Кримінальний талант

Чого тільки не вигадають сучасні студенти, щоб підзаробити на хліб насущний. Про банальне розвантажування вагонів не йдеться — молодь усе частіше опановує професію «дітей лейтенанта Шмідта». Так, наприклад, 19-річна Ганна — студентка одного з чернігівських вузів, додумалася продавати дачні вагончики та контейнери на заміських ділянках громадян. І не стільки вражає винахідливість юної шахрайки, як наївність та довірливість її клієнтів-покупців. Дехто з них навіть не вимагав від «продавця» документів на право власності, а просто платив досить чималі гроші аферистці.

В афери — жіноче обличчя

Троє жінок віком від 25 до 40 років, дві з яких були приватними підприємцями, а одна — працівницею банківської установи, вигадали просту, але надзвичайно прибуткову аферу. Впродовж року вони оформляли низьковідсоткові кредити на підставних осіб. «Клієнтів» підшуковували здебільшого в дешевих забігайлівках та підворотнях. В обмін на пляшку горілки жінки брали у них паспортні дані та ідентифікаційні коди. Працівниці банку, користуючись своїм службовим становищем, оформляли за цими даними пакет документів, необхідний для отримання кредитної картки. Робили все ретельно, чітко дотримуючись встановленої процедури. У графі «місце роботи» зловмисниці вказували назви шістьох досить поважних фірм, які теж обслуговувалися в цьому ж банку і мали гарну фінансову репутацію.

«Не ті» євро з Нетішина

Підприємця із міста-супутника Хмельницької АЕС Нетішина затримали в сусідньому Острозі рівненські правоохоронці. В гостя із Хмельниччини оперативники вилучили 59 фальшивих купюр загальною сумою 11 тисяч 800 євро. Як з'ясувалося, чоловік неодноразово збував фальшивки у банківських філіях Рівненщини. І робив це зазвичай успішно, адже купюри були такої якості, що на них не реагували навіть детектори, призначені розпізнавати фальшивки. Щоправда, інколи все ж траплялися «проколи» — касири, ніби щось відчуваючи, відмовлялись міняти купюри, але правоохоронців про не надто підозрілі банкноти не повідомляли.

«Онучку, дівчину не бажаєш?»

Підприємливого дідуся днями затримали черкаські правоохоронці — 70-річний пенсіонер грівся на лавці на сонечку й одночасно займався сутенерством, допомагаючи повіям знайти клієнтів. Дідуган виявився активним i в міліції «косив під дурника», мовляв, вперше чую та й узагалі не знав, що шукати клієнтів для повій не можна. А коли йому нагадали відомі слова про те, що «незнання законів не знімає відповідальності», пенсіонер ще й обурився та одразу ж звинуватив міліцію у тому, що її співробітники не попередили його про те, що сутенерство — це злочин.

Дзвінок із «зони»

Дзвінок із «зони»

Лише сім цифр: 280-20-58 прямого київського номера пропонує набирати ув'язненим заступник Генпрокурора Олександр Шинальський, якщо на їхній «зоні» займаються «криміналом» ті, хто має стояти на сторожі закону, — охоронці та адміністрація колонії. Адже днями на Різницькій запрацювала «гаряча лінія», за якою затримані та ув'язнені можуть скаржитися на недотримання своїх конституційних прав. Щоправда, поки що їм пропонують лише київський номер, але невдовзі подібні «гарячі лінії» працюватимуть у всіх регіонах країни.

Кров на згарищі

Винятково резонансний, як для Чернігівщини, злочин розкрили правоохоронці в Прилуках минулого тижня. Тут уперше за останні п'ять років було зареєстроване потрійне вбивство — на території одного з нежилих господарств на вулиці Володарського, майже в самому центрі міста, були знайдені знівечені трупи мешканок району — 41-річної Ірини, 53-річної Ольги та 37-річної Лариси. У жінок були перебиті ребра, зламані кістки шиї, розбиті голови. Навіть бувалі міліцейські оперативники були вражені такою жостокістю, але, щоб назвати особу підозрюваного, їм вистачило менше доби.

Земля видасть, Бог осудить

На Запоріжжі скоєно, з незначним часовим інтервалом, два жорстокі вбивства. У Токмаку миттєво поширилася чутка про «свого» маніяка — по тому, як у лісосмузі за райцентром знайшли тіло зниклої 26-річної жінки. Начальник райвідділу міліції Леонід Грабина повідомив, що підозрюваних у скоєнні злочину вже затримано.

На труп — без прокурора

На труп — без прокурора

На минулому тижні малопоміченим у вітчизняних ЗМІ виявилося скупе повідомлення з Різницької, згідно з яким, Генпрокуратура нібито пропонує передати слідчим органам міліції розслідування злочинів проти особи. Натомість ця інформація досить вагома, адже якщо наміри ГПУ справжні, міліція невдовзі самотньо виїжджатиме «на трупи» без компанії прокурора. Тобто розслідування всіх тяжких злочинів проти особи (а це й убивства, й згвалтування) більше не контролюватимуться прокуратурою.

«Підсіли» на трубу

«Підсіли» на трубу

Глобальна боротьба за контроль над магістральними газопроводами відсунула в тінь кінцеву ланку мереж — розподільчі трубопроводи, які, власне, й доносять «блакитне паливо» до споживача. Між тим, попри державну заборону на їх приватизацію, навколо них також відбуваються специфічні оборудки, остаточною метою яких є заволодіння окремими шматками цього ласого об’єкта. Одна зі схем того, як це робиться, нещодавно була викрита співробітниками управління СБУ у Вінницькій області.

Гуртом легше злодiїв ловити!

Усе сталося, коли одне з місцевих відділень «Приватбанку» в Маріуполі тільки-но відкрилося, — о 8.15 ранку. Як повідомляє прес-служба банку, дві жінки з числа керівництва філії саме відкрили приміщення відділення №6 перед початком робочого дня. Саме тоді, коли вони були в коридорі, біля вхідних дверей до банку увійшов невідомий з поліетиленовим пакетом у руках.