Небезпечна служба, дні та ночі...

Небезпечна служба, дні та ночі...

Допоки існуватиме поняття «злочинність», доти професія міліціонер буде однією з найризикованіших для життя. За роки незалежності в Україні під час виконання службових обов'язків загинув 891 працівник міліції, 5 917 отримали поранення. Тільки нинішнього року в МВС недорахувалися дев'яти міліціонерів, поранено і травмовано 138 працівників.

З бритвою на касу

Тиждень тому перед полуднем до відділення «Ощадбанку» в Прилуках, що по вулиці Київськiй, увірвався хлопець. Притиснувши лезо бритви до шиї співробітника приватного охоронного агентства, він пригрозив перерізати сонну артерію заручнику, якщо йому не видадуть тисячу американських доларів готівкою. За словами начальника Прилуцького міськрайвіддiлу міліції Віктора Кобця, цей відчайдух спочатку став вимагати долари, а потім — кричати, щоб люди, які в той час були в приміщенні, віддали йому всі свої гроші. З бритвою він накидався і на інших людей. В цей час одна зі співробітниць банку викликала міліцію. На місце пригоди прибули співробітники Державної служби охорони та оперативна група міськрайвіддiлу внутрішніх справ.

«Перевертнi» — за гратами, справа — в Генпрокуратурi

Справу про викрадення полковника міліції Романа Єрохіна, про що «УМ» писала цієї середи, за вказівкою Генерального прокурора Олександра Медведька прийнято до свого провадження Головним слідчим управлінням ГПУ. Факт зникнення полковника (у МВС ще сподіваються, що Роман Єрохін хоча й важко поранений викрадачами з вогнепальної зброї, але живий) та досудове слідство проводитиметься у кримінальній справі, порушеній за ознаками злочинів, передбачених пунктами 6, 11, 12 частини 2 статті 115 (навмисне вбивство з корисливих мотивів, вчинене на замовлення за попередньою змовою групою осіб), частиною 1 статті 263 (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами) та частиною 1 статті 396 (приховування злочину) Кримінального кодексу.

Операція «Конвертація»

Операція «Конвертація»

Потужний конвертаційний центр викрили в столиці співробітники СБУ, міліції та прокуратури у ході спільної спецоперації. Махінатори-фінансисти переводили безготівкові кошти у готівку та допомагали клієнтам-замовникам зменшити розміри обов'язкових платежів до державного бюджету. Правоохоронці провели обшуки в офісах тіньових фінансових структур у Подільському районі столиці й виявили статутні документи і печатки фіктивних підприємств, підроблені бланки фінансової звітності, електронну апаратуру «банк-клієнт» та близько 40 ксерокопій паспортів громадян України, які ділки використовували для реєстрації фірм-фантомів.

У міліцію на налигачі!

У міліцію на налигачі!

Такого в Чернігові ще не бачили! Трасою «Чернігів—Новгород-Сіверський» рухався «Москвич», а за ним прив'язана до автомобіля мотузкою бігла жінка. Міліціонери цей «кортеж» зупинили біля КП на в'їзді в місто. Виявилося, що водій авто таким чином вирішив доставити до райвідділу внутрішніх справ спійману у себе на городі злодійку.

На волю — із секс-полону

Лише з початку нинішнього року українські прикордонники запобігли вивезенню за кордон для подальшої сексуальної експлуатації понад 250 українських дівчат (загалом минулого року такої долі змогли уникнути 670 українок). Протягом останнього тижня i прикордонники, i правоохоронці здійснили кілька вдалих спільних спецоперацій проти сутенерів та торговців людьми й відтак перекрили кілька налагоджених каналів переправки людей за кордон.

Ноутбук для прокурора

Чернігівський природоохоронний прокурор не зумів утриматися від спокуси дiстати новенький ноутбук (портативний комп'ютер) і... опинився у слідчому ізоляторі. Анатолія Помаза затримали під час отримання ним цього «електронного хабара» співробітники Служби безпеки України. «Подарунком» виявився пристрiй далеко не найдорожчої моделі, вартістю 3800 гривень. Його прокурору нібито давали представники однієї з київських фірм за те, щоб він не вживав заходів для припинення порушень у сфері земельного законодавства.

«Славута» в диму

Унікальний випадок трапився у Заводському районі Запоріжжя, повідомляє Центр громадських зв'язків облуправління МВС. Наряд державної служби охорони, проїжджаючи опівдні Республіканською вулицею, звернув увагу на легковик-таксі, що стояв на узбіччі: за густим димом, який валив з-під капота, не було видно і водія. Як не допомогти? Тим паче що молодик розгубився, кепсько розбираючись, як треба діяти в такій ситуації.

Смертельний секс — смертельна помста?

Ще в травні до правоохоронців Комунарського району Запорiжжя звернувся чоловік з офіційною заявою про те, що його пасія приховала від нього свій ВІЛ-статус, у результаті чого він важко захворів. Під час досудового слідства було встановлено, що півроку жінка дійсно свідомо коїла злочин, не попереджаючи сексуального партнера про небезпеку.

Через «тіньову економіку» або брудну політику

Через «тіньову економіку» або брудну політику

Не дивно, що кілька тижнів МВС усіляко приховувало від громадськості цей резонансний факт: 26 липня під час службового відрядження до Донеччини безслідно зник начальник підрозділу боротьби з незаконною конвертацією грошових коштів УБОЗ МВС України Роман Єрохін. Ще б пак! Адже з'ясувалося, що 44-річного полковника міліції злочинці викрали на замовлення одного з його «клієнтів», на махінаторську діяльність якого вийшов саме Роман Єрохін. Такої ганьби МВС ще не знало! Тим більше що злочинці скористалися інформацією про службовий автомобіль Єрохіна з Богомольця, 10. З іншого боку, два тижні мовчанки МВС у «справi Єрохіна» можна пояснити ще й активними оперативними діями щодо розшуку полковника i затримання винних у його викраденні. Лише після перших вагомих успіхів у цій справі міністр внутрішніх справ Юрій Луценко розповів пресi про обставини цієї справи, які не можуть не вражати.