Творіння американського світу. День перший

Творіння американського світу. День перший

Позавчора у Вашингтоні відгриміла велична церемонія інавгурації 44–го президента США Барака Обами, яка коштувала американським платникам податків 170 млн. доларів. Відлетів на малу батьківщину, до штату Техас, та в історію екс–президент Джордж Буш. У першому абзаці інавгураційної промови Обама подякував президенту Бушу за його служіння народу та відкритість і бажання співпраці. Але майже відразу після цього сказав, не називаючи імені: «Наша економіка була серйозно ослаблена, що є наслідком жадоби та безвідповідальності деяких осіб, але також є нашою колективною поразкою, яка проявилася в нездатності робити важкі вибори і готувати народ до нових часів». Усім стало зрозуміло, що йдеться, безперечно, про Буша.

Зовсім останнє інтерв’ю

Зовсім останнє інтерв’ю

Позавчора в центрі Москви найманий убивця пострілом у потилицю застрелив відомого російського адвоката Станіслава Маркелова та завдав смертельного поранення позаштатній кореспондентці опозиційної «Нової газети» Анастасії Бабуровій, яка намагалася втрутитися і захистити адвоката. 34–річний Маркелов загинув на місці, а 25–річна студентка Бабурова померла в лікарні за кілька годин. Вбивство сталося о 14.45 біля станції метро «Кропоткінская», за два кроки від Кремля.

Барак № 44

Барак № 44

Нам, українцям, є багато чому повчитися в американців передусім політичній культурі. Як би не критикував адміністрацію президента Джорджа Буша обраний у листопаді минулого року новим, 44–м президентом США Барак Обама, він кількаразово зустрічався зі своїм попередником та політичним противником в цілком дружній і діловій атмосфері. Бо політичні та особисті розбіжності — одне, а інтереси держави — зовсім інше, це вище. Напередодні вчорашньої інавгурації Обама зробив ще один джентльменський крок — провів урочисту вечерю зі своїм головним суперником на виборах, кандидатом від Республіканської партії Джоном Маккейном.

Внесок шпигуна у культурний обмін

Внесок шпигуна у культурний обмін

Прем’єр–міністр Росії Володимир Путін минулої п’ятниці в Дрездені отримав золотий «Саксонський орден вдячності» за заслуги в галузі німецько–російського культурного обміну. Рішення Саксонії відзначити найвищим орденом цієї землі саме Путіна, якого звинувачують у порушенні прав людини та норм демократії, Німеччина зустріла з подивом і гострими коментарями в пресі. Під час балу в Дрезденській опері «Семпера», вручаючи орден, прем’єр Саксонії Станіслав Тілліх заявив: «Тепер наші країни є справжніми партнерами. Ми завдячуємо цим свободі та демократії».

Мир — згарищам і руїнам

Ізраїльська армія залишила ключові позиції у Секторі Газа та відійшла до його кордонів, повідомила вчора агенція «Франс пресс». Відтак у Газі вперше з 27 грудня запанував спокій. Це сталося після того, як у неділю ХАМАС та інші палестинські угруповання оголосили тижневе перемир’я, впродовж якого Ізраїль має вивести свої війська. ХАМАС назвав припинення вогню та початок виведення ізраїльських військ своєю «великою перемогою». Це суто пропагандистський акт, бо ізраїльтяни знекровили ХАМАС, ліквідували або взяли в полон багато його бійців. Справжня «перемога» палестинців у тому, що до Сектора Газа тепер почне надходити гуманітарна допомога, передусім харчі та ліки. Ізраїльтяни за час оперції вбили понад 1300 палестинців та приблизно 5300 поранили.

З новим роком, Америко!

З новим роком, Америко!

Сьогодні у Вашингтоні відбудеться інавгурація 44–го президента США Барака Обами. Для американців перед телевізорами і більшості учасників церемонії це буде лише пишне дійство–шоу. Але за ним стоїть велика робота зі зміни лідера за кермом найпотужнішої машини світу без її зупинки. Як відбувається зміна «водіїв» і який курс обере новий керманич?

Важке перемир’я

Важке перемир’я

Ізраїль та палестинська організація ХАМАС домовилися про перемир’я терміном на два тижні, повідомила вчора вранці ізраїльська агенція Ynet із посиланням на джерела в палестинських структурах. Перемир’я повинне набути чинності впродовж наступних 72 годин. Однією з умов є згода обох сторін на присутність у зоні конфлікту міжнародних спостерігачів. Ізраїль та ХАМАС, за деякими повідомленнями, також домовилися щодо нелегальних поставок зброї у Сектор Газа, про зняття блокади, відкриття контрольно–пропускних пунктів і проведення переговорів про терміни виведення ізраїльських військ із зони конфлікту. Окрім того, Ізраїль висунув вимогу повного припинення терористичної діяльності ХАМАСу та інших палестинських організацій та подав список з п’яти тисяч осіб, яким буде заборонено перетинати кордон Сектора з Єгиптом через КПП Рафах. Агенція Ynet повідомляє, що якщо впродовж двох тижнів перемир’я не вдасться врегулювати всі питання, то воєнні дії будуть відновлені.

Кивнув на Кіма

Кім Чен Ір призначив своїм наступником свого молодшого сина — 25–річного Кім Чжон Уна. Відповідну директиву вже відправлено у Центральний Комітет Трудової партії Кореї, повідомляє з посиланням на добре інформовані джерела південнокорейська інформагенція «Єнхап». Анонімне джерело уточнило, що указ був озвучений 8 січня.

Революція порожніх пляшок

Революція порожніх пляшок

Акція протесту проти погіршення рівня життя латишів, скликана позавчора на 17.30 на Домській площі Риги, зібрала майже 20 тисяч учасників. Ця маніфестація стала наймасовішим народним виступом із часу відновлення незалежності Латвії. Мітинг, який організували 30 громадських та політичних рухів і профспілки, пройшов загалом мирно. Протестанти вимагали негайного розпуску сейму (парламенту) та відставки уряду, а закінчили масовим співом пісень. Але найгірше було попереду.

«Небесна машина»: курс на Томбукту

«Небесна машина»: курс на Томбукту

Таке ми досі могли бачити хіба що у своїх дитячих фантазіях чи пригодницько–фантастичних фільмах. Учора з Лондона вирушила в свою першу дуже далеку мандрівку унікальна інженерна конструкція, яку її творці назвали Skycar («Небесна машина»). Цей машино–літак може їздити по звичайних дорогах, а де їх немає — здіймається в повітря як аероплан. За кермом апарата перебуває британський пілот та шукач пригод Ніл Лафтон.