З піснями і танцями — до виборчих урн

З піснями і танцями — до виборчих урн

Учора відбулися парламентські вибори в найбагатшій країні Африки — Південно–Африканській Республіці (ПАР). 23 мільйони зареєстрованих виборців приймали 19 тис. 300 виборчих дільниць, але це замало, бо подекуди, особливо в провінції, в чергах доводилося чекати годинами. Попередні результати голосування по великих містах будуть відомі вже сьогодні, але повного підрахунку голосів доведеться чекати кілька днів.

І пили, і гуляли, і проти НАТО протестували

І пили, і гуляли, і проти НАТО протестували

Учора в Брюсселі відбулося перше після минулорічного воєнного конфлікту Росії й Грузії засідання Ради Росія—НАТО на рівні головних військових представників. На ньому Росія мала офіційно заявити про скасування запланованої на 7 травня зустрічі начальників генштабів. Причина демаршу — навчання Альянсу за участі 19 країн—членів та партнерів, які почнуться в Грузії 6 травня. Про це повідомив ще до початку засідання представник РФ при НАТО Дмитро Рогозін.

«Веселий Роджер» біля берегів Африки

Учора зі столиці Кенії — Найробі — надійшло повідомлення про те, що сомалійські пірати після п’яти місяців полону звільнили японський корабель «Столт стренгз» із вантажем хімікатів та командою з 23 громадян Філіппін. Корабель захопили в листопаді минулого року в Аденській затоці, коли він ішов із Сенегалу до Індії. Суму викупу не вказують. Пірати вимагали спочатку п’ять мільйонів доларів, але поступово знизили ставку до 2,2 млн. доларів США.

Швейцарський «чіз» Ілліча

Швейцарський «чіз» Ілліча

Батько більшовицької революції Володимир Ленін, 139–та річниця з дня народження якого виповнюється сьогодні, значну частину дореволюційного періоду провів в еміграції у Західній Європі. Найдовше — шість з половиною років — у заможній Швейцарії. В цій країні він спокійно пересидів першу російську революцію 1905 року та Першу світову війну. І повернувся до Росії лише 1917 року. Як велося провідникові комуністичних ідей у буржуазному світі?

Жах поблизу Кабула

Жах поблизу Кабула

Щонайменше 22 особи загинули та більше 30 отримали поранення внаслідок двох учорашніх землетрусів на сході Афганістану, повідомляє агенція «Рейтер». Американська геологічна служба сповіщає, що перший поштовх силою 5,5 бала за шкалою Ріхтера стався о 1.57 ночі за місцевим часом, а наступні два, силою 5,1 бала, — через дві години.

Виборча хвиля

Виборча хвиля

«Великій країні — великі вибори» — певне, від такого гасла відштовхувались індійські законодавці, створюючи виборчу систему країни. В Індії право голосу мають 714 мільйонів осіб, країна є велетенською мішаниною етнічних та релігійних груп, вибори часто супроводжуються актами насилля. Тому творці виборчого законодавства вирішили відкушувати пиріг частинами: голосування відбувається в п’ять етапів, упродовж кожного з них голосує інший регіон Індії, інша група штатів.

Америка підкладає Європі свиню. І не одну

Німеччина стала шостою країною–членом ЄС, яка повністю відмовилася від культивування генетично модифікованої продукції. Тут запроваджено заборону на розведення, вирощування та продаж кукурудзи сорту МОН 810 американської фірми «Монсанто», позаяк вона несе «загрози навколишньому середовищу».

Нелюбов із першого погляду

Нелюбов із першого погляду

Позавчора парламент Угорщини затвердив головою уряду безпартійного Гордона Байнаї, дотепер — міністра національного розвитку та економіки. 41–річний Байннаї, кандидатуру якого висунула правляча в Угорщині Соціалістична партія, відразу ж заявив, що не буде претендувати на переобрання під час чергових парламентських виборів, які мають відбутися навесні наступного року.

Зіпсована легенда

Зіпсована легенда

Верховний суд Лос–Анджелеса позавчора визнав винним у вбивстві своєї приятельки, 40–річної акторки Лани Кларксон, славетного музичного продюсера Філа Спектора. Як повідомляє Бі–Бі–Сі, Спектору загрожує ув’язнення терміном від 18 років до пожиттєвого. Його адвокати заявили про намір подати апеляцію на рішення суду.