Роздягнені захисники

Верховний суд Об’єднаного Королівства дозволив адвокатам відмовитися від одягання перук та мантій під час судових засідань. Як повідомляє ІТАР–ТАКС, цього тижня глава вищої судової інстанції Великої Британії лорд Ніколас Філіпс роз­тлумачив: відтепер юристи мають право «обходитися без окремих чи всіх елементів традиційних судових шатiв».

«Мануельна» ерудиція

«Мануельна» ерудиція

Є такий жарт: «було в батька троє синів; двоє розумних, а третій — футболіст». Але воротар мюнхенської «Баварії» і збірної Німеччини Мануель Нойєр засвідчив, що й відомі футболісти бувають інтелектуалами. 25–річний спортсмен виграв 500 тис. євро в німецькому аналогу телевікторини «Перший мільйон».

Смак пам’яті

Близько 100 українських сіл у різних куточках України випечуть обрядові хліби, що будуть представлені на Всеукраїнській поминальній виставці в Музеї Івана Гончара.

Гуляй, студенте, поки молодий

Наприкінці минулого тижня, 17 листопада, українські спудеї відзначали своє «професійне» свято — Міжнародний день студента. Хтось укотре попрямував до фешенебельного нічного клубу, ще хтось надав перевагу тихому способу святкування. Вкластися в один день вдалося небагатьом, тож гуляння затяглися аж до вечора неділі.

Народне «фе» для ВВП

Від Володимира Путіна, який з новими силами збирається повернутися на посаду президента, вже втомилися навіть терплячі росіяни. Як свідчать дані соціологічного опитування, оприлюднені днями «Левада–центром», близько 25% громадян Росії визнають: у країні існує культ особи. Коли 2006 року ВВП вирушав «у відпустку» — у прем’єрське крісло, таких було лише 10%. Наявність культу Путіна тоді заперечували 57% росіян, а нині — лише 33%.

Знову Янукович, і знову «йолка»

Оксюморон: Київський окружний адмінсуд заборонив святкування офіційного дер­жавного свята — Дня СВОБОДИ. Рішення щодо зборів громадськості 22 листопада на майдані Незалежності в Києві судді ухвалили минулої п’ятниці. Про це повідомили пресі в «Коаліції учасників Помаранчевої революції», яка й подавала заявку на проведення акції.

Інвестиція у список

Блок Юлії Тимошенко відомий умінням прихищати різноманітних перебіжчиків. Свого часу до БЮТ із меркантильних міркувань приєдналося багато «кучмістів» на кшталт Богдана Губського, пізніше вони в статусі «тушок» уклякли перед Януковичем. Днями про намір увійти у список Тимошенко на виборах заявив народний депутат від «НУНС» Олександр Третьяков. «Я допомагав БЮТ фінансово... Я більше схильний до того, що допомагатиму, буду йти й обиратися від БЮТ», — сказав Третьяков в інтерв’ю ТВі.

Єврокомісії радять заохотити Київ

Комітет Європейського парламенту із закордонних справ радить Раді ЄС, Єврокомісії та Європейській службі зовнішніх дій якнайшвидше завершити всі процедури щодо угоди про асоціацію з Україною. У проекті резолюції, ухваленій учора на засіданні комітету, зокрема, рекомендовано парафувати угоду про асоціацію «бажано до кінця цього року».

Гуанянi з них президенти

Тихоокеанська держава Науру, яка свого часу прославилася, визнавши незалежність Абхазії та Південної Осетії (кажуть, в обмін на допомогу в розмірі 50 мільйонів доларів від Росії), тепер вирішила посмішити світову спільноту ще й своєю внутрішньою політикою. Упродовж тижня в острівній країні з населенням 9,3 тисячі людей змінилися три президенти. Останнім і наразі чинним став екс–депутат місцевого парламенту Спрент Дабвідо, який сів у головне державне крісло 15 листопада.