Пов’язані одним ланцюгом

Пов’язані одним ланцюгом

Мільярдер та біржовий гравець Джордж Сорос заявив, що теперішні економічні негаразди мають своє коріння у фінансових дерегуляціях 80–х років і сигналізують про кінець моделі вільного ринку, яка до цього часу панувала в капіталістичних країнах. Лібералізація фінансового сектору, яка була започаткована адміністрацією президента Рональда Рейгана, спричинила низку криз, які вимагали втручання влади. Про це заявив Сорос днями під час зустрічі з економістами та банкірами в Колумбійському університеті Нью–Йорка, повідомляє бізнес–агенція «Блумберг».

Нетрі проти «Оскара»

Нетрі проти «Оскара»

Не всі в Індії захопилися кіноказкою, яку створив Денні Бойль. Хоча британець визнав, що для нього зйомки були «роком красивого життя в Мумбаї», і з надзвичайної теплотою відгукується про його мешканців, місцеві націоналісти звинувачують режисера в тому, що він «проексплуатував» індійську тематику.

Хвиля як експонат

Хвиля як експонат

Музей вшанування жертв цунамі, яке в грудні 2004 року пройшлося південним узбережжям Азії, відкрито в індонезійській провінції Ачех, повідомляє Бі–Бі–Сі. Цей заклад має стати символічним спогадом про катастрофу, яка забрала життя 240 тисяч осіб, половина з яких загинула саме в провінції Ачех, але також навчальним центром і, в разі потреби, сховищем від наступних цунамі. Зібрані урядом Індонезії кошти та закордонна фінансова допомога пішли головним чином на відбудову зруйнованих будинків та інфраструктури провінції, але частину з них було вирішено інвестувати в будівництво музею.

Крадене повернулося

Крадене повернулося

Учора в Багдаді офіційно відкрито іракський Національний музей, який був майже тотально розграбований на самому початку американської інтервенції до Іраку навесні 2003 року і відтоді не діяв, повідомляє «Франс пресс». У музеї тепер виставлені тисячі експонатів, частину яких удалося знайти та відібрати в мародерів.

Як би не загрузнути в Афганістані

Учора в Кракові закінчився дводенний неформальний саміт міністрів оборони країн–членів НАТО за участі представників тих країн, чиї війська входять до міжнародного військового контингенту в Афганістані. Головною темою дискусій були гострі виклики миротворчої операції в Афганістані, підготовка до серпневих виборів у цій країні, стратегічні пріоритети афганського народу та міжнародної спільноти.

Дім, милий дім

Президент США Барак Обама, перебуваючи в місцевості Меса, штат Арізона, представив план, який має допомогти боржникам з іпотечних кредитів. Адміністрація Білого дому виділить 275 млрд. доларів для покриття заборгованості, щоб банки не відбирали у американців будинки за несплату кредитів. Урядовий план передбачає скасування санкцій, раніше накладених на дві великі нещодавно націоналізовані фінансові інституції, які займаються гарантіями щодо іпотечних кредитів — переважно для незаможних американців. Уряд має намір «влити» в них по 100 млрд. доларів. 75 млрд. підуть безпосередньо тим трьом–чотирьом мільйонам боржників, які вже тепер не здатні сплачувати кредити. Гроші розподілятимуть таким чином, щоб родина виплачувала за кредитами не більше 31 відсотка свого місячного доходу. Вважають, що такі урядові заходи полегшать життя приблизно дев’яти мільйонів американців.

Штати переносяться з Іраку до Афгану

Штати переносяться з Іраку до Афгану

Президент США Барак Обама ухвалив рішення про збільшення американського військового контингенту в Афганістані на 17 тисяч військовослужбовців. Новий глава Білого дому не раз наголошував, що вважає головним фронтом боротьби з тероризмом не Ірак, а саме Афган.

Хмари над Каліфорнією

Найбагатший і найбільший за кількістю населення американський штат Каліфорнія перебуває на межі банкрутства. Бюджетний дефіцит становить 42 млрд. доларів, тому губернатор–«термінатор» Арнольд Шварценеггер прийняв рішення звільнити 20 тисяч держслужбовців, повідомляє «Ассошіейтед пресс». Також згорнуто фінансування будівельних інвестицій на суму 3 млрд. доларів, включно з деякими проектами, які мали убезпечити мости, дороги та будинки від можливих землетрусів.

Перша дата «чорної діри»

Перша дата «чорної діри»

Проголошена за сприяння США та ЄС республіка Косово вчора відсвяткувала першу річницю незалежності. За цей час у неї з’явилися власні герб, гімн, прапор, конституція та низка інших атрибутів державності, яку на цей час визнали 54 країни світу. Водночас питання про членство Косово в ООН не стоїть на порядку денному.

Не розійшлися, як у морі субмарини

В Атлантичному океані зіштовхнулися атомні підводні човни Великої Британії та Франції. Зіткнення мало місце ще на початку місяця, але оборонні відомства двох країн оприлюднили першу інформацію про цей факт лише позавчора. Внаслідок аварії сильно постраждали обидві субмарини, британська «Венгард» та французька «Тріомфант». Обидві вони обладнані сучасними радарами для виявлення інших суден, тому залишається незрозумілим, як міг статися такий небезпечний інцидент, зазначає Бі–Бі–Сі. Подробиці аварії надалі не розголошуються, але міністерство оборони Великої Британії заявило, що ядерна безпека не була порушена.