень залишає якраз проходження річкою.

Донбас мілітаризується

У Донецьку посиленими темпами готуються до Дня Перемоги — очищають від бруду парки і сквери, прибирають дороги й тротуари. А ще озброюються... Меморіал «Твоїм визволителям, Донбасе» до чергового свята добряче поповнив свій технічний парк: на цьому історичному місці встановлено три танки та дві протитанкові гармати. Танк Т–34 «переїхав» на нове місце дислокації, залишивши без «прикриття» Донецький краєзнавчий музей: ще одну машину Т–34–85, яка брала участь у воєнних діях, починаючи з 1943 року, передали місту таємничі меценати. Третій танк Т–54 прибув на постійне місцеперебування з харківського заводу імені Малишева.

Грабунок чи відповідь на критику?

Підприємець Любов Соцька, директор приватного підприємства «Укрекопроект», і досі не може оговтатись. На жінку напали 20 квітня в місті Васильків, що на Київщині, близько десятої вечора. У цей час вона якраз поверталася додому на власному автомобілі. Як розповіла «УМ» пані Любов, на під’їзді до будинку попри те, що вулиця не освітлювалася, зуміла помітити машину, яку начебто вже десь бачила. У цей момент до її автівки підійшов незнайомий чоловік і, вибивши скло, вихопив у неї сумку, в якій були документи, кредитні картки та гроші. Щоб забрати втрачені речі, Любов Євгенівна наважилася вийти з авто, але в цей момент пролунав постріл у повітря.

Захист — у прямокутнику

Захист — у прямокутнику

Будівництво нового саркофага над зруйнованим блоком Чорнобильської атомної електростанції вже не перший рік переноситься. Це пояснюється різними причинами. Одна з них — сумніви вчених щодо прийнятності будівництва саркофага у вигляді арки. Фахівці вказують і на відсутність технічних засобів для виконання запропонованого проекту, і на непридатність матеріалів для створення поверхні арочної конструкції, що не може гарантувати в подальшому надійного захисту людей та довкілля від радіаційного випромінювання.

Озеро замість кар’єру

Озеро замість кар’єру

У Дніпропетровську вперше пікетували облдержадміністрацію відтоді, як тут з’явилося нове, «регіональне», керівництво. Акцію протесту приурочили до Дня землі. Організатором заходу стала екологічна організація «Голос природи». Як пояснив її виконавчий директор Євген Колішевський, головна мета акції — ініціювання робочої наради для обговорення і вироблення плану дій, спрямованих на поліпшення екологічного стану Єлизаветського озера, більш відомого для місцевих мешканців як Голубе. Ця штучна водойма з’явилася у 70–х роках минулого століття на місці піщаного кар’єру і має площу водного дзеркала 240 гектарів. Відтоді тут сформувалася власна флора і фауна.

Мерія у полотні

Мерія у полотні

Мер Кременчука Микола Глухов з’явився на своєму робочому місці у вишитій сорочці ручної роботи, яку свого часу подарував йому один із місцевих майстрів. У такий спосіб він не лише словом, а й «ділом» підтримав акцію українського студентства «День української вишиванки». Напередодні на апаратній нараді у міськ­виконкомі очільник наддніпрянського міста закликав долучитися до згаданої акції своїх підлеглих. Мотивувалася така пропозиція необхідністю «привернути увагу громадськості до вшанування національних символів і традицій українського народу». І хоча в зросійщеному Кременчуці, який називають індустріальною столицею Полтавщини, далеко не кожен чиновник може похвалитися такою «патріотичною» сорочкою, частина з них охоче відгукнулася на заклик шефа.

Спи спокійно, Мурзику!

Спи спокійно, Мурзику!

Через відсутність санкціонованого кладовища для тварин кіровоградці ховають своїх померлих улюбленців на Фортечних валах — пам’ятці історичного, культурного та фортифікаційного значення. Колись саме з будівництва фортеці святої Єлисавети почалася історія сучасного Кіровограда. Сьогодні на залишках споруди — Фортечних валах — знаходиться меморіал Слави, присвячений воїнам Другої світової, а кілька років тому тут установлено й пам’ятний хрест жертвам Голодомору.

Перед стартом для «Альоші» і сто тисяч — гроші!

«Євробачення»–2010, пісня Sweet People і Запоріжжя — три ланки одного логічного ланцюжка, вважає голова Запорізької ОДА Борис Петров. І не тільки тому, що в Осло її виконає запоріжанка Олена Кучер: «Пісня, з якою конкурсантка від України, наша Alyosha, виступить на «Євробаченні», порушує проблему екології — одну з найгостріших для запорізького регіону, — акцентував очільник області на прес–конференції, проведеній днями за участі співачки. І додав, що зустрічався з батьками Олени. — Я подякував Олександру і Людмилі Кучер за виховання доньки, яка своїм голосом уже прославила Запоріжжя. Певен, що бізнесмени краю підтримають талановиту землячку на шляху до її успіху у столиці Норвегії».