Рік блаженнійшого Святослава

Минув рік, як Святослава (Шевчука) було інтронізовано главою Української греко–католицької церкви. Нагадаємо, що введення на престол відбулося у київському соборі Воскресіння Христового, що розташований на лівому березі Дніпра, і це стало символом того, що УГКЦ стає церквою для всієї України, а не замкнутою в межах історичної Галичини та околиць. Чи вдалося церкві за цей час зміцнитися у центральній та східній Україні?

Тероризму — мінімум, ЧАЕС — «укриють»

Тероризму — мінімум, ЧАЕС — «укриють»

26 квітня, в день чергових роковин вибуху на Чорнобильській АЕС, над аварійним четвертим блоком почнеться будівництво нового «саркофага» — об’єкта «Укриття». Про це повідомив українським журналістам у Сеулі Президент Віктор Янукович, наголосивши, що збір коштів на зведення цього об’єкта — це спільне досягнення світової спільноти. «Україна стала активним учасником міжнародної співпраці у напрямку забезпечення ядерної безпеки... І це відчувають наші партнери зі всього світу», — потішився гарант.

Цигарки в деревині

Цигарки в деревині

Півтора тижня тому Державна податкова інспекція розпочала перевірку відомого на Львівщині підприємства «Топаз», яке пов’язують із родинним бізнесом голови Львівської облради Олега Панкевича та його сестри, депутата облради Ірини Сех. Обоє — представники ВО «Свобода», які є найпомітнішими фігурами у фракції націоналістів в облраді. В інтернет–ЗМІ повідомлялося, що причиною перевірки «Топаза» стала ймовірна причетність цього підприємства до не зовсім прозорих схем продажу за кордон цінних порід деревини. Нібито багато років цей родинний підряд незаконно вирубує дерева, зокрема дуби.

УРАновий «патріот»

У Сеулі вчора відкрився міжнародний саміт з питань ядерної безпеки, участь у якому беруть представники 50 країн світу. Поїхав до столиці Південної Кореї й Віктор Янукович, якого там мають зустріти з відкритими обіймами. Адже глава Української держави виконав обіцянку, дану два роки тому під час аналогічного саміту у Вашингтоні — позбавитися всіх запасів високозбагаченого (тобто такого, з якого можна виготовити ядерну зброю) урану. Тоді, нагадаємо, новообраний президент дуже прагнув завоювати симпатію Заходу і, зокрема, Сполучених Штатів, тож і виголосив таку заяву. США оцінили ініціативу «на ура»: Барак Обама потиснув Януковичу руку, держсекретар Хілларі Клінтон — похвалила.

Но. Це Кензо

Но. Це Кензо

До 25 березня в Центрі сучасного мистецтва М17 шанувальники одягу та парфумів Кензо Такади зможуть познайомитися і з його малярськими шедеврами. Кензо, що прибув до Києва на запрошення організаторів Українського тижня моди, представляє 16 картин та 19 акварелей, об’єднаних естетикою японського театру Но.

Дарую Вам малюнки Шевченка

Дарую Вам малюнки Шевченка

Шевченкознавець–архівіст Сергій Гальченко підготував до друку, а видавництво, що спеціалізується на колекційних книгах (Дніпродзержинськ: Андрій), випустило «Альбом 1845 року Тараса Шевченка».

Довгоочікуваний Ніколае

Довгоочікуваний Ніколае

У Молдові, яка понад два роки залишалася без президента, нарешті сформований повний владний «комплект». Минулої п’ятниці главою держави було обрано 63–річного юриста Ніколае Тімофті, який досі обіймав посаду голови Вищої ради магістратури (цей орган, зокрема, призначає суддів).

Врізати дуба заборонено!

Влада італійського селища Фальчано–дель–Массіко, що в південному регіоні Кампанія за 50 км від Неаполя, заборонила його жителям... помирати. Таке офіційне розпорядження днями березня видав мер Джуліо Сезаре Фава.

Знову «мажор»–убивця?

Знову «мажор»–убивця?

47–річний одесит Сергій Алітенко, на якого 11 березня умисно наїхав нетверезий водій джипа, помер у лікарні в ніч на середу, повідомляє УНІАН. Родичка загиблого розповіла, що коли Сергія привезли до лікарні, реаніматори встановили у нього перелом тазу та інші травми. За життя постраждалого боролися майже дві доби, але, на жаль, безуспішно.

Отямилися

За останній рік число громадян України, які вважають за нормальне базування Чорноморського флоту на території нашої країни, суттєво зменшилося — з 42 відсотків до 33. Про це свідчить опитування, проведене в лютому соціологічною групою «Рейтинг», пише сайт zn.ua. Цікаво, що, згідно з соціологічними замірами, одна з Харківських угод, якою ініційоване продовження перебування ЧФ у Севастополі до 2042 року, знаходить усе менше підтримки не лише на заході та в центрі України, а й на півдні та сході.