Місто Славутич стало цифровим селом

«Закордон нам допоможе». Цей крилатий вислів Остапа Бендера залишається актуальним і до сьогодні. З огляду на жебрацьке становище української освіти, медицини і культури її представникам дійсно залишається лише сподіватися на манну небесну у вигляді меценатства, спонсорства або іноземних інвестицій.

«Титановий» захист

Йдеться про Державну службу охорони (ДСО) — потужний підрозділ у структурі органів внутрішніх справ. Адже реалії фінансування сучасної української міліції є такими, що «не бюджетом єдиним», саме тому правоохоронці-професіонали готові охороняти-супроводжувати клієнта і за дзвінку монету. Попит на послуги дужих богатирів існував зажди, а тим більше зараз — у період «дикого капіталізму», який переживає країна.

Сильний «пол» — Інтерпол

В умовах суворої конспірації відкрилася в Києві 33-тя Європейська регіональна конференція Інтерполу, яка триватиме три дні. Ні, журналістів на захід запросили, а от фотографувати закордонних гостей не дозволили, не слід їм, мовляв, світитися! Та й заходи безпеки з боку наших правоохоронців були вжиті надзвичайно суворі. Адже у конференції беруть участь понад 150 делегатів із 46 європейських країн — членів Міжнародної організації кримінальної поліції: керівники Інтерполу з Великої Британії, начальники національних центральних бюро, а також спостерігачі з ООН, Всесвітньої митної організації, Ради Європи тощо, повідомляє УНІАН.

Під дахом дому вашого...

Про те, що стан справ у галузі житлово-комунального господарства в межах держави, м'яко кажучи, залишає бажати кращого, давно не є сенсацією. І справа не лише в злиденному фінансуванні капітального ремонту житлового фонду (останніми роками коштiв на капремонт житла з держбюджету не виділяли, а місцева влада фінансує їх тільки на 10 відсотків від потреби) та його поступовому «старінні» (основні фонди житлово-комунального господарства країни зношені на 65 відсотків). На думку голови Держкомітету з питань житлово-комунального господарства Григорія Семчука, проблем додають і самі мешканці, оскільки самовільно переплановують, пристосовують, перегороджують або добудовують усе, що заманеться, у власних оселях. Як наслідок, зношені будівлі не завжди витримують втручання таких «будівельників», до того ж і системи протипожежного захисту втрачають свою дієвість, технічне обслуговування їх стає неможливим. Отже, недалеко до біди. Саме тому Держжитлокомунгосп розробляє нові Правила утримання будинків і прибудинкових територій, які покладуть край самовільному переплануванню квартир їхніми мешканцями. За словами пана Семчука, у цих Правилах буде чітко виписано, де, ким і які перепланування можна здійснювати. Передбачається, що до кінця року нові Правила наберуть чинності.

«Серенада» для Кабмiну

«Серенада» для Кабмiну

Представники Харківського комітету ветеранів Чорнобиля дотримуються власної обіцянки — пікетувати уряд доти, доки Прем'єр-міністр Віктор Янукович особисто не зустрінеться з ними і не ознайомиться з усіма їхніми вимогами. Нагадаємо, що пікетування вони розпочали ще 30 березня.

Київ не затопить

Прогнози Укргідрометцентру підтвердилися — максимуми цьогорічного весняного водопілля на Дніпрі і в басейнах його річок перевищують норми і середні багаторічні показники, тож Київ таки «поплив». Як і очікувалося, вода вийшла на прируслові та понижені ділянки заплави в межах столиці та у приміській території, покриваючи водою заплавні дороги та переливні ділянки прируслових дамб. Так, за даними спостережень гідрологічного поста, що біля моста «Метро», зафіксований максимум рівня води Дніпра був вищим за 1,12 метра.

Особливості весняної риболовлі:

Невідомо, скільки довелося б просидіти любителям рибальського екстріму на штучно створеному повінню острові, якби в одного з «робінзонів» не було мобільника. Саме за його допомогою рибалка і викликав на підмогу народну службу порятунку «01».

Що ховали есесівці і шукали «чорні» археологи?

Що ховали есесівці і шукали «чорні» археологи?

На ці шокуючі знахідки наштовхнулися археологи кримської експедиції «Пошук» напередодні Дня жертв нацизму, який ми відзначаємо сьогодні. Археологічні розкопки в яру на балці Південній неподалік від Бахчисарая тривають другий тиждень. Пошуковцям це місце було відоме давно, адже, як розповідають місцеві старожили, саме тут у далекому сорок першому розстрільно «працювала» зондеркоманда СС «10-А». Керівник археологічної експедиції «Пошук» Василь Рибка каже, що радянських солдатів, а також мирних жителів ставили на краю яру і вбивали пострілом у потилицю. Це підтверджують і кульові отвори у знайдених у яру черепах.

Кордон охороняє... інформація

Цього разу це було вже 50-те, отже ювілейне, засідання Ради командувачів прикордонних військ країн-учасниць Співдружності. Зібратися головних прикордонників змусило питання щодо об'єднання зусиль для ефективнішої боротьби з міжнародним тероризмом і проявами екстремізму. Адже з огляду на останні події в Узбекистані (до речі, ця країна не взяла участі в засіданні) проблематика тероризму набуває нового значення. Але це не єдине лихо, що загрожує Європі зі Сходу. Через той самий Узбекистан з Афганістану до країн СНД постійно потрапляють наркотики. Ледь знищується один канал, як наркобарони налагоджують інший. Як повідомив журналістам голова Координаційної служби ради командуючих прикордонними військами Віталій Грицан, на засіданні нарешті було узгоджено план спільної спецоперації прикордонників у Центральноазіатському регіоні проти наркобізнесу. Операція запланована на червень цього року і триватиме близько 20 днів.

Краков'як для міліціонера

Давня мрія київської влади про створення муніципальної міліції стане реальністю вже у вересні. Принаймні це пообіцяв журналістам голова постійної комісії Київради з питань правової політики та депутатської етики Микола Бойчук. Підтримує ініціативу й мер Києва Олександр Омельченко. Сан Санич своїм розпорядженням доручив визначити механізми роботи та фінансування столичної міліції і винести ці питання на розгляд найближчої Київради.